Заголовок сторінки ()

Назва сторінки використовується в пошуку. Коли ви вводите якийсь запит, то результат складається з назви сайту та його опису. Заголовок сторінки дуже впливає на пошукові системи, тому в ньому обов’язково повинно бути ключове слово. Це найвпливовіший внутрішній фактор оптимізації. Кожна сторінка на сайті повинна мати свій унікальний заголовок. Все тому, що кожна сторінка оптимізується по певному ключовому слову. Як правило, на сайті немає сторінок, ключові слова яких збігаються. Однакових заголовків просто не може бути на хорошому сайті. Крім того, заголовок присутній у видачі результатів пошуку. Саме його побачать відвідувачі, і саме з нього вони будуть кликати. Тому заголовок потрібно скласти так, щоб він привертав до себе увагу.

Тег має дві мети. По-перше, в ньому повинні бути ключові слова, а по друге він повинен привертати увагу. Перераховувати ключові слова в заголовку через кому досить нерозумно. Можна скористатися іншими хитрими прийомами. Наприклад, написати ключове слово і через тире його привабливе визначення. Або написати категорію товарів, поставити двокрапку і перерахувати ті конкретні товари, які запропоновані на вашому сайті. Прийомів залучення уваги дуже багато. Наприклад, перед назвою сторінки можна поставити символ — >>. Цей нехитрий спосіб загострить увагу на назві сторінки. Можна виділяти окремі слова у назві.

Цитата або повний повтор запиту

Це спеціальний прийом, коли запит поміщається на сторінку у тому вигляді, в якому його просили. Бажано помістити цю цитату ближче до початку сторінки. У більшості випадків такий прийом впливає на релевантність сторінки. Якщо пошукова машина бачить ключове слово початку сторінки, вона робить висновок, що вся сторінка присвячена цьому ключовому слову, а значить, ця сторінка відповідає запиту.

Щільність слів на сторінці

Одним з факторів релевантності сторінки є кількість ключових слів на сторінці, під які ви оптимізуєте. Враховуються різні форми і відмінки, а також словосполучення. Краще всього, якщо слова у тому ж відмінку, що й запит. Щільність слів – це повтор запитуваного слова по відношенню до всього тексту. Тут головне не перестаратися. Ключові слова на сторінці повинні вживатися природно, інакше текст буде важко читабельним для користувачів. Текст повинен бути осмисленим і саме про цей запит. Якщо ви будете використовувати запит занадто часто, то пошукова система вирішить, що ви її вирішили обдурити і опустить вас набагато нижче у видачі.

Заголовки

Це заголовки, які присутні на самій сторінці. Ключове слово також має бути присутнім в цьому теге. Досить одного згадування в головному заголовку (H1). Якщо ви використовуєте підзаголовки, у них також буде незайвим згадка ключового слова. Тут дуже важливо знати міру і не перестаратися з вживанням ключового слова. В залежності від рівня заголовка, в якому використовується ключове слово, релевантність сторінки визначається як більша або менша. Чим вище рівень заголовка (H1), тим вище релевантність сторінки.

Виділення тегами ,

Використання цих тегів дозволять виділити ключові слова на фоні всього тексту. Пошукові машини теж звертають увагу на таке виділення ключових слів. Чим більш воно виділено, тим вище релевантність сторінки. Найбільший вплив на релевантність надає тег .

Альтернативний текст зображень (ALT)

Кожному зображенню ви повинні прописати альтернативний текст за допомогою атрибута ALT. Сенс цього атрибута в тому, що якщо у користувача відключена функція показу картинок, то замість цієї картинки він побачить опис зображення (альтернативний текст). Цей фактор має невелике значення, але краще і в альтернативному тексті використовувати ключові слова. Більшість пошуків по картинках віддає пріоритет ключовими словами, прописаним в альтернативному тексті.

Внутрішня перелінковка

Якщо на вашому сайті багато сторінок, всередині текстів потрібно використовувати посилання для переходу на інші сторінки вашого сайту. Цей спосіб піднімає релевантність сторінок, на які ви зіслались. У своїх посиланнях обов’язково використовуйте ключові слова.