Погана репутація IP-адреси – досить серйозна проблема, від якої важко позбутися. Однак не варто втрачати надію, так як шанси все-таки є. Сьогоднішнє керівництво присвячено тому, як повернути репутацію адресою і перевірити IP спам:

Як IP отримує погану репутацію?

Це відбувається тоді, як за вашим сервером фіксується надмірна розсилка спаму. У більшості випадків, щоб потрапити в чорні списки, потрібно розсилати ДУЖЕ БАГАТО спаму. Якщо ви виявили свій IP-адресу в чорних списках, то варто вивчити логи поштової скриньки сервера. Можливо, що один з ваших акаунтів був зламаний, і тепер використовується для розсилки спаму. Якщо це так, то в першу чергу потрібно убезпечити зламаний профіль.

Пошук чорних списків, в яких знаходиться IP-адресу

Чорні списки IP-адрес найлегше аналізувати за допомогою інструменту Blacklist Checker від MXToolbox. Введіть свій IP в поле пошуку та запустіть сканування. Звертайте увагу на елементи, позначені статусом ОК. Варто відзначити, що в MXToolbox представлені не всі дані. Тут можна знайти лише списки Microsoft Outlook/Live/Hotmail. Нижче ми поговоримо докладніше про перевірку IP в спам базах.

Запит на видалення з чорного списку

Більшість спеціалізованих сервісів пропонує опцію, яка дозволяє зробити запит на видалення зі списку. Але спочатку потрібно виправити проблеми, які призвели до внесення в чорний список. Запит може бути відхилений, якщо сервер продовжує розсилати великі обсяги спаму.

Основні чорні списки і посилання на форму запиту на видалення з них:

  • Barracuda Central: http://www.barracudacentral.org/rbl/removal-request;
  • Spamhaus: http://www.spamhaus.org/lookup/;
  • LashBack: http://blacklist.lashback.com/;
  • Invaluement: http://www.invaluement.com/removal/;
  • DNSBL: http://www.dnsbl.manitu.net/.

Швидше за все, вам доведеться пояснити, чому ви створили запит на видалення, і які кроки зробили, щоб убезпечити свій сервер. Будьте чесними і спробуйте довести, що це більше не повториться.

Розбираємося зі «злим» список Microsoft

У Microsoft є свій чорний список для користувачів Outlook/Live/Hotmail. Найскладніше – це вийти з нього.

Спочатку потрібно перевірити IP на наявність в спам базах. Щоб зробити це, зареєструйтесь Smart Data Network Services. Сервіс дозволяє додавати IP-адреси і відстежувати їх стан. Це дозволить не тільки відстежити потрапляння IP в чорний список, але і скористатися спеціальними інструментами.

Після цього увійдіть в Junk Mail Reporting Program, який Outlook.com створив спеціально для email розсилок. Сервіс дозволяє використовувати особливі списки, в які потрапляють копії листів, зазначених користувачами Outlook.com як спам.

На завершення, зареєструйтесь на Sender Score. Sender Score – це індикатор довіри до IP-адресою відправника листа. Він використовується поштовими сервісами та фільтрами для додаткового захисту електронних скриньок.

Після цього сміливо відправляйте Microsoft запит на видалення зі списку. На момент написання цієї статті, всі відомі URL-адреси форми подачі заяви на видалення були недоступні. Тому я рекомендую вам послати листа на [email protected]. Якщо заздалегідь не реєструватися у всіх перерахованих сервісах, то ваш запит можуть проігнорувати.

Інші застереження

Після того, як перевірите IP адреса на спам, не забудьте скористатися DomainKeys Identified Mail, який бере на себе відповідальність за електронні листи, що проходять транзитом. Сервіс перевіряє їх незалежно від того, є він його відправником або тільки посередником в ланцюжку перенаправлень. Технічно, DKIM пропонує метод валідації доменного імені відправника електронного листа.

Переклад статті «How To Resolve IP Reputation Issues» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.