ПРЕЛЮДІЯ

Жив був один молодий хлопець, який навіть не чув про комп’ютерах і не міг зрозуміти, що це таке. Вперше йому вдалося побачити його в 10 років. Вирішивши здивувати своїх друзів і викладача, він радісно сказав : я знаю що ЦЕ… Осцилограф! Але не було в цьому моєї вини, ви переконаєтеся в цьому побачивши ЕОМ «Електрон».

Викладач була розумною жінкою, не стала наді мною сміятися, а стала докладно пояснювати, що це таке і чому воно квадратне. Так з’явився інтерес до всього прямокутному (до овальним формам я став проявляти інтерес вже трохи пізніше)

У віці 16-17 років я думав, що немає нічого крім мазда і знаю цю ОСу напам’ять, доки не пішов у перший інтернет клуб (назранівський «коло» запалює).Тут я відчув радість і гіркоту одночасно. Радість від того, що є таке диво, як World Wide Web, гіркота від того, що я повний ламер в цій справі.

РОЗРОБКА САЙТУ

Зробивши висновок про те, що бродити по інтернету не тільки цікаво,але і корисно, вирішив проявити себе. Перший сайт був створений на boom.ru за стандартним шаблоном, потім прийшла черга narod. ru. Створивши пару проектів(каталог посилань і примітивну web студію), щоб зробити їх цікавішими, сталпосещать всілякі безкоштовні ресурси для вебмайстрів (на подобі bravenet).І, як-то роблячи черговий запит в google. com примітив зовсім ще невідому систему UCOZ. З цього почався новий виток в інтернет просуванні.

Зареєструвавшись в Ucoz, переглянувши численні сервіси як в панелі адміністрування так і на сайті, виникло цілком обґрунтована підозра: кактакой сервіс може бути безкоштовним, тим більше що на ньому немає реклами на половину пики? І все таки це був єдиний шанс створити добре збудований, з можливістю легкого оновлення сайт, не маючи власного комп’ютера і постійного виходу в інтернет.

Згодом з’явилася і стороння реклама, яка мене засмутила, але не надовго. Чому?

 • Динамічний дизайн + вибір місця розташування.
 • Видимість тільки для певних груп.
 • Вона оплачувана! (була :() до Речі, перші отримані від Ucoz гроші я перевів на webmoney. З них 2$ пішли на придбання плану «Профі» для просування сайту в сервісі 1 ps.
 • Порада: для початку розкрутки можна використовувати сервіс 1ps, але ви не повинні обмежуватися ним.

  Ну а зараз реклама стала зовсім не настирливої, (всі свої прокльони на адресу Ucoz беру назад) її можна прикріпити до header’і вона не бігає за вами при прокручуванні сторінки.
  Перейдемо власне до питання створення сайту.

  «Особливо важке завдання перепоручи ледаря — він знайде більш легке рішення.» (Закон Хлади)

  Основною роботою сайту було надання безкоштовної допомоги по розробці/аналізу/модернізації сайтів, створення логотипів та банерів .Ентузіазму було хоч відбавляй, а роботи ставало все більше і більше. Через певний час, став розуміти – одному не впоратися. Виникла ідея створення інтернет спільноти, яка існує і по сей день. Шляхом розмежування прав певних груп вийшло створити робочу область для всіх членів співтовариства, а також його гілках.

  Порада: у Ucoz існує функція створення спільноти сайтів (об’єднання користувачів сайтів, що вступили в співтовариство). Як вона працює не перевіряв.

  Діставшись до комп’ютера свого друга, у векторному редакторі Xara зварганив header і замінив стандартний від Ucoz. Змінюючи код на кожній страницеменя не залишала думка: «стільки сторінок, як же я буду редагувати будущемих всі без власного комп’ютера?» Як же я був здивований, через деякий час, побачивши в адмінці функцію «глобальні блоки». Проблема була вирішена раз і назавжди. Для того щоб змінити код на всіх сторінках сайту (а їх, я вам скажу, не мало) потрібно було зробити це лише на одній сторінці, тобто в глобальному блоці.

  «В наш час усе існує заради того, щоб закінчитися фотографією. Фотографія муміфікує час.» (Анрі Базен)

  По ходу справи закортіло показати світу свої роботи в графічних редакторах, а також зібрати особисті роботи відвідувачів сайту.
  Порада: за допомогою модуля «Фотогалерея» ви можете створити галерею будь-якого типу. Попрацювавши трохи з шаблоном галереї можна зробити її унікальною. До речі, деякі користувачі використовують Ucoz саме як галерею [oboi.ucoz.ru]

  Незабаром я дізнався про існування форуму тих підтримки [forum.ucoz.ru].Цей Форум, не зрівняється ні з яким helper’ом, tutorial’ом або описом можливостей сервісу на сайті ucoz.ru. На форумі можна знайти ті реалізації можливостей сайту, про яких навіть і не підозрювали.

  Побачивши на цьому форумі тулбар для користувачів сервісу, з’явилася ідея создатьсобственный. Зараз цим тулбаром (надбудова на IE і FireFox) користуються більш 400 чоловік, а логотип тулбара і деякі вкладки ведуть на мій сайт.
  Якщо захочете подивитися, що це таке:

  • Dofin.ourtoolbar.com – Ingushetiya toolbar
  • Ucoz System Toolbar — панель інструментів для користувачів Ucoz
  • Conduit.com – ваш власний toolbar за 10 хвилин

  Порада: використовуючи технологію conduit, ви можете розробити тулбар будь-якого напрямку. За замовчуванням включені всілякі посилання, інформери, пошуковики, радіо, RSS стрічки, біжить смуга, відправлення повідомлень і т. д. Для реалізації додаткових можливостей, можна написати свій код або ж скористатися чужим, наприклад вставка PR ( Page Rank) в тулбар. Додаткові коди описані на форумі. Якщо ви не знаєте англійську, для перекладу використовуйте сторінки google.com (зробивши запит conduit.com і натиснувши «Перевести сторінку») або altavista.com (сервіс Baby Fish).

  Вважаючи, що моя особиста думка нікого не цікавить, не став брати участь в обговоренні таких тем як «Ваші пропозиції щодо розвитку сервісу». Пощастило, що я виявився одним з небагатьох в цьому відношенні, на ділі виявилося, що більшість нововведень сервісу запропоновані рядовими користувачами! Тобто движок сервісу збирався і модифікувався з урахуванням всіх логічних вимог користувачів, 99% з яких використовують безкоштовні аккуанти!

  Не можу пам’ятати, які сервіси і поліпшення і в якому порядку включалися, але їх неймовірно багато. І якщо ви не ведете свій сайт на Ucoz хоча б пів року, то не зможете оцінити його необмежені (це не перебільшення) можливості. Чому не перебільшення? Та тому, що до всіх існуючим можливостям даного сервісу, ви можете запропонувати свої ідеї! І якщо вони дійсно необхідні, то можете бути впевненими в їх реалізації. А тепер уявіть, Ucoz створювався на основі своїх власних ідей та ідей тисячею сторонніх користувачів!

  «Що б робило твоє добро, якби не існувало зла?» (Воланд у «Майстрі і Маргариті» Михайла Булгакова)

  Звичайно ж у даного движка є мінуси, але всі мінуси покриваються його постійним вдосконаленням. Та й до того ж у багатьох користувачів, які не розібралися до кінця, формується помилкова думка. Приміром, один з відвідувачів у гостьовій книзі написав повідомлення, в якому дорікає мене тим, що я використовую систему Ucoz, посилаючись на його простоту. Так, зовсім просто зареєструвати сайт і запустити його. Хіба зручність та легкість користування є недоліком? Тим більше, що якісний проект без знань html і CSS у вас не вийде. Смішно.
  Деякі відвідувачі сайту радять перенести сайт на php движок. Навіщо? Я працював з декількома двигунами як платними, так і безкоштовними, і прийшов до думки, що кращого движка на сьогоднішній день не існує. Будь-яка система управління сайту має свої мінуси, головне знайти таку, в якій їх виявиться менше всього. (У будь-якому разі, мені не попадався движок, що перевершує Ucoz сервіси).

  Інший юзер як аргумент наводить модулі останніх закаченных файлів ипоказа банерів. На що відповіддю, я поставив на сайті інформери останніх файлів,повідомлень з форуму, активних користувачів і блогу. Надалі совсемобрадовался, побачивши функцію «Ротатор банерів» вважає покази та кліки як насвоем, так і на чужих сайтах, вставити код якої можна елементарним JavaScript’ом в одну сходинку. Все ж для мене, одним з головних переваг ucoz’а,є швидкість завантаження сайту в порівнянні з сайтами побудованими на php иАѕр. Net

  «Ахіллесова п’ята нерідко вкрита в голові.» (Лешек Кумор)

  Перебуваючи одного разу на роботі, де був халявний інтернет і серверв моєму розпорядженні (працював сисадміном в невеликій мережі, так що була можливість викроїти собі час) , решилобновить дизайн сайту, т. к. були численні нарікання з стороныпользователей з приводу використання стандартного дизайну (використовувався дизайн був одним з перших надаються укозом, це зараз появиласьвозможность вибрати красиві шаблони різної тематики).
  Порада: для того, щоб зробити якісний сайт (на мій сайт, може бути, ПОКИ не претендує) з індивідуальним дизайном, вам необхідно знати лише html і CSS. На вивчення яких, при бажанні знадобиться в середньому 7-14 днів, а то й менше. Навіть працюючи в Dreamweawer, бажано їх вивчити. При зміні дизайну не забувайте вставляти весь однаковий код, присутній на всіх сторінках в глобальні блоки.

  Для втілення цієї задумки, знайшов шаблон, має майже такуюже структуру, як і перші шаблони від Ucoz. Трохи його підкоригувавши,побудувавши шаблон коду за яким доведеться працювати, провів оновлення.
  Порада: шаблони та інші корисні штучки були викачані з zymic.com

  ПРОСУВАННЯ САЙТУ

  Після зміни дизайну, прийшов час розкрутки. Для «правильної» розкрутки сайту, використані поради по просуванню Людкевича.

  Складання семантичного ядра сайту

 • Вибрав цільові ключові слова і фрази, переглянув які сайти виходять на перші позиції за такими ж словами і фразами. Потім розподілив ключові фрази з семантичного ядра по сторінкам сайту в залежності від їх змісту. Найбільш популярні запити використовував при оптимізації головної сторінки сайту.
 • Порада: для оцінки популярності серед користувачів пошукових машин англомовних запитів можна скористатися сервісом, наданими сайтом WordTracker, а також сервісом Search Term Suggestion Tool, наданий сервісом контекстної реклами Overture, що є частиною сервісу Yahoo! Search Marketing.
  Для російськомовних — сервісом Яндекс-Директ.

  Порада: для аналізу сайту можна використовувати онлайн ресурси:

  • dinews.ru/seo
  • maby.org/get_all.php
  • seop.ru/page_analyzer.html

  Статистика від Ucoz є найбільш повною, з її допомогою ви можете простежити: з яких країн відвідували ваш сайт, за яким запитам і з яких пошукачів, які роботи і скільки разів проводили індексацію, локальні точки входу і виходу і т. д.

  Забезпечення коректної індексації сторінок

  По можливості утримувався від використання наступних речей:

  • Використання конструкцій, що ускладнюють індексування документів (фрейми, динамічні адреси сторінок, посилання, реалізовані за допомогою скриптів, редиректів, технології Flash тощо).

  За замовчуванням у Ucoz не використовуються фрейми і Flash, а використовуються скрипти редиректів в каталозі посилань забезпечують більш високу релевантність вашого сайту, вірніше не знижують її. Оскільки при великій кількості прямих посилань з провідних вашого сайту, його популярність падає, тим більше, якщо вони будуть різної тематики.

  • Засмічення індексів пошукових машин дублікатами сторінок (ідентифікатори сесій, некоректні відгуки сторінок тощо).

  Не актуально для Ucoz.

  • Використання пошукового спаму (клоакінг, прихований текст, автоматично згенерованих малоинформативных сторінок тощо).

  Зараз багато пошуковики фільтрують посилання, які використовуються на веб рингах. Застосування на сайті пошукового спаму, скриптів для автоматичного накрутки відвідувачів і т. д., можуть призвести до того, що на ресурс поставлять бан,що різко позначиться на позиції вашого сайту.

  • Заборона індексації неінформативних сторінок сайту

  За словами розробників Ucoz robots.txt на всіх сайтах налаштований оптимальним чином. Сподіваючись, що так воно і є, я вирішив залишити этотфайл у своєму первісному вигляді.
  Порада: повна документація по протоколу файлу robots.txt знаходиться тут: robotstxt.org/wc/robots.html

  Оптимізація коду сторінок

  Загальні рекомендації по оптимізації коду сторінки:

  • Постарайтеся розмістити найбільш важливі ключові фрази як можна ближче до початку тексту сторінки. Обов’язково використовуйте точне дотримання ключових слів у фразі один за одним. По можливості, намагайтеся використовувати найбільш популярні словоформи.
  • Розбивайте текст на логічні фрагменти, для яких використовуйте заголовки і підзаголовки, виділені за допомогою тегів [H1-H6] причому намагайтеся по можливості, використовувати в них найбільш важливі ключові фрази.
  • Виділяйте в тексті найбільш важливі ключові фрази тегами [b, i, u] якщо ідеологія подання інформації на сайті дозволяє це робити.

  Порада: якщо вам або вашим модераторам лінь вручну вставляти параметри форматування, увімкніть візуальний редактор на сайті

  • Розмістіть найбільш важливі ключові фрази в тезі title.

  Порада: для зміни title сторінки в редакторі сторінок панелі адміністрування (ucoz.ru або yoursite.ucoz.ru/admin поруч із головною сторінкою натиснути малюнок з гайковим ключем.

  При цьому він повинен представляти собою цілком читабельний связныйтекст завдовжки не більше 20-25 слів, а не просто набір ключових фраз.

  • Розмістіть ключові фрази в атрибуті alt тега img.

  Порада: індексація фотоальбому в стандартному robots. txt від Ucoz дозволена, так що не полінуйтеся ставити опис при додаванні фотографії

  • Розмістіть не більше 50 ключових слів, що зустрічаються в тексті сторінки, в тегу keywords.
  • Наведіть коротку привабливу для користувача анотацію вмісту сторінки в тег description.

  Однак, використовуючи ці рекомендації, не забувайте, що текстдокумента повинен бути зручний для читання і сприйняття користувачем. Не стоитчрезмерно напихати його ключовими фразами в надії підвищити їх концентрацію. Ефект, який це може принести, несумірно малий порівняно з рискомпотерять користувача, який прийшов на сторінку, з-за того, що йому незручно илинеприятно сприймати її вміст. Найчастіше, буває досить того, чтобыконкретная ключова фраза хоча б один раз зустрічалася в тексті документа. Подальше підвищення релевантності документа цьому запитом можна проводити за рахунок впливу на зовнішні чинники, що впливають на ранжирування.
  Реєстрація сайту в пошукових системах і каталогах

  Для початку зарегил сайт в таких ресурсах, причому вручну,самостійно вписуючи дані в кожну строчку форми.

  • [ http://dmoz.org ]
  • [ http://yandex.ru ]
  • [ http://google.com ]
  • [ http://rambler.ru ]
  • [ http://msn.com ]
  • [ http://alltheweb.com ]
  • [ http://yahoo.com ]
  • [ http://altavista.com ]
  • [ http://teoma.com ]
  • [ http://aport.ru ]

  Далі за допомогою сервісу 1 ps і програми AllSubmitter продовжив реєстрацію в каталогах. В результаті сайт вийшов на лідируючі позициив пошуковиках за необхідне високочастотним запитам. Після, надійшло кілька пропозицій по розміщенню реклами, але з-за домену виду yoursite.ucoz.ru і низької відвідуваності, запропонована ціна була досить такинизкой. Зробивши висновок про тому, що це не рентабельно вирішив змінити домен.
  Порада: ви можете заробити не тільки за допомогою реклами, але і продаючи на сайті свої роботи, музику, програми та інше. Наприклад, через тунель з оплатою через вебмані або по SMS (micro-pay.ru)

  ПРИКРІПЛЕННЯ ДОМЕНУ

  (Attention! Цей етап повинен бути реалізований до розкручування сайту).

  Один з користувачів сайту (ingushzoloto) подарував нашому сайту домен, [ityouth.ru ] і хостинг на рік. Оскільки домен купувався разом з хостингом, небуло можливості прописати ip адреса ucoz’а.

  Порада: хостери відмовилися прописувати чужий ip на мій домен, але в такому випадку ви завжди можете переоформити договір на своє ім’я і творити все, що вам заманеться.
  Довелося змінити домен шляхом тлумачення DNS серверів. Обидва способи приєднання домену на Ucoz безкоштовні. Але виникла одна проблема, створення поштової аккуанта і субдоменів.

  Цю проблему вирішив улюблений усіма нами Google (ну щонайменше улюблений мною). За допомогою сервісу google длядоменов замутив собі субдомен і поштові аккуанти своїм користувачам на 2 з гаком Гіга кожному, з ім’ям типу [email protected]outh.ru.
  Порада: за допомогою даного сервісу, шляхом зміни записів CNAME і MX нового домену, ви можете отримати до 1000 поштових аккуантов використовують движок gmail – найбільш безпечну і зручну поштову службу, з логотипами вашого сайту

  Ну і останнє, з допомогою сервісу «Швидка заміна ділянки коду» за кілька секунд замінив запису в коді з ingushetiya.ucoz.ru на ityouth.ru у всіх модулях сайту.

  Можливості даного сервісу необмежені, маючи сайт на укозе, можна сказати смомента його освіти, я до сих пір не подужав всіх його можливостей. Лише з умовними операторами можна реалізувати майже все, що вам необхідно. А повна редактируемость шаблонного коду, робить UCOZ неоціненним. Ця стаття не є лише рекламою, вона покликана по можливості познайомити вас з даною системою і з надією, що Ваші сайти не займуть чергове місце в длинномчерном списку беспонтовых сайтів. ?

  Якщо ж ви дочитали до кінця, то ви маєте терпіння, якому я быпозавидовал, т. к. не можу зрозуміти, як я стільки буковк накреслив.

  Хочу сказати спасибі Ucoz’у за те, що дали можливість створити сайт безкоштовно і у мене з’явилася можливість об’єднати людей з спільними інтересами.

  Також хочу висловити подяку:

  • Google
  • It_tamahavk_vh
  • Ингушзолоту
  • Залине Хаджимурадовне
  • Руслану Аушеву
  • Мартіну Лютеру Кінгу

  До вашої базі «Корисні посилання»

  • http://www.google.com/coop/ — ваш власний тематичний пошуковик.
  • http://personal.novoteka.ru – особистий пошуковик для оптимізаторів (випробувати не встиг)