Зовсім недавно я займався розміщенням власного блогу і, природно, накопичилася маса вражень, якими хочеться поділитися.

Особливих вимог до встановленого програмного забезпечення, місця на диску і обсягом трафіку у мене не було. Блог працює на движку WordPress, картинок відносно небагато, аудіо та відео файлів немає. Тобто потрібна була підтримка PHP (бажано п’ятої версії), MySQL, стабільна робота, розміщення сервера в UA-IX, FTP доступ і невисока ціна. Також хотілося отримати можливість створення піддоменів (для експериментів), cPanel, cron і т. п.

Зайнявся я пошуками. Перші враження були обнадійливі. Компаній, що надають послуги хостингу досить багато. Щоправда, відразу ж з’ясувалося, що вартість хостинг в UA-IX вище, ніж де-небудь у штатах, але, загалом-то, ціни мене влаштовували.

Після попереднього відбору, проведеного за інформацією на офіційних сайтах, у мене вийшов список з десятка хостерів.

Особливих ілюзій я не мав. Ясно, що навряд чи можна розраховувати на супер сервіс в самих недорогих пакетах (мене цікавили пропозиції з ціною близько 5$/міс). Але хотілося чітко уявляти, за що з мене візьмуть гроші. Тому я почав збирати докладну інформацію.

Ось тут і почалося найцікавіше. Про КОЖНОМУ хостера з мого списку я знайшов відгуки і статті двох видів. До першого відноситься явна реклама. До другого – відгуки незадоволених клієнтів (або конкурентів). Так, захоплююче читання ? . Люди в виразах не соромляться, докладно, в деталях, з переходом на особистості розповідають про все, що «накипіло».

В одному випадку я навіть знайшов листування на форумі між незадоволеним клієнтом і директором хостинг компанії обсягом сторінок вісім.

Причому розібратися, хто дійсно винен практично неможливо. Клієнти скаржаться на погану службу підтримки, нестабільну роботу серверів, відсутність життєво необхідних для роботи скриптів функцій. Хостери, в свою чергу, розповідають, що в усьому винні «криві» скрипти.

Загалом, абсолютно незрозуміло як у людей сайти працюють ? .

Зрештою, я вирішив зайнятися самостійною перевіркою. Написав листи з питаннями до служби технічної підтримки і перевірив, скільки часу у них йде на відповідь. Найкращий результат був близько 20 хв (питання, звичайно, були прості і стосувалися наданих ними послуг). Подивився, як працюють інші сайти на цих хостингах (швидкість завантаження файлів, помилки тощо).

Після цього почитав документи, умови надання та опис послуг на офіційних сайтах хостерів. Якщо цієї інформації на сайті не було, відразу викреслював хостера зі списку.

В кінцевому підсумку хостера я все-таки вибрав. За два місяці, що минули з моменту розміщення блогу, у мене до нього претензій не було (у них до мене теж).

Назва хостера приводити не буду. Занадто мало часу минуло, щоб робити висновки. Так і негативних відгуків про нього предостатньо.

На закінчення, хочу дати декілька порад:

  • уважно читайте всі документи;
  • не бійтеся задавати питання службу тех. підтримки;
  • з’ясуйте, чи встановлені всі потрібні бібліотеки та програми (до того, як заплатите гроші);
  • визначте, хоча б приблизно, яку навантаження на сервер і інтернет-канали буде створювати ваш сайт і замовляйте відповідний пакет;
  • попросіть у хостера тестовий доступ (хоча б на один день);
  • перед перенесенням на сервер хостера ретельно перевірте сайт;
  • обов’язково дізнайтеся, як часто виконується резервне копіювання і як виконати його самостійно.
  • Загалом, підійдіть до питання серйозно і заощадите час і нерви.

    P. S. Ми рекомендуємо звернути вашу увагу на надійний хостинг від Fastvps.ru. Працюємо з ними вже досить довго і нітрохи не шкодуємо про свій вибір!