Статус домену — це обов’язкове поле кожного WhoIs-сервер і основна характеристика домену.

1)ACTIVE
Це статус нового домену за промовчанням. Цей статус ставить реєстратура(тобто організація, що відповідає за зону, не плутайте з реєстратором, приклад реєстратури — InterNIC, RIPN). Домен може редагуватися реєстратором(реєстратор — це особа, наділена правами від реєстратури офіційно регестрировать домени в цій зоні, приклад — Register, Webnames, не плутати з посередниками). Домен може оновлюватися(тобто не тільки можна змінювати інформацію, яка включена в поля WhoIs серверів, але і продовжувати домен на наступний рік). Є звичайно ще деяка інформація щодо даного статусу, але вона чисто технічна і, думаю, буде вам не цікава, тим більше в кінці статті я дам посилання на протоколи, і ви самі зможете знайти цікаву для вас інформацію щодо технічних аспектів.

2)REGISTRY-LOCK
Домен переводиться в цей статус, тобто він не може бути поставлений в цей статус спочатку при реєстрації. Що ж це означає? Те, що домен не може бути вилучений або змінений реєстратором. Щоб реєстратор міг відредагувати домен, тільки сама реєстратура повинна зняти статус. Домен так само може оновлюватися, продовжуватися.

3)REGISTRY-HOLD
Найстрашніша кара для домену =) Навіть реєстратор вам не допоможе. Зняти статус може лише сама реєстратура. Тим не менш домен може оновлюватися.

4)REGISTRAR-HOLD
Стандартна ситуація. Халло, зло*****и Enom & Gandi! Реєстратор ставить даний статус. Домен не може бути вилучений або змінений у цьому статусі(вся інфа все одно має залишатися ваша, змінювати її можете тільки ви). Домен може оновлюватися.

5)REGISTRAR-LOCK
Реєстратор ставить домен в цей статус. Стандартна послуга від Tucows/OpenSRS. Практично не має сенсу =). Домен не може бути вилучений або змінений регистером без зняття цього статусу. Домен може вами все так само оновлюватися. Статус має сенс тільки у разі реалізованої системи як у OpenSRS: тобто зручно для реселерів, ви регаете домен у Tucows/OpenSRS, створюєте додаткового користувача в їх панельці, даєте йому права керування домену, але ви можете поставити цей статус, і додатковий користувач вже нічого не зможе зробити з доменом. Тобто ця фішка для реселерів.

6)REGISTRY-DELETE-NOTIFY
Домен ставиться в цей статус реєстратурою, коли кінчається, тобто настає Exp. Date. Він переноситься на ДНСки регистера(до речі хоча б одна ДНСка повинна бути прописаною, а то деякі реєстратури не дотримується цього правила і залишають домен в цьому статусі без ДНСок взагалі).

Усе. Екскурс по основним статусів доменів закінчився, тепер розглянемо стадії видалення домену.

1)REDEMPTIONPERIOD
Домен ставиться в даний статус регистером при його запиті в реєстратуру про видалення домену. Далі регистер не може виробляти абсолютно ніякі зміни домену за винятком запиту в ту ж реєстратуру про відновлення домену. В даному статусі домен не можна переносити до іншого регистеру(до речі про цю процедуру то ж скоро напишу статтю)! Домен може знаходитися в цьому статусі 30 календарних днів.

2)PENDINGDELETE
Домен ставиться в цей статус, якщо не було запиту про його відновлення. Анологічно по суті попереднього статусу, тільки фактично домен з цим статусом вже майже не існує =) Термін дії статусу — 5 календарних днів. Після закінчення даного терміну домен видаляється, в цей період домен вже не можна відновити.

3)PENDINGRESTORE
Цей статус присвоюється домену при запиті регистера про відновлення домену статусу REDEMPTIONPERIOD. Термін статусу — 7 днів(як раз щоб реєстратор подав запит в реєстратуру).
Ну ось і все, сподіваюся, тепер все роз’яснив більше або менше. Скоро буде готова програма для отслежки статусів вакансій, що вас доменів.
P. S.: регистер і реєстратор це одне і те ж.