Кожна людина прагне до перфекціонізму: хтось більше, хтось менше, але всі хочуть, щоб результат їхньої роботи був ідеальний. Це стосується і веб-сайтів: вони повинні приносити максимальний дохід, мати мільйонні відвідування і взагалі бути творами мистецтва.

Досягти подібного вдається небагатьом, але в прагненні до мети важливо приділяти належну увагу всім параметрам функціонування веб-ресурсу. Одним з найбільш важливих властивостей такого роду є швидкість завантаження сайту.

Навіщо потрібна швидкість

Нікому не подобається стояти в черзі. Очікування змушує людей нервувати і шукати вихід зі сформованої ситуації. В інтернеті таким виходом буде перегляд, коли перемикаєш на інший ресурс, так як всесвітня павутина рясніє джерелами інформації.

Якщо сторінки сайту завантажуються повільно, наступні проблеми неминучі:

  • Відмова користувача від відвідування конкретного ресурсу. Сучасні споживачі дуже «жорстокі» і не пробачать завантаження сторінки протяжністю більш ніж в 2 секунди.
  • Люди йдуть назавжди. Мало того, що людина не відвідав сайт; статистика показує, що більшість користувачів запам’ятовують невдалий досвід використання ресурсу і, згодом, не повертаються.
  • Низькі позиції в результатах пошуку. Ще в 2010 році в Google натякнули, що чим швидше працює сайт – тим краще він ранжирується в пошуковику. Правда, тоді два перерахованих вище недоліку вам не загрожують.

Перевірити сайти на швидкодію прагнуть і власники мобільних пристроїв, послуги для яких займають все більш важливе місце на ринку.

Як дізнатися хто швидше?

Є люди, які розробляють і просувають інтернет ресурси, а є і ті, хто їм у цьому допомагає. Зараз існує безліч сервісів, які дозволяють провести аналіз швидкості завантаження сайту: нижче представлені деякі з них.

  • Pr-Cy.ru – нехитрий сервіс, виводить середню швидкість завантаження сторінки в секундах. Є можливість одночасної перевірки декількох сайтів;
  • Webo.in – дає оцінку швидкодії сайту в балах. Також надає рекомендації щодо прискорення завантаження сторінок;
  • PageSpeed Insights – проводить вимірювання швидкості завантаження сторінок для мобільних пристроїв і персональних комп’ютерів. Результат перевірки швидкості завантаження сайту виражається в балах, де число від 85 до 100 – відмінний показник. Сервіс дає поради по збільшенню швидкодії.

Отримуємо інформацію та поради

Проведемо тест швидкості завантаження сайту з допомогою інструменту PageSpeed Insights:

Аналізувати будемо сам сервіс, тому введемо його адресу в призначену для цього область:

Швидкість завантаження сайту. Час – гроші

Після невеликого очікування:

Швидкість завантаження сайту. Час – гроші

ознайомимося з результатами для мобільних пристроїв:

Швидкість завантаження сайту. Час – гроші

і для комп’ютерів:

Швидкість завантаження сайту. Час – гроші

Можна отримати поради щодо оптимізації, клікнувши по пункту «Як виправити?»

Швидкість завантаження сайту. Час – гроші

Що робити «черепахам»?

Повільно що завантажуються сторінки – це не вирок. Існують способи змусити ресурс працювати швидше, а відвідувачів – довше затримуватися на вашому сайті:

  • Хостинг-провайдер з якісним обладнанням. Співпрацюйте з компаніями, які йдуть в ногу з часом і не скупляться на оновлення. Звичайно, якість має відповідну ціну.
  • Сайт не може – кеш допоможе. Якщо при першому відвідуванні, інформація про сайт збережеться на комп’ютері користувача, то повторна завантаження вже відвіданих сторінок пройде набагато швидше.
  • Робота з картинками. Щоб сторінка якомога більш безболісно завантажуватиме картинки – необхідно привести до стандарту розміри зображень і почистити зайві метадані.
  • CDN-мережі. Сайтів з високим рівнем відвідуваності необхідно користуватися послугами мереж серверів, які розподілені за географічним принципом. Вони дозволяють значно збільшити швидкість завантаження сторінок.

Таким чином, вкрай важливо забезпечити високу швидкість завантаження сайту, адже це безпосередньо впливає на поведінку користувачів при відвідуванні сторінок ресурсу. Відвідувачі не схильні чекати більше двох секунд, і до того ж низька швидкодія негативно позначається на позиціях сайту у видачі пошукових систем.

Перевірка швидкодії сайтів здійснюється за допомогою онлайн сервісів, вибір яких досить великий. Деякі з них також повідомляють про можливі шляхи вирішення наявних проблем. Блискавично завантажувати сторінки можна, треба лише приділити роботі над цим достатньо часу і зусиль.