Чи ви Читали казку про Гензеля і Гретель? Добре, якщо так, тоді у вас не виникне питань, від чого навігаційну ланцюжок на сайті назвали «хлібними крихтами». Пояснимо, що в казці діти розкидали хлібні крихти по землі, щоб знайти дорогу додому.

В блозі wordpress вони виконують приблизно ту ж функцію: за допомогою цього скрипта відвідувач легко зможе зорієнтуватися, де саме він знаходиться, а крім того, це незайва можливість перейти до головній сторінці сайту одним кліком.

Хлібні крихти для wordpress зазвичай розташовуються під шапкою сайту і верхнім меню у вигляді ланцюжка посилань від головної до тієї сторінки, на якій користувач знаходиться в даний момент.

Однак не тільки відвідувачам буде корисно розміщення на сайті навігаційної ланцюжка. Пошукові системи також отримують дуже важливу для них інформацію про структуру сайту, прискорює індексацію сторінок.

Таким чином, плагін хлібних крихт для wordpress корисним не тільки відвідувачам, але і самому ресурсу.

Приклади плагінів для реалізації хлібних крихт

Для реалізації подібної навігації передбачено велику кількість плагінів. Як і будь розширення для wordpress, вони легко встановлюються і налаштовуються.

Найбільш популярними навігаційними плагінів wordpress є:

  • Breadcrumb NavXT – найпопулярніший плагін для wordpress хлібні крихти. На його прикладі нижче буде розглянуто, як встановити навігаційну ланцюжок на сайт;
  • Instant Breadcrumbs – також популярний плагін, на відміну від інших, не вимагає абсолютно ніяких налаштувань і автоматично встраивающийся в основний навігаційне меню сайту. Підходить для новачків, але навряд чи буде придатний для складних проектів з оригінальним дизайном.

Установка плагіна Breadcrumb NavXT для WordPress

Встановити і активувати Breadcrumb NavXT можна прямо з консолі адміністратора, ввівши його назву у вікно пошуку пункту «Додати новий» меню «Додатки».

Після активації в меню «Параметри» ви знайдете новий пункт «Breadcrumb NavXT». Клікніть по ньому і виставте параметри так, як це показано нижче:

Далі виділіть та скопіюйте в буфер наступний код:

Його необхідно вставити в файл header.php активного шаблона. Цей же код надалі можна буде копіювати і в будь-які інші шаблони, які ви, можливо, будете використовувати для зміни зовнішнього вигляду вашого сайту.

Врахуйте, що необхідно правильно вибрати місце вставки коду для того, щоб зовнішній вигляд сайту не був зіпсований. У результаті повинно вийти приблизно наступне:

Що таке «хлібні крихти» для wordpress і навіщо вони потрібні?

Зауважимо, що даний плагін хлібних крихт для wordpress має значно більш гнучкі налаштування порівняно з багатьма іншими подібними рішеннями, тому й зовнішній вигляд навігації можна змінювати до невпізнання, редагуючи таблиці стилів і місце вставки коду.

Дещо змінити хлібні крихти для wordpress можна і безпосередньо в налаштуваннях плагіна. Так, тип роздільника можна змінити, змінивши відповідні налаштування на вкладці «Основні».

Також в налаштуваннях у разі необхідності ховається відображення навігації поточної сторінки, а можна навпаки, відобразити її у вигляді посилання.

Шукайте самі хлібні крихти

В цілому, якщо функціонал розглянутого плагіна вас, як адміністратора сайту не задовольняє, то можна самостійно знайти і протестувати масу інших скриптів, благо, що пошук плагінів в консолі wordpress за запитом «Breadcrumb» («хлібні крихти») видає близько сотні результатів з описами і рейтингами, які виставляють різних плагінів користувачі.

Отже, якщо раніше ви вважали, що такий інструмент, як навігаційна ланцюжок для сайту абсолютно даремний, то сподіваємося, що ваша думка кардинально змінилося.

Установка плагіна для wordpress хлібні крихти дозволяє користувачам орієнтуватися в структурі сайту набагато комфортніше.

Пошукові системи також прихильно ставляться до ресурсів, на яких є Breadcrumb, що виражається у більш повної і швидкої індексації усього наявного вмісту.

Висновки робити тільки Вам! Удачі!