Бійці невидимого фронту

SEO (Search Engine Optimization) — термін визначає комплекс робіт з сайтом для поліпшення його видимості пошуковими системами.
Не секрет, що постачальники основної частини відвідувачів сайту ( 80-90 %) — це пошукові системи, такі як Yandex, Rambler, Апорт, Google. Притому це цільові відвідувачі, які прийшли саме по тому запитом, який запитували. Якщо SEO на заході — система досить вже сформувалася і являє собою ряд великих компаній, то у нас в Росії — ця технологія просування сайтів ще молода. Приміром — професійно займаються цією технологією в Самарі фірма » Самара-Інтернет-Сервіс www.samarainternet.ru « в Тольятті www.interpr.ru в Новокуйбишевську один чоловік під ніком MсPhantom.

Покажемо на прикладах

Давайте на прикладі міста Тольятті розглянемо видимість за певними ключовими запитами. Приміром, всій країні відомо, що автомобілі » жигулі » роблять в Тольятті і природно потенційний покупець в рядку пошуку Yandex набирає » Жигулі в Тольятті » … і що ми бачимо — першим йде сайт фірми «Автогарант — Лада » які знаходяться : Московська обл., Люберецький р-н, сел. Котельники. Про що це говорить ? А говорить цей факт нам про те, що люберецкие хлопці найняли SEO оптимізатора і він чудесним чином, практично весь трафік ( відвідувачів ) направив до них на сайт. Висновок: Тольятті практично за вищевказаною запитом не представлений, а значить і не отримає потенційних покупців.
Для прикладу візьмемо ще один запит — » ціни на ваз » і знову ми бачимо на першому місці москвичів. Якщо проаналізувати у видачі пошуковика першу двадцятку ( перші 20 сайтів ) , то не побачимо не однією серйозною тольяттінської фірми, що торгує автомобілями. Як кажуть оптимізатори на своєму сленгу ( запити практично ні ким не окучены).

Запитів, які набирає в пошуковику відвідувач, може бути сотні і тисячі, але є запити, які набирають набагато частіше (високочастотники) або знову як їх називають на сленгу сеошників » смачні» . Вони можуть ставитися до будь-якій сфері діяльності фірм — запчастини, кондиціонери, шафа-купе, готелі, пластикові вікна і т. д. Над смачними запитами йдуть неабиякі битви і працюють чималі бюджети фірм. Наприклад по Москві потрапляння на запит » пластикові вікна » в першу десятку сайтів видаються пошукачем, коштує від 10000 $ та ще утримання сайту на досягнутих позиціях вимагає чималих коштів. Але конверсія (віддача від сайту) значно перевищує витрати на його висновок і утримання на високих позиціях.

«Криваві битви»

Але найцікавіші і » криваві битви йдуть у пошукачів з оптимізаторами (SEO).

Вся причина полягає в тому, що оптимізатори забирають прибутку пошуковиків. Як це виходить? Справа в тому, що пошукачі самі пропонують за досить великі гроші показувати Ваш сайт під запит. Ціни у оптимізаторів на порядок нижче і запитів вони можуть впровадити в сайт не один, а рівно стільки, скільки це потрібно власнику сайтів.

Зараз оптимізаторів на ринку хронічно не вистачає, оскільки тут існують свої проблеми. Оптимізатор-це практично людина зумів обчислити алгоритм відбору документів пошуковиком, який зберігається в найсуворішому секреті пошукачем і при тому, що алгоритм постійно змінюється. Для цього потрібна людина, що поєднує в собі аналітичний склад розуму, володінням написання контенту, умінням користуватися спец — програм (які дуже часто він пише «під себе «), з хорошим знанням математичної статистики та знанням англійської мови.

Підводні камені

Оптимізація сайту під пошуковик — це цілий комплекс робіт, що вимагає не мало зусиль і коштів. Найнебезпечніше — це те, що часто замовник пользуеться послугами не професіоналів, а любителів або ще гірше » кидал» . Пам’ятайте не давно по Інтернету пролетіла масова акція » зліт ракетою » ? Коли хлопці з Канади обіцяли вивести сайт на високі позиції протягом 1-2 тижнів. Так вони виводили (грубими спамовскими методами), але після того як пошуковик обчислив сайт грубо порушив умови ліцензії пошукача (а про них чудово знає кожен оптимізатор) — ці сайти потрапили в » бан «, на сленгу сеошників » в баню »

Бан -це коли пошукач зі своєї бази геть вичищає всі дані про сайт, і тоді кількість відвідувачів критично падає.

SEO-технологія визнана в усьому світі і не вважається чимось протизаконним. Багато пошукові системи самі зацікавлені в кращій «видимості» сайтів і самі проводять і фінансують конференції і симпозіуми. Ось приміром навесні в Самару приїжджали представники Yandex і розкривали аспекти просування сайтів в Інтернеті. Правильно оптимізований сайт не несе » загрози » пошуковику — він покращує » видачу » пошукача, ніж вони дуже зацікавлені, а так — же і приносить чималі прибутки власникам сайтів.