Які сайти розкручувати?
Ви можете навіть розкручувати свою домашню сторінку. Багато пошукові системи обіцяють знайти і проіндексувати решту частини сайту автоматично (залежно від їх «вільного часу»).
Але, якщо вони не обіцяють Вам такої послуги, то вам доведеться додати в список індексації кілька сторінок, індексація яких для вас важлива.
Наприклад, карта сайту для мене є тією важливою сторінкою, яку необхідно обов’язково проіндексувати, т. к. на ній у мене містяться прямі посилання на іншу частину мого веб-сайту.

Також важливий і той факт, що ви повинні вказувати адресу цієї важливої для вас сторінки і при реєстрації в каталогах або інших сайтах, де планується публікація вашого посилання.

Що вам треба зробити спочатку?
Для початку вам необхідно упевнитися, що ваш веб-сайт добре оптимізований під пошукові системи. Принаймні, бажано двічі перевірити мета-теги, щоб переконатися в тому, що заголовок (тег title), теги опису (meta description) та ключові слова (meta keywords) повністю описують веб-сторінки, маючи в собі тобі ключові слова, які мені необхідні. Бажано також запустити перевірку сайту через сервіс Website Validator для сторінок, які я маю намір проіндексувати в пошукових системах, щоб уникнути можливих проблем при індексації всього сайту.

Для каталогів зазвичай заготовляють кілька часто запитуваних даних, необхідних при реєстрації сайту. Цей метод дуже допомагає прискорити процес реєстрації в каталогах. Для цієї мети я зазвичай використовую самий примітивний текстовий процесор, такий як «Блокнот» і зберігаю всі необхідні для реєстрації дані, перш ніж приступати до безпосередньої реєстрації в каталогах і пошукових системах. Цей метод дозволяє з легкістю заповнити необхідні поля форми для реєстрації шляхом простої операції копіювання — вставки через буфер обміну.

Зазвичай такий файл містить:

Ваш e-mail;
URL вашого веб-сайту;
Гарне назва вашого сайту;
Опис вашого веб-сайту.
Зауважимо також, що Yahoo тепер може реєструвати список URL-адрес, які можуть міститися в текстовому файлі або RSS. Я б Вам порадив приготувати такий список. Він повинен знаходитися в кореневій директорії вашого сайту і оновлюватися тоді, коли ви робите якісь зміни на ваших сторінках. Тому, ви можете просто вказати розташування цього файлу, і дозволити Yahoo автоматично знайти іншу частину вашого веб-сайту. Цей спосіб здорово зменшує час реєстрації вашого сайту цілком. Особисто мені подобається використовувати цей спосіб: будь-яка зміна на ваших сторінках вкаже Yahoo, які сторінки необхідно переіндексувати насамперед.

Google використовує таку ж технологію, що полегшує пошук решти сторінок вашого веб-сайту. У Google вона називається Google Site Maps. Проте, це тема вже для іншої статті. Про цієї можливості ви можете дізнатися, ознайомившись з інформацією на ех офіційному сайті. У Google ця процедура трохи відрізняється від способу реалізації на Yahoo. Дотримуйтесь їх інструкцій. Якщо це для вас буде занадто складно, то ви можете звернутися до веб-майстра або SEO-фахівця, знайомого з цією справою.

Де реєструватися?

Я б рекомендував Вам реєструвати ваші сторінки у великих пошукових системах самостійно. Однак, існують певні сервіси, які можуть це зробити за вас — це, таки, добре економить ваш час. Я реєструю свої сторінки в таких пошукових системах:

Google;
Yahoo;
MSN.
Для реєстрації в Yahoo необхідно спочатку у них зареєструватися.

Не хвилюйтеся, якщо ви не побачите результатів своєї роботи миттєво. Сайт зазвичай з’являється в результатах пошуку: MSN — через 6 тижнів, Yahoo — через 8-12 тижнів, у Google — через 3 місяці (хоча, ви навряд чи отримаєте скільки-небудь значимого трафіку від Google протягом першого року — однак, продовжуйте працювати. Давносуществующие сайти отримують від Google 70-90% пошукового трафіку).

Також, якщо ви маєте встановлений Alexa Toolbar, направте його на ваш веб-сайт і натисніть кнопку Info на панелі інструментів. Потім, вам треба буде заповнити інформацію про Вашому сайті. Один раз зареєструвавшись, Ви можете побачити через рейтинг вашого сайту. Існують чутки про те, що Google розглядає опис вашого сайту в Alexa у своєму пошуку — так що переконайтеся, що опис вашого сайту релевантне самому сайту.

Вам також слід додати свій сайт в каталог Dmoz.com. Це великий каталог, який управляється людьми. Посилання з цього каталогу дають більшу вагомість вашого сайту.

Також при реєстрації в каталогах необхідно вибирати найбільш відповідні для вашого сайту категорію. Також запишіть адресу директорії, в якій ви плануєте опублікувати посилання на свій сайт.

Одні каталоги дають хороші зворотні посилання на ваш сайт. Інші (такі як yahoo.com і dmoz.com) дають високу релевантність ваших сторінок в пошукових системах.

Після того, як ви ознайомитеся з цими каталогами, бажано також знайти каталоги, які сходяться з тематики з Вашим сайтом.

Реєстрація в пошукових системах і каталогах не завжди гарантує хороше ранжування вашого веб-сайту. Це перший крок. Цим Ви даєте світу знати про себе.

Уникайте автоматичної реєстрації Вашого сайту в тисячах нетематичних каталогах і каталогах з автоматичною реєстрацією в тисячах інших каталогів . Це сприймається як пошуковий спам, за цим може послідувати суворе покарання від пошукових систем. Вони можуть Вам дати багато зворотних посилань, але всі вони тимчасові. Не будьте занудою!

Ця стаття написана автором Робертом Фьюссом і є його власністю.
При публікації цієї статті на інших сайтах зазначення імені автора перекладу і оригінального автора, посилання на сайт http://vitaweb.pp.ru/ (переклад статті) та оригіналу http://www.spiderweblogic.com/ обов’язкові.