У цій статті серії ми розглянемо способи оптимізації сторінок категорій і товарів для досягнення більш високих позицій в пошуковій видачі. Ми також розглянемо деякі передові методи, метою яких є уникнути покарання від пошукових систем за дубльований контент.

Тому без зайвих слів давайте почнемо, так як нам багато чого потрібно в цій статті розглянути.

Оптимізація сторінок категорій і товарів

Сторінки категорій і продуктів — це душа будь-якого сайту електронної комерції; тому важливо використовувати ефективну стратегію SEO для цих сторінок, щоб добитися високих позицій в результатах пошуку. Ми окремо обговоримо найбільш передові практики для оптимізації цих двох типів сторінок.

Щоб продемонструвати кращі практики, використовувані для оптимізації сторінок категорій, я на наступному скріншоті продемонструю вам перші результати пошуку в Google по ключовому слову «Patio Furniture«:

В цих результатах пошуку є багато спільного. По-перше, всі вони використовують ключове слово у назві та описі. По-друге, всі вони використовують у заголовку сторінки бренд. Далі, вони використовують у заголовках сторінок і / або в Meta-description такі слова, як «купити«, «магазин» і «купівля«.

Це показує, що ці сторінки представляють торгові веб-сайти. Нарешті, всі вони показують деякі позитивні моменти в описі, щоб привернути користувача. Ми постараємося врахувати всі ці моменти на наших сторінках категорій.

Насамперед, щоб додати бренд в кінці кожного заголовка сторінки, а не робити це вручну для всіх продуктів і категорій, ми можемо зробити одне зміна адмін-панелі, і назва бренду буде автоматично додається в кінець кожного заголовка.

Щоб зробити це, відкрийте розділ СистемаКонфігураціяДизайн — HTML Head і в полі «суфікс заголовка» введіть назву бренду після тире (-) або символ (|), наприклад «— Назва бренду«:

SEO для Magento: Оптимізація сторінок і як уникнути покарання за дубльований контент

Оптимізація сторінки категорій

Тепер, щоб змінити заголовок сторінки і meta-опис для кожної категорії, перейдіть в розділ Каталог> Керування категоріями, виберіть категорію та введіть текст на вкладці Загальна інформація:

SEO для Magento: Оптимізація сторінок і як уникнути покарання за дубльований контент

Будь ласка, зверніть увагу, що зміна назви сторінки не змінює назву категорії. Це два окремих елемента. Рекомендована довжина заголовка сторінки, від 50 до 70 символів, включаючи додається назва бренду.

Для meta-description рекомендована довжина складає до 160 символів. Вкрай важливо пам’ятати, що якщо ми не маємо meta-description сторінки категорій, воно буде використовуватися за замовчуванням meta-description магазину.

У цьому випадку, пошукові системи можуть карати за дубльований контент, припускаючи, що у нас є однакові опис і текст, введені на двох різних сторінках. Тому обов’язково потрібно вводити унікальний meta-опис для кожної сторінки категорії.

Оптимізація сторінок товарів

Починаючи розглядати методи оптимізації сторінок товарів, давайте спочатку подивимося на деякі високі результати пошуку ключового запиту «Canon Rebel T3i«:

SEO для Magento: Оптимізація сторінок і як уникнути покарання за дубльований контент

Як ви можете бачити, багато з правил, встановлених для сторінок категорій, застосовні і тут. Наприклад, передбачувана довжина заголовка сторінки і meta-description одні і ті ж. Вони також повинні містити ключові слова в заголовку і meta-description і бренд повинен бути прикладений після заголовка сторінки.

Щоб змінити заголовок сторінки і текст meta-description сторінок товарів, перейдіть в розділ КаталогУправління товарами, натисніть на потрібне ім’я товару і введіть текст на вкладці Мета-інформація:

SEO для Magento: Оптимізація сторінок і як уникнути покарання за дубльований контент

Повторюся, зміна заголовка сторінки не вплине на назву продукту, так як вони є двома окремими полями. Ще одна важлива річ — на відміну від сторінок категорій, якщо ми не вказуємо meta-description сторінки продукту, воно не береться автоматично meta-description магазину.

Замість цього в якості meta-description будуть використовуватися перші 180-200 символів зі сторінки опису товару, що є прийнятним рішенням.

Хоча як і раніше рекомендується, щоб ви писали окремий текст для області meta-description, так як перші 200 символів тексту опису продукту не завжди достатньо привабливі, щоб мотивувати користувача до купівлі продукту.

Оптимізація URL-адрес категорій і товарів

Нарешті, URL ще одна річ, яку ми повинні розглянути у зв’язку з оптимізацією сторінок категорій і товарів. В принципі Magento відмінно справляється з роботою по створенню SEO-оптимізованих і читаних URL-адрес.

Деякі кроки ми вже розглядали в попередніх статтях цієї серії, тому прибравши зайве слово «index» і назви категорій з URL-адрес товарів, ви вже отримаєте досить непогані URL-адреси.

Тим не менше, якщо ви думаєте, що ваші ключі URL-адрес для якихось певних сторінок товарів або категорій стають занадто довгими, або містять непотрібні слова, типу «і», «або» і т. д., ви можете також змінити ці ключі, перейшовши в розділ КаталогУправління товарами, перейшовши на вкладку Загальна інформація або Каталог-Управління категоріями, вкладка Загальна інформація для категорій:

SEO для Magento: Оптимізація сторінок і як уникнути покарання за дубльований контент

Як уникнути покарання за дубльований контент

Одна з найстрашніших фраз пошукової оптимізації для будь-якої платформи електронної комерції це «покарання за дубльований контент«. Із-за специфічної структури сайтів електронної комерції можливі випадки, коли пошукові роботи можуть припустити, що на сторінках вашого Magento магазину є дубльований контент.

Деякі з цих випадків можна ефективно вирішити за допомогою порад, які ми привели в попередній частині цієї серії. Тим не менш, є ще кілька дій, які ви можете зробити, щоб зменшити загрозу потрапити під штрафні санкції за дубльований контент.

Редагування шаблону заголовка

Дуже важливо, щоб ви, загалом, розуміли суть функції канонічних посилань. Іноді внаслідок різних критеріїв сортування, ієрархічної структури навігації або інших факторів різні URL-адреси насправді вказують на одну і ту ж сторінку.

Наприклад:
http://www.example.com/products?category=dresses&color=green
http://www.example.com/products?sortby=total_reviews/des
http://example.com/dresses/cocktail.html
http://example.com/dresses/cocktail.html?gclid=ABCD

Щоб уникнути покарання за дубльований контент, ми можемо додати канонічні посилання в тезі сторінки наступним чином:

Це говорить пошуковим системам, що кращим URL-ом є посилання http://example.com/dresses/cocktail.html, а не http://example.com/dresses/cocktail.html?gclid=ABCD.

Способи, що дозволяють задати канонічні теги в Magento, я описав у попередній статті цієї серії, і в більшості випадків вони вирішують багато проблем, пов’язані з дубльованим контентом.

Однак іноді наші дублікати сторінок все одно можуть опинитися в кеші пошукових систем. Особливо якщо сайт працював ще до включення канонічних елементів. Щоб впоратися з цією ситуацією, нам потрібно вручну додати кілька рядків коду в шаблон файлу head.phtml, щоб ці канонічні теги викликалися щоразу, коли відкривається сторінка продукту або категорії.

Відкрийте папку Magento і перейдіть в директорію app/design/frontend/[theme name]/default/template/page/html/head.phtml. Якщо в ній немає файлу head.phtml, скопіюйте його з папки app/design/frontend/base/default/template/page/html/head.phtml.

В цей файл додайте наступний код там, де знаходяться інші теги:

«/> «/>

Цей код буде вручну додавати канонічні теги на кожній сторінці товару і категорії. Інший ефективний метод, рекомендований у цій статті, це додати наступний код в кінці файлу head.phtml:

getAction()->getFullActionName();
if ($actionName == ‘catalog_category_view’) // Category Page
{
$category = Mage::registry(‘current_category’);
$prodCol = $category->getProductCollection()->addAttributeToFilter(‘status’, 1)->addAttributeToFilter(‘visibility’, array(‘in’ => array(Mage_Catalog_Model_Product_Visibility::VISIBILITY_IN_CATALOG, Mage_Catalog_Model_Product_Visibility::VISIBILITY_BOTH)));
$tool = $this->getLayout()->createBlock(‘page/html_pager’)->setLimit($this->getLayout()->createBlock(‘catalog/product_list_toolbar’)->getLimit())->setCollection($prodCol);
$linkPrev = false;
$linkNext = false;
if ($tool->getCollection()->getSelectCountSql()) {
if ($tool->getLastPageNum() > 1) {
if (!$tool->isFirstPage()) {
$linkPrev = true;
if ($tool->getCurrentPage() == 2) {
$url = explode(‘?’, $tool->getPreviousPageUrl());
$prevUrl = @$url[0];
}
else {
$prevUrl = $tool->getPreviousPageUrl();
}
}
if (!$tool->isLastPage()) {
$linkNext = true;
$nextUrl = $tool->getNextPageUrl();
}
}
}
if ($linkPrev) echo «;
if ($linkNext) echo «;
}
?>

Таким чином, для нумерації сторінок Magento будуть реалізовані rel=prev та rel=next, що повідомляє пошуковим роботам, що сторінки, які будуть відображатися за цим посиланням, слід інтерпретувати як розбивку на сторінки списку продуктів, а не як дубльований контент.

Наведений вище код буде додавати наведені нижче в якості прикладу посилання для сторінки 3 результату пошуку продуктів:

Дубльований контент на сторінках перекладених

Magento є чудовою платформою, забезпечує своїм користувачам підтримку декількох мов. У Magento є все, що потрібно, для налаштування різних мов в наших магазинах. Як потрібно зберігати багатомовні версії згідно з міркуваннями SEO, ми розглянемо пізніше.

Поки ж важливо відзначити, кілька моментів щодо того, як уникнути покарання за дубльований контент для сайтів, що використовують кілька мов. Щоб уникнути такого ризику ми повинні використовувати теги rel=»alternate» hreflang=»x».

Краще всього помістити цей тег в розділ head сторінки. Так як вручну вставити цей тег на кожну сторінку важко, вам слід перейти в розділ СистемаКонфігураціяДизайнHTML HeadРізні скрипти і вставити відповідний код у поле Різні скрипти.

Ось приклад коду, який ви можете вставити в це поле:

SEO для Magento: Оптимізація сторінок і як уникнути покарання за дубльований контент

Якщо ви зробите все, що описано в цій статті, ваш Magento магазин буде досить SEO-оптимізований, і ви будете впевнені, що зробили все можливе, щоб уникнути покарання за дубльований контент.

У наступній статті цієї серії ми обговоримо, як прискорити наш Magento магазин, зменшити час завантаження сторінки, а також як включити різні схеми в наш Magento магазин, щоб додати професійний вид результатами пошуку продуктів.

Переклад статті «Magento SEO: Optimizing Pages and Avoiding Duplicate Content Penalties» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.