Створити сайт і викласти його в Інтернет – далеко не все, що потрібно від вебмастера. Тепер потрібно, щоб користувачі знайшли його дітище в Мережі. Для цього придумали семантичне ядро або, простіше кажучи, набір ключових фраз, які вводяться людьми в пошукові системи, так звані запити.

Просування таким способом допоможе заощадити до 90% коштів, які інакше пішли б на інші варіанти розвитку в пошукових системах. Приклад: «купити фольксваген», «веселий молочник» і т. д.

Запити та їх види

На сайт люди потрапляють через набір адреси в спеціальній рядку браузера, через закладки або найбільш популярний спосіб -за допомогою пошукових систем. Саме в Яндекс, Гугл, Рамблер і т. д. вводяться запити, що підрозділяються на три типи:

 • Низькочастотні (максимально точні: «молоко Простоквашино акція в листопаді») – вводяться не більше 200-300 разів на місяць;
 • Високочастотні (загального характеру: «молоко») – самі популярні, їх кількість коливається від 12000 і вище. Конкуренція за них зашкалює, тому створювати сайти на подібні теми практично безглуздо;
 • Середньочастотні (уточнені: «молоко Простоквашино»).
 • Для вебмайстра золота середина – мінімальна конкуренція і при цьому максимальна популярність. Кожна сторінка на сайті оптимізується під декілька ключових фраз (від 1 до 3). Таким чином, на 10 частин ресурсу буде потрібно 30 словосполучень. Оскільки матеріал постійно додається, то семантичне ядро також незмінно розширюється.

  Ще один момент: запити бувають комерційними та інформаційними. Припустимо, людина створив ресурс, на якому розповідає про конструкції кондиціонерів. Тоді сайт віднесуть до другої категорії. А ось якщо планується продаж цих приладів… Інакше кажучи, до першої категорії будуть відноситися фрази типу: «купити кондиціонери», до другої: «особливості кондиціонера».

  Також запити поділяються на геозалежні (1) і геонезависимые (2). Так користувач може ввести: стільникові в Єкатеринбурзі(1), або просто: стільникові телефони (2). Всі ці фактори необхідно враховувати, створюючи ядро сайту.

  Як скласти?

  Для початку необхідно підібрати первинний запит. У цьому можуть допомогти спеціальні сервіси: Google Adwords, Rookee і Яндекс Вордстат. Також друзі та знайомі підкажуть, які запити використовували б вони, щоб знайти сайт. Створений таким чином список, згодом буде коригуватися.

  Наступний крок – відсіювання зайвих ключових фраз і остаточна доробка залишилися.
  По-перше, прибираються слова, які не відповідають тематиці сайту. По-друге, видаляються низькочастотні запити. По-третє, отриманий список необхідно розподілити по сторінкам. Самі конкурентні – на ті, що мають найбільше статичної ваги і на головну. Все – складання семантичного ядра сайту завершено. Це дія, як видно, не вимагає яких-небудь особливих навичок або умінь.

  Але важливо враховувати наступне:

  • В ядрі повинні бути не тільки загальні запити, але і «вузькі». Переважання останніх призведе лише до зменшення трафіку, а перше – до збільшення числа нецільової аудиторії;
  • Слід використовувати асоціативні слова. Тоді тексти стануть більш привабливими, як для відвідувачів, так і для пошукових систем;
  • Не можна виключити застосування фраз з помилками, оскільки пошуковики знаходять відповіді на такі запити. Приклад: «кунла барбі»;
  • Частота використання ключових слів не повинна перевищувати 7% на весь текст сторінки;
  • Іноді в запит вводяться іноземні слова кирилицею. Тому важливо враховувати, як можна більше варіантів їх написання, а також помилки при вводі;
  • Потрібно думати і про народних або жаргонних назвах предмета. Наприклад, мобільний телефон частіше назвуть мобілою. Облік подібних фраз різко підвищить трафік ресурсу.

  Фактори, які допоможуть визначити конкуренцію

  Перш, ніж вибирати фрази «під заточку» і, отже, складати семантичне ядро, слід визначити конкуренцію. У цьому допоможе аналіз, який проводиться на основі декількох факторів:

  • Чим більше у сайту з схожою тематикою проіндексованих пошуковими роботами сторінок, тим більше він якісний, а значить, його складніше «обійти»;
  • Потрібно перевірити, чи є конкурент в Яндекс каталозі або DMOZ;
  • Кількість головних сторінок, знайдених роботами за даним запитом;
  • Особливо слід звернути увагу на зовнішні посилання на сайт;
  • Обов’язково перевіряється ТІЦ і PR конкурентів. Чим ці показники вище, тим складніше;
  • Деякі купують розміщення свого сайту платних оголошеннях.

  Бажана мета для вебмайстра – побачити свій ресурс в перших рядках результатів пошуку або хоча б на другій сторінці. Адже, як правило, люди доходять до третьої сторінки і зупиняються. Далі йде менше 1%.

  Саме для підвищення рейтингу важливо визначити: чи зможе сайт потіснити вже створені ресурси в цій області? І вже після відповіді на дане питання варто думати про те, як скласти семантичне ядро.

  Розбір сервісів

  Яндекс. Вордстат. Сервіс відмінно допомагає скласти список ключових слів. Для цього необхідно лише ввести загальний запит. У результаті користувачеві показують допоміжні та основні словосполучення, які шукають люди, а також прогноз кількості показів за місяць.

  Ще одна відмітна особливість: у правому стовпчику міститься інформація, що ще шукали ті, хто вводив запит (асоціативні ключові фрази). Це дозволяє значно розширити семантичне ядро.

  Семантичне ядро або як розгризти граніт сео-оптимізації

  Як видно з наведеного вище скріншота, щоб виконати підбір, необхідно авторизуватись. Крім того, доступний пошук по регіонах (показує: скільки разів шукали слово в обраному місті Росії або іншої країни) і є можливість збереження всіх пошуків. Перед видачею результатів система просить ввести легку капчу з цифр.

  Запит можна модифікувати. Наприклад, якщо додати лапки, то будуть враховуватися словоформи тільки цього конкретного запиту. Якщо до отриманої комбінації додати ще й знак оклику перед кожним словом, то сервіс не підрахує словоформи. У Росії на частку Яндекса припадає близько 66% усіх запитів, тому для складання повної статистики необхідно використовувати й інші ресурси.

  Google Adwords. У нього широкий спектр можливостей для складання семантичного ядра сайту. Для використання сервісу також необхідно зареєструватися. Далі в інструментах та аналізі необхідно визначитися. Можна знайти варіанти ключових слів:

  Семантичне ядро або як розгризти граніт сео-оптимізації

  Тут необхідно вказати категорію сайту, сам адреса, під що вебмастер вирішив створити семантичне ядро. Сервіс також допомагає знайти статистику ключових запитів:

  Семантичне ядро або як розгризти граніт сео-оптимізації

  Після введення ключового слова користувач переміщається в інше вікно, де йому показують не тільки кількість запитів за місяць, але також і рівень конкуренції, і скільки грошей бажано запрошувати на біржах посилань.

  Більш того наданий річний графік: в які місяці це слово найчастіше шукали. При цьому введення додаткових знаків не потрібно. Тут достатньо просто поставити галочки на вибраних параметрах. Існує також більш спрощена система: Google Analytics.

  Альтернатива перерахованих сервісів – посилальні агрегатори різні програми. Приклад: Rookee і Key Collector. У першого ресурсу — велика пошукова база. 90% всієї роботи система робить автоматично, без участі користувача. Людина лише фільтрує отримані запити.

  Тепер, як скласти семантичне ядро сайту вам відомо. Завдання це непросте. Від користувача потрібно здорова оцінка конкуренції, необхідно вирішити: наскільки виправдана оптимізація вмісту ресурсу.

  Тут слід не впадати в крайності: просуваючи сайт, не можна користуватися чорними методами. Наприклад, надмірно забивати сторінку ключовими фразами, навіть не стосуються тематики ресурсу.