Багато людей не мають уявлення про те, чому їх сайти не ранжуються високо в пошукових системах. Створюючи перші сайти, я відчув свою некомпетентність. Я наповнював їх різними ключовими словами в мета-тегах, але, здавалося, ніщо не допомагало. Зрештою, я залишив спроби зайняти високі місця в пошукових системах і переключився на інші види маркетингу, не зважаючи на те, що досить багато чув про якість трафіку з пошукових систем.

Мій трафік тоді був дуже високим — всього 25 осіб на добу, і я вирішив все ж поглиблено зайнятися пошуковими системами. До свого здивування, згодом я виявив, що допускав чимало помилок в налаштуваннях сайту для пошукових систем. На своєму досвіді я переконався, що мав масу можливостей зайняти перші місця в пошукових системах з мінімальними зусиллями. Розроблені мною методики були застосовані до декількох сайтів, і, гадаю, якщо станете керуватися моїми порадами, будуть сприяти просуванню і ваших проектів.

Отже:

Не слід використовувати одне і те ж слово в мета-тегах більше трьох разів.

Пам’ятайте, що деякі пошукові системи, чутливі до регістру, тому, користуйтеся як великими, так і малими літерами у ключових словах. «Вебмастер» і «вебмастер» для деяких пошукових систем не одне і те ж.

Вживайте ключові слова якомога ближче до початку тексту сторінки і як можна ближче один до одного.

Намагайтеся використовувати якомога більше ключових слів у посиланнях. Це додасть цінність сторінки, на яку веде посилання.

В мета-тегах вживайте тільки ті ключові слова, які присутні в тексті сторінки. Ніколи не вписуйте ключові слова в мета-теги.

Намагайтеся досягти високого позиціонування за рахунок вживання ключових слів, які не використовуються вашими конкурентами. Але враховуйте при цьому специфіку сайту. Хто знає, можливо, користувачі шукають сайт за ключовими словами, про які не знають конкуренти.

Вживайте ключові слова у ALT-тегах.

Посилання на ваш сайт з інших сайтів, індексовані в пошукових системах допоможуть підняти рейтинг сайту, особливо в Alta Vista.

Ralph Tegtmeier — співзасновник і голова fantomaster.com Ltd.(Англія) and fantomaster.com GmbH (Бельгія). Компанія спеціалізується на розробці програмного забезпечення для вебмайстрів, виробничої підтримки систем клоакинга (cloaking) і оптимізації сайтів для пошукових систем.

Ralph Tegtmeier з 1994 року є web-маркетологом, головним редактором fantomNews, безкоштовної розсилкою, присвяченій оптимізації сайтів для пошукових систем. http://fantomaster.com/ fantomnews-sub.html