У минулий четвер, 12 грудня, публіці був представлений WordPress 3.8, у складі якого є оновлена тема в стилі інтернет-магазину, під назвою Twenty Fourteen і повністю новий зовнішній вигляд адміністративної панелі (Dashboard).

Ви ще не встигли оновитися?

(Якщо ви не знаєте, як провести оновлення, то ось невелика інструкція: увійдіть в адміністративну панель і побачите відповідне посилання у правому верхньому куті екрану на будь-якій сторінці.

Раджу зробити резервну копію перед оновленням, щоб уникнути втрати інформації.

Нововведення 1: WordPress тепер має більш хорошу підтримку мобільних пристроїв

Ми всі виходимо в інтернет різними способами. Смартфони, планшети, ноутбуки, стаціонарні комп’ютери — неважливо як, але WordPress адаптує зовнішній вигляд для найбільш комфортного перегляду (WordPress 3.8 «Parker», WordPress.org).

Якщо ви керуєте своїм блогом через телефон або планшетний комп’ютер, то виявите, що тепер цей процес спростився, особливо коли справа стосується віджетів (можна натиснути на віджет «Available», а потім вибрати місце його розміщення, або перетягнути його – ці прийоми будуть працювати і на персональному комп’ютері).

Нововведення 2: Адміністративна панель придбала новий свіжий дизайн

Слава богу, все залишилося на своїх місцях – проте зовнішній вигляд панелі відчутно змінився.

Ось так вона виглядає тепер:

Реліз WordPress 3.8: пять речей, які потрібно знати

Ви можете перемикати колірні схеми, використовуючи меню Користувачі > Ваш профіль (Users > Your Profile).

Реліз WordPress 3.8: пять речей, які потрібно знати

Нововведення 3: Спростилося керування встановленими темами

Перейшовши в пункт меню вигляд > Теми (Appearance > Themes) вашого оновленого блогу, ви можете помітити, що там також відбулися зміни:

Реліз WordPress 3.8: пять речей, які потрібно знати

Якщо ви натиснете на яку-небудь тему, то побачите кнопку Деталі (Theme Details), і зможете перемикати їх за допомогою кнопок зі стрілками (або за допомогою натискання відповідних кнопок на клавіатурі):

Реліз WordPress 3.8: пять речей, які потрібно знати

Нововведення 4: Змінився зовнішній вигляд іконок візуального редактора

Візуальний редактор або «WYSIWYG» (What You See Is What You Get – Що бачиш, то й одержиш) знайшов новий дизайн кнопок.

Ось так вони виглядали у версії 3.7:

Реліз WordPress 3.8: пять речей, які потрібно знати

А ось так виглядають зараз:

Реліз WordPress 3.8: пять речей, які потрібно знати

Якщо говорити про ступінь змін, то іконки стали виглядати простіше і «жирніше».

Нововведення 5: Не всі щасливі

Багато користувачів WordPress висловили стурбованість у зв’язку із змінами, посилаючись на відсутність функції повернення до старого дизайну.

На даний момент, вже розробляється кілька плагінів, які б дозволили повертатися до старого оформлення, тому скоро це питання перестане бути таким гострим.

Не варто утримуватися від оновлень з-за зовнішніх змін – дуже важливо мати актуальну версію WordPress в зв’язку з виправленням помилок у роботі і безпеки CMS.

Переклад статті «WordPress 3.8 Released: Five Things You Need to Know» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.