Відразу обмовлюся, що це ні в якій мірі не відноситься до «сайтів», присвяченим боротьбі з клопами, і загальним розміром контенту кілобайт на 5. Якщо є люди, позитивно відкликаються про вашому сайті, то варто спробувати. Рекомендації я расположу в порядку, е-е-е, зниження їх ефективності. Хоча ваша головна задача – змусити відвідувача повернутися на сайт ще раз, і ще раз, і…

1. Незвичайний, але дієвий.

Зараз багато авторів розсилок з різним числом передплатників пропонують угоду: ви ставите їх банер (88×31) на сайт, а вони за це – «прокручують» сайт у своїх випусках. Хто-небудь скаже «так я від одного каталогу більше отримаю» — і буде не правий! Якщо у вас не AltaVista, то ви тільки виграєте. Відведіть спеціальну колонку під ці кнопки, і зареєструйтеся в декількох таких програмах. Доведено, що при коректному описі сайту ви з кожної тисячі передплатників отримаєте від 3-х цільових відвідувачів. А якщо опис сайту збігається з тематикою розсилки? А що якщо загальна сума передплатників – nn тис.? Зрозуміло, багато що залежить і від розміру шрифту, яким друкуються ця реклама, і від частоти виходу розсилки, і від кількості інших сайтів, але, повторюю: для малих сайтів це самий дієвий метод.

2. Рейтинги, лічильники, і БС.

Ну, про це багато сказано. Брати участь стоїть тільки при наявності хоча б 20-30 хітів в день. Але при такому розкладі у великих рейтингах, таких як Аркуш, вам нічого не світить. Має сенс лише реєстрація в порівняно дрібних рейтингах. Ось їх список:

  • www.bigmir.net
  • www.a-counter.com
  • www.topograf.ru
  • www.supertop.ru

Принаймні, у вас є шанс отримати із цих рейтингів хоча б кілька людино-днів, а це краще, ніж нічого.

Банерів великих форматів можете не вішати, в будь-якому випадку нічого хорошого, майже нічого доброго не принесуть. Якщо ж хітів понад 70, то можете спробувати. Я б порадив брати участь в двох мережах одночасно: у мережі тематичної спрямованості сайту (інакше кажучи, якщо у вас сайт на мед. тематику, то беріть участь у mbe.ru тощо) і в якій–небудь Большой_Рунетовской_Сети – ці банеропокази ви зможете використовувати як універсальну валюту – подарувати активним відвідувачам, наприклад. Продати невелику кількість показів — малореально.

3. Власна розсилка.

До 15% передплатників можуть приходити на сайт. Але не всі хочуть – це я про таких цікавих авторів, які рекламують надто вже нав’язливо. Набагато простіше помістити де – небудь у випуску меню вашого сайту. Для більшої ефективності зробіть меню розгорнутим. Але не більше того. Взагалі, ефект відвідувань від розсилок помітний тільки при досягненні бар’єру в 1,000 передплатників. До речі, ми тут говоримо про ефект зльоту людино-днів для малих сайтів. Якщо ви ще не пробували себе у якості автора, то рекомендую відкрити вашу розсилку тут: www.content.mail.ru. Вас безкоштовно проанонсують, і нададуть зручний інструмент для роботи.

4. Старі добрі пошукові системи.

Пошукові системи знаходяться в самому кінці списку, т. к. для невеликих сайтів ролі майже не грає. Тобто, якщо ви думаєте, що, зареєструвавшись у відомій пошуковій машині, до вас тут же потоком (і з чергою:-)) підуть відвідувачі, ви, мабуть, праві. Чому? Та лише тому, що у невеликого сайту про рибалку слові «рибалка» зустрічається 50 разів, а у сайту www.angling.ru – кілька сотень, тобто релеватность на цей запит у нього вище. Зрозуміло, ви можете зробити сайт дуже великим, «роздутим», але тоді його не можна буде вважати «малим». Але поради все–таки є: не намагайтеся перегнати сайт–конкурент за релеватности до слова «рибалка» – використовуйте як можна частіше на сайті слово «рибальство», ну або «риболовля» – такі запити люди теж роблять, нехай рідше, ніж перший варіант, але зате з’являється реальний шанс потрапити на першу сторінку результатів. І ще: для підвищення релевантності активно використовуйте тег . Пропишіть в ньому назву та короткий меню вашого сайту – пошукові системи приділяють «титулу» великий вагу.

5. Інше

Можна докладно описати ще кілька способів, але я їх лише перерахую: оффлайнова преса, огляди інтернету, повідомлення друзям, спа… Ні, цього вже не потрібно :). Вони неефективні.