Введення

Автор статті, Джим Вестергрен, ділиться своїм досвідом побудови системи обміну посиланнями і дає кілька корисних рекомендацій. За словами автора, він забезпечив своїх клієнтів не однією тисячею посилань, створив кілька сайтів з PR6 і практично переміг у найбільшому SEO конкурсі.

Автор виділяє 5 основних кроків роботи з побудови профілю посилань.

 • Вивчайте основні принципи природної стимуляції
 • Вивчіть Ваш ;профіль; посилань
 • Вивчайте ефективні способи залучення посилань
 • Виробляйте Вашу власну програму обміну посиланнями
 • Отримуйте посилання!
 • Основні принципи природної стимуляції

  Є кілька правил, дотримання яких допоможе Вам в роботі:

  • Потрібно використовувати різноманітний якірний текст. Використовуйте Ваші ключові слова, але частіше міняйте якірний текст. Навіть кілька посилань ;Click here;, які Ви отримаєте — вже добре.
  • Розміщуйте посилання на схожі сторінки. Це, мабуть, найважливіше, особливо для англомовних сайтів. Вважається, що посилання з таких сторінок мають більший ;вага; (не PR).
  • Розміщуйте посилання в різних частинах сторінок. Не розміщуйте всі посилання тільки в футерах або в іншому місці. Розподіліть їх між верхом сторінки, серединою тексту, навігації, у футері і т. д.
  • Розміщуйте посилання поступово. Не варто розміщувати відразу сотні й тисячі посилань, що ведуть на новий сайт. За аналогічного досвіду автора статті його новий сайт був забанений Google. Кількість посилань на сайт залежить від його якості. Т. о. якщо сайт отримує в нормі 10 посилань в тиждень, не розміщуйте несподівано 100 посилань в один день.
  • Посилання повинні перебувати на сторінках з різним PR. На думку автора, не більше 15-20% зворотних посилань повинні перебувати на сторінках з PR більше 5.
  • Не розміщуйте багато посилань на сайтах з адалт-контентом, фармацевтичних і казино-сайтах. Такі сайти славляться розсилкою спаму і не викличуть схвалення Google.
  • Лінкуйтесь з різних IP C-класу. Google ;бачить; це.
  • Размещайтесь як на старих перевірених сайтах, так і на нових.
  • При всіх плюсах не потрібно заводити багато зворотних посилань. Потрійні посилання (3-way-linking) є гарною альтернативою.
  • Ніколи недооцінюйте зворотні посилання на внутрішні сторінки крім домашньої. Після їх оптимізації, покладіть їх зворотними посиланнями з різним anchor текстом. Останнім часом ведуться розмови про те, що цінність таких посилань зросла після апдейта BigDaddy.
  • Не зловживайте директорими. Обрані директорії, такі як ODP і Yahoo користуються довірою у Google, на відміну від багатьох інших. На думку автора, зворотні посилання з 200 безкоштовних загальних директорій можуть навіть принести певний шкоди Вашому ;профайлу; посилань. Вони повинні бути швидше доповненням до вже наявних основних посиланнях.
  • ;Вік; Ваших зворотних посилань також важливий. Вважається, що цей фактор відіграє велику роль в ефекті ;пісочниці;. Намагайтеся забезпечити себе постійними посиланнями або розміщувати їх на більш довгий термін.
  • По можливості слід уникати знаків про те, що Ваші посилання є оплачуваними, а також слів спонсор, адвертайзер, реклама. Google відстежує такі слова і знецінює посилання.
  • Розміщуйте посилання на сторінках, написаних на тому ж мовою. Це здається очевидним, але важливо коректно відображатися в пошуковій видачі Google, спеціалізованої по країнах. За спостереженнями автора статті цей чинник є найважливішим для Google при визначенні мови Вашого сайту (до іншим чинникам ставляться IP, доменне ім’я TLD і безпосередньо мову самого сайту).

  Ефективні способи отримання посилань

  • Лінк бейтинг (Link Baiting)
   Це найбільш простий спосіб. Це створення якісного контенту, що залучає посилання природним шляхом. Під цим автор має на увазі тут все пов’язане з контентом сайту, що змушує людей посилатися на Вас. Це біла оптимізація чистої води, найбільш прийнятний спосіб, але, на жаль, не дуже ефективний, якщо мова не йде про щось дійсно важливому або відомому.
  • Розміщення в директоріях/Link Building за допомогою директорій
   Існує 4 типу директорій: директорії з платним розміщенням, взаємне розміщення, безкоштовні і нішеві директорії. Існує понад 300 безкоштовних директорій, дружніх SEO. Все це є недорогим способом отримати багато посилань невисокої якості. Результату деколи доводиться чекати кілька місяців. BigDaddy Google деиндексировал внутрішні сторінки директорій, але, незважаючи на те, що вже проіндексовані сторінки все ж зберегли свій PR. Набравши в пошуку Google URL внутрішньої сторінки можна перевірити, чи була порушена ця директорія цим процесом.
  • Обмін посиланнями
   Старий перевірений спосіб. Має більше користі, якщо у Вас є багато сайтів, оскільки в цьому випадку Ви можете отримувати та надавати релевантні посилання. Основне правило: Ви першими йдете на контакт, а не навпаки. Існують також програми зворотних посилань, але автор не рекомендує зловживати їм.
  • Покупка посилань з високим PR (сіра оптимізація?)
   Ви можете ;орендувати; посилання з PR 5-9 в різних місцях за різну вартість. Однак не варто купувати занадто багато посилань за короткий проміжок часу, і намагатися, щоб вони були по можливості релевантними.
  • Link-Vault
   За словами автора, він сам отримує близько 200 постійних посилань в день на 40 сайтів через цю програму, і всі з різних якірним текстом. В основному це футеры та інші релевантні посилання низької якості, хоча програма дуже дієва. Однак автор настійно радить не використовувати посилання з програми Link-Vault на ключових сайтах; це червоний прапорець для пошукових систем, особливо з початком функціонування BigDaddy.
  • DP Coop Ads (сіра оптимізація)
   Ця програма дає Вам безліч які чергуються тимчасових зворотних посилань в основному, з футеров сайтів. Автор успішно використовував цю програму для підвищення рейтингу SERP в Google. Програма дуже дієва, але в той же час небезпечна, оскільки Ваш сайт може бути забанений якщо Ви не будете досить обережні. Правило, яким керується автор: одне оголошення не повинно бути більше 5К. У досвіді автора був випадок, коли вага оголошень склав 120К, і на 40 оголошень він почав отримувати тисячі посилань. Не варто забувати, що все це нерелевантні тимчасові посилання з футеров. До того ж їх кількість росте дуже швидко.
  • Посилання з Ваших власних сайтів
   Це відмінний метод, якщо у Вас є багато релевантних сторінок в тій же області. Тільки не потрібно перелинковывать всі сайти. Краще тримати їх на різних IP-класу і уникати шаблонів.
  • Платите блогерам
   Ви можете розмістити оголошення на форуми для веб-майстрів з пропозицією платити за розміщення інформації про Вашому сайті і посилань на нього в блогах. Непогано використовувати в якості згадки. Правда, пост з часом ;піде; архів блогу.
  • Розміщення статей
   Напишіть статтю, що містить посилання на Ваш сайт. Додайте її в різні директорії і бібліотеки статей, такі як, наприклад, ця. Це довгостроковий проект; для того, щоб побачити результати, потрібен час. Однак, це може добре вплинути на трафік.
  • Вивчіть сторінки видачі розвідувачів і робіть пропозиції
   Yahoo і MSN дають дуже важливу інформацію з приводу зворотних посилань. Ці пошуковики при запиті за зворотним посиланням зазвичай видають сайти, мають більше зворотних посилань першими.

  Проаналізуйте ці запити:

  • seo linkdomain:seobook.com -site:seobook.com linkdomain:seomoz.org -site:seomoz.org -link:jimwestergren.com (MSN, Yahoo)
   = Сайти, що містять слово SEO, мають посилання на seobook.com і seomoz.org, але не на jimwestergren.com.
  • site:jimwestergren.com link building (Google)
   = сторінка домену jimwestergren.com, яка найбільш релевантна запиту link building?
  • site:jimwestergren.com (Yahoo)
   = найзмістовніша сторінка домену jimwestergren.com. Не завжди домашня сторінка може бути цікавою для відвідувачів. Те ж саме можна зробити в Google, якщо підібрати відповідний запит.

  Використовуючи ці приклади, Ви можете відправляти листи з пропозицією про розміщення посилань тим, кого Ви оберете.

  • Створіть свої директорії і розміщуйте в них сайти в обмін на посилання на свій сайт.
   У автора є дві загальні директорії. Вони безкоштовні, але посилання розміщуються в них за умови, що власники сайтів розміщують у себе посилання на один із сайтів автора. В тиждень йому вдається отримати до 10 посилань таким чином. Однак потрібно врахувати, що часто такі посилання замінені, визначений їх відсоток приходить з ;поганого; оточення і з іншомовних сайтів.
  • Пишіть відгуки та огляди
   Напишіть і відправте позитивний відгук Вашому хостеру, веб-дизайнеру, розробнику або SEO. Можливо, вони розмістять його на своєму сайті, і якщо Вам пощастить, то додадуть посилання. Відправте свої огляди на Ваші улюблені сайти і поставте Ваше ім’я і посилання на сайт внизу.
  • Посилання під статтями
   Це новий метод, використовуваний Вестергреном. На його думку, в майбутньому він почне широко використовуватися багатьма оптимізаторами. Він дозволяє вибрати статті, точно позначити якір та URL кожного посилання. Метод хороший для внутрішніх сторінок. Це постійні посилання з незмінним IP-адресою.

  Звичайно, існує ще безліч шляхів побудови посилань, але описані вище, є, на думку автора, найбільш ефективними.

  Рекомендації

  Джим Вестергрен радить поєднувати вищевикладені методи для отримання посилань, але при цьому слід відштовхуватися від існуючого «профілю» посилань.
  Posted by Jim Westergren

  http://www.jimwestergren.com/link-building-guide/