Ваш сайт вже створений, зареєстрований в основних пошукових системах і каталогах, встановлені лічильники рейтингів, але безперервний потік відвідувачів все ще залишається вашою мрією. У чому ж справа?

Існує поширена думка про те, що розкручування ресурсу — справа 1-2 тижнів або місяця. Однак, це не так. Щоб досягти популярності сайту — 2 години щоденної роботи над ним — це той мінімум часу, який вам необхідно присвячувати своєму дітищу не один місяць поспіль. Тільки дбайливого і працьовитого господаря його сад до осені обдарує багатим урожаєм.

Насправді, необхідно зробити дві речі: привести відвідувача на сайт і утримати його.

Звернемося спочатку до першого питання: як привести відвідувача на сайт.

1. Пошукові системи

Трафік з пошукових систем є найбільш якісним (тобто до вас потрапляють саме ті, хто шукає вашу інформацію), однак, з-за постійних змін алгоритмів ранжирування ваш молодий сайт може не завжди виходити в десятку перших. Підтримка сайту в першій п’ятірці вимагає значного часу, але не сумнівайтеся — витрачені зусилля виправдають себе.

Для правильної реєстрації в пошуковій системі недостатньо заповнити форму і натиснути «add url».

Спочатку перевірте наявність ключових слів в сторінці сайту, при цьому стежите, щоб вони ніколи не повторювалися. Для кожної сторінки необхідно підібрати свої ключові слова, характерні саме для неї. Не пишіть у «keywords» тих слів, яких немає на сторінці.

Складіть правильне опис сторінки (description). Що це означає? В описі мають бути основні ключові слова, присутні на сторінці. Текст повинен бути легким для читання — зміст «description» виводиться як підзаголовку посилання на сайт в пошуковій системі. Постарайтеся надати йому трохи рекламний характер.

До всієї графіку, розміщеної на сторінках обов’язково поставте ALT=»опис», куди також впишіть ключові слова.

Складіть опис вашого сайту в двох-трьох реченнях і, крім того, короткий опис в одному реченні (сподіваюся, воно у вас вже є). Випишіть окремо всі ключові слова, які описують ваш сайт.

Тепер можете реєструвати сайт.

2. Загальні і спеціалізовані каталоги

Спеціалізовані каталоги можуть направляти на сайт цільову аудиторію. Загальні каталоги, як правило, не значно підвищують відвідуваність, однак є непрямим засобом розкручування в пошукових системах.

Навіть коли ви отримуєте 1 хіт в день з будь-якого каталогу наявність посилання на ваш сайт в ньому піднімає ваш «вагу» в пошукових системах (посилальну популярність, в Яндеске — індекс цитування), що в кінцевому рахунку впливає на позиціонування сайту. Я раджу реєструвати ваш сайт у всіх загальних каталогах, а також в спеціалізованих, якщо ваш сайт належить до вузькій сфері діяльності.

При реєстрації використовуйте складене вами опис сайту в двох-трьох реченнях і заголовок.

Постійно знаходите нові каталоги і реєструйтеся в них.

3. Рейтинги

Правильно зареєстрований сайт може отримувати більшу частку відвідувачів саме із рейтингів.

Зареєструйтеся лише в кількох основних рейтингах. Чому? Як правило, наявність вашого сайту в рейтингу вимагає розміщення зворотнього посилання на ваших сторінках. Уявіть, що буде, якщо при завантаженні будь-якої зі сторінок сайту відвідувач буде чекати завантаження двадцяти кнопок внизу екрану. Крім незручності користуванням сайту, це остаточно зіпсує весь дизайн.

При реєстрації постарайтеся, по можливості, вибрати для сайту категорію, в якій є найменше число сайтів-конкурентів. Лічильник рейтингу додайте, по можливості, на всіх сторінках сайту — статистика відвідувань буде враховуватися сповна.

4. Обмін посиланнями

Хочу відразу застерегти від помилок. Недостатньо обмінятися посиланнями з кількома випадковими сайтами — процес обміну повинен увійти у вас в звичку. Результат не змусить себе чекати — при постійному встановлення взаємних посилань трафік накочується лавиноподібно. Єдиний недолік — цей процес забирає достатньо багато часу.

Трафік з сайтів-партнерів, як правило, досить стійкий і не потребує в подальшому активної участі з вашого боку. Встановивши посилання одного разу, ви практично гарантуєте постійний відсоток від загальної відвідуваності сайту.

5. Дошки оголошень

… можуть принести досить продуктивний, але короткочасний трафік — все залежить від якості рекламного тексту і специфіки вашої діяльності. Найкраще скористатися програмою, за допомогою якої ви без особливих зусиль можете подати оголошення на сотні дощок — достатньо заповнити одну форму. Цим ви заощадите масу дорогоцінного часу.

Як і у випадку з каталогами, велика кількість посилань з дощок оголошень збільшує «посилальну популярність» сайту в пошукових системах (правда, не завжди).

Отже, ось систематичний план дій на перші 2 місяці:

 • Виконуйте кожен 14-й день. Першим ділом, увійдіть в основних пошукових системах. Далі — шукайте нові.
 • Додавайте сайт в каталоги кожен 7-й день. В ідеалі, необхідно реєструвати сайт в 2-3 каталогах щодня.
 • Обмін посиланнями. Настійно рекомендую займатися цим кожен робочий день. Запевняю — результати не змусять себе чекати.
 • Не слід виконувати не частіше, ніж двічі на тиждень. Щоденний постинг оголошень може бути сприйнятий як спам. Постите оголошення, як мінімум, раз на два тижні.
 • Отже, план дій із залучення аудиторії готовий. Переходимо до другої частини.

  Утримання відвідувача

  Тепер, вам необхідно утримати відвідувача, примусити його знову повернутися на ваш сайт.

  Тут неоціненну допомогу надасть такий засіб маркетингу, як розсилка. Створюйте її не чекаючи високої відвідуваності. По можливості, помістіть форму розсилки в верхній частині сторінки, створивши заголовок «Підпишіться на нашу щоденну/щотижневу розсилку!».

  Матеріалами для розсилки можуть послужити підготовлені матеріали для сайту. Можете публікувати матеріали розсилки в стислому вигляді, пропонуючи повну версію у вас на сайті (рекомендую). Періодичність розсилки залежить від специфіки сайту і може бути як щоденної, так і щомісячною. Пам’ятайте, що краще часто розсилати короткі випуски, ніж рідко — двухсоткилобайтные.

  Пам’ятайте основна перевага розсилки — ви підтримуєте контакт безпосередньо з тими, хто зацікавлений у вашому сайті, вашої інформації. Це ваші «золоті» відвідувачі.

  Розсилку випускайте в двох версіях — текстовому і html. Дайте користувачам можливість вибору.

  Крім основної інформації в розсилці, обов’язково відведіть місце для початку власного звернення. Врахуйте, що спілкування з вами як з «живою людиною» набагато приємніше читання сухих даних, властивих багатьом розсилок. Використовуючи «особисту участь», ви пожвавите розсилку, додасте особливість простого тексту і зможете виділитися серед інших розсилок, що, швидше за все, також читає ваш передплатник.

  Підсумки роботи:

 • Постійне збільшення числа нових відвідувачів
 • Збільшення числа повторних відвідувачів (зацікавлена сайтом аудиторія, яка бажає відвідувати його в подальшому).
 • Все це ви можете зробити прямо зараз. Все що від вас потрібно — це час і старанність. Виконана робота, а також готовність вашого сайту до роботи з аудиторією різного типу (про це в наступних статтях) неодмінно винагородять ваші зусилля.