Зміст циклу статей «Початок роботи з WordPress»:

 • Початок роботи з WordPress: вибір між WordPress.com і WordPress.org
 • Початок роботи з WordPress: підготовка до налаштування WordPress на окремому хостингу
 • Початок роботи з WordPress: ручна установка WordPress
 • Початок роботи з WordPress: перші кроки по вдосконаленню вашого нового сайту
 • Початок роботи з WordPress: підготовка до створення вашої власної теми на основі дочірньої
 • Початок роботи з WordPress: зміна зовнішнього вигляду вашого сайту за допомогою CSS
 • Початок роботи з WordPress: зміна структури вашого сайту
 • Початок роботи з WordPress: налаштування функціональності сайту за допомогою редагування functions.php
 • Я вношу свій вклад у навчання інших використанню WordPress, будь то уроки в класі, спілкування з клієнтами або неформальне спілкування. Треба сказати, що ці ситуації часом дуже непрості, але дуже корисні, і я дійсно радію, коли бачу людей в кінці уроку або зустрічі, на обличчях яких написано: «Я дійсно розібрався, що до чого!»

  В процесі всіх цих обговорень, постійно виникало запитання: «У чому різниця між WordPress.com і WordPress.org». Крім усього іншого, різниця між безкоштовної, встановленої на готовому сервісі CMS WordPress і скачуваної версією, полягає саме в тому, що остання запускається на окремому хостингу.

  Незважаючи на те, що відмінностей у використовуваному ядрі і інтерфейсі немає, є кілька суттєвих відмінностей, з якими вам слід ознайомитися, щоб вирішити, чи підходить той чи інший варіант саме для вас.

  По суті, основна відмінність WordPress.com і WordPress.org полягає в наступному: перший запускає ваш сайт на одному ядрі, мережі серед безлічі інших, а другий створює окрему копію ядра для вашого сайту і запускає його окремо від інших.

  WordPress.com

  На перший погляд, WordPress.com справді виглядає дуже привабливо. Але не тільки зовнішній вигляд є плюсом. Крім цього, даний сервіс відмінно пропрацьований і вам не потрібно турбуватися про питання безпеки (якщо звичайно вашим паролем не є password1234), регулярно оновлюється і обслуговується — WordPress.com піклується про всіх цих речах за вас. І нарешті, панель управління на WordPress.com захищена SSL — з’єднанням, що додає ще один плюс в графу «Безпека».

  Однак у безкоштовної версії є свої мінуси — в ній присутні рекламні банери і вам потрібно буде заплатити певну суму, щоб їх прибрати. Також, ваш дисковий простір на сервері обмежена 3 Гб, що не так важливо, якщо ви не збираєтеся там зберігати безліч фотографій (ви можете публікувати їх через Flickr або інший подібний сервіс).

  Якщо ж ви не хочете зберігати, наприклад, аудіофайли на сторонніх сайтах, то вам доведеться все — таки заплатити за оновлення свого аккаунта на WordPress.com, щоб збільшити доступний дисковий простір.

  У тому випадку, якщо ви хочете мати свій персональний домен (такий як, наприклад, mycorneroftheweb.com) при введенні якого відвідувач буде перенаправлено на ваш WordPress.com-сайт, вам також необхідно буде заплатити за послугу перенаправлення. По правді кажучи, це не так вже і дорого – $13 на рік, а якщо ви купуєте цей домен прямо на WordPress.com, то ціна знижується до $5 у рік.

  Тим не менш, ви можете додати безліч функцій на свій WordPress.com — сайт, щоб зробити його краще/розумніші/функціональніше, наприклад: збільшити дисковий простір, активувати сервіс VideoPress, використовувати власні файли CSS, видалити рекламу, встановити преміум-теми і т. д. Докладне вивчення функціоналу цих сервісів і їх вартості, допоможуть вам вирішити, чи варто вам вибрати саме WordPress.com. Більше інформації ви можете отримати на офіційному сайті за посиланням: http://en.support.wordpress.com/upgrades/.

  Найбільший недолік використання WordPress.com полягає в тому, що ви не можете розширювати функціональність свого сайту за допомогою сторонніх плагінів і інших додатків, які доступні для сайтів, розміщених на окремому хостингу.

  Ви також обмежені у використанні сторонніх рекламних сервісів, таких як Google AdWords і подібних. Може виявитися нераціональним платити за оновлення на WordPress.com, коли маючи сайт на окремому хостингу, ваші річні витрати найчастіше менше і ви можете встановлювати на неї будь-які плагіни і доповнення.

  Масла у вогонь підливає той факт, що в не можете вставляти деякі типи коду (наприклад, JavaScript і iFrames) WordPress.com — сайт або WordPress.com — віджет, тому що акцент робиться на безпеку вашого сайту, а також сайтів інших користувачів, а не на функціональності.

  Може виникнути проблема у той момент, коли ви хочете вставити класний Twitter— віджет або сторонню форму авторизації, а сервіс не дасть вам цього зробити.

  За великим рахунком, використовуючи WordPress.com ви обмежені лише в тих речах, які вважаються небезпечними для всіх інших користувачів (і ніхто не збирається змінювати політику, бо користувачів у сервісу достатньо).

  WordPress.org – окремий хостинг.

  Якщо ви хочете мати повний контроль над своїм сайтом, то WordPress на окремому хостингу це те, що вам потрібно.

  Початок роботи з WordPress: вибір між WordPress.com і WordPress.org

  При установці WordPress на окремий хостинг ви отримуєте набагато більшу гнучкість, якої ви не маєте при використанні WordPress.com. Це, наприклад, велика бібліотека плагінів і шаблонів – як платних, так і безкоштовних – які доступні вам для розширення і кастомізації власного сайту. Ви можете робити все, що хочете з WordPress, який встановлений на незалежному хостингу!

  Але слабким моментом при такому підході, незважаючи на всі свободи і можливості, є те, що ви самі повністю відповідаєте за безпеку і обслуговування вашого сайту. Ядро, плагіни, теми і всі інші компоненти, також необхідно буде оновлювати самостійно.

  Ви отримаєте можливість налаштовувати свій сайт так, як ви цього хочете, без додаткових витрат. Можна додавати будь-який потрібний функціонал, такий як: плагіни інтернет-магазинів, особистих кабінетів або будь-які інші речі, які ви хочете бачити на своєму сайті.

  Однак, якщо у використовуваних вами плагінів є проблеми, то сервіс автоматично буде їх усувати або блокувати, щоб уникнути можливих порушень в роботі. У кінцевому рахунку, саме ви відповідальні за своєчасне резервування даних вашого сайту. Для цього можуть використовуватися як сторонні плагіни, так і стандартні інструменти, що надаються сервісом WordPress (докладніше про своєму плані резервування у вашого хостера).

  Щоб запустити WordPress на окремому хостингу, вам необхідно буде придбати доменне ім’я та хостинг, а також встановити і налаштувати все самостійно. Даний цикл статей, присвячений саме цій темі, однак зважте всі за і проти, щоб прийняти вірне рішення щодо вибору типу WordPress. Недорогий хостинг може бути відносно прийнятним, але краще знайти хостера з хорошою репутацією і позитивними відгуками.

  Пам’ятайте, ви отримуєте те, за що платите. Я знаю чимало людей, які заплатили за дешевий хостинг і потім були змушені переміщати сайт в короткі строки на інший хост, тому що спочатку вибраний хостинг, як виявилося пізніше, не задовольняє потребам сайту.

  Отже, якщо ви готові витрачати час на обслуговування WordPress, який встановлений на окремому хостингу, то продовжуйте читати даний цикл статей далі. Для деяких людей, на зразок мене це цікаво і захоплююче, але якщо вам такі перспективи здаються сущим кошмаром, то, швидше за все, найкращим вибором для вас буде саме використання WordPress.com.

  Висновок

  Самим значним перевагою WordPress.com є його безоплатність, безпека і повне обслуговування з боку сервісу, так що це відмінний варіант для старту, якщо ви новачок. До того ж, у майбутньому, по мірі нагромадження власних знань і зростання запитів вашого сайту, ви зможете провести його поліпшення (за гроші). Пізніше, ви зможете перемістити свій сайт з WordPress.com на WordPress.orgколи будете досить впевнено почувати себе у розв’язанні технічних задач.

  У свою чергу, найбільшим недоліком є обмеження на те, що ви можете робити, а що — ні.
  Найбільшою перевагою WordPress.org є велика ступінь свободи в тому, що ви можете робити зі своїм сайтом. Недоліком – складність навчання технічним тонкощам і відповідальність за наслідки, до яких може призвести наявна свобода дій.

  Переклад статті «Beginning With WordPress: Deciding Between WordPress.com and WordPress.org» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.