Зміст циклу статей «Початок роботи з WordPress»:

 • Початок роботи з WordPress: вибір між WordPress.com і WordPress.org
 • Початок роботи з WordPress: підготовка до налаштування WordPress на окремому хостингу
 • Початок роботи з WordPress: ручна установка WordPress
 • Початок роботи з WordPress: перші кроки по вдосконаленню вашого нового сайту
 • Початок роботи з WordPress: підготовка до створення вашої власної теми на основі дочірньої
 • Початок роботи з WordPress: зміна зовнішнього вигляду вашого сайту за допомогою CSS
 • Початок роботи з WordPress: зміна структури вашого сайту
 • Початок роботи з WordPress: налаштування функціональності сайту за допомогою редагування functions.php
 • Отже, продовжимо обговорення. У попередній частині ми говорили про те, яка різниця між WordPress.com і WordPress.org. Якщо ви читаєте цю частину, то ви, швидше за все, зацікавлені в тому, щоб мати повний контроль над своїм сайтом.

  Ласкаво просимо в дивовижний світ WordPress!

  Що далі?

  Все про хостинг.

  Ось що вам знадобитися для початку:

  • купити доменне ім’я, яке ви так довго придумували;
  • купити дисковий простір для розміщення сайту на одному з існуючих хостингів.

  Як це зробити?

  Є багато місць в Інтернеті, де ви можете зареєструвати домен і купити хостинг. Я не буду давати вам список – сподіваюся, ви запитайте про це інших людей, які користуються подібними послугами, а також скористаєтеся пошукачем, зробивши запит «огляд реєстраторів доменів» і прочитаєте, яка інформація є на цей рахунок в Інтернеті.

  Немає необхідності купувати доменне ім’я та хостинг в одному місці. Навпаки, краще робити це на різних ресурсах. Я зазвичай реєструю доменні імена в одному місці, а кращий хостинг вибираю з моїх уподобань клієнтів.

  Коли пропонується придбати «веб-хостинг», це означає що купується дисковий простір на загальнодоступному сервері. Ви і безліч інших людей, будуть мати свій шматочок дискового простору на сервері. Ви також будете ділити з іншими обчислювальну потужність і обмежену пропускну здатність сервера. Слід зазначити, що дешевий хостинг з високою ймовірністю має більше користувачів, які поділяють дисковий простір, що може являти собою проблему, тому що багато людей буде боротися за обмежені ресурси сервера і, відповідно, ефективність роботи вашого сайту може впасти.

  Крім того, коли ви купуєте хостинг під WordPress, слід переконатися, що він задовольняє нижчепереліченим обов’язковим вимогам:

  • підтримка баз даних MySQL;
  • підтримка PHP для виконання коду WordPress;
  • наявність хорошого серверного програмного забезпечення, наприклад, Apache або Nginx.

  Більш детальну інформацію ви можете отримати тут: http://wordpress.org/about/requirements/.

  І знову, це тема для окремої статті, однак, якщо ви проконсультуєтеся з хостером на предмет повної підтримки WordPress, то зможете почати працювати без особливих проблем. В іншому випадку, знайдіть інший хостинг. Ви також можете вивчити рекомендований список на офіційному сайті: http://wordpress.org/hosting/ якщо хочете, але краще провести аналіз самому.

  Немає ні одного хостингу, який був би за всіма параметрами краще за інших. Вам необхідно знайти той, який відповідає саме вашим вимогам. Наприклад, якщо ви хочете зробити інтернет-магазин за допомогою WordPress, то вам може знадобитися більш серйозний хостинг. Чим складніше ваш майбутній сайт, тим більш ретельно вам варто підійти до вибору хостингу.

  Коли ви зупинилися на виборі певного реєстратора доменів і хостингу, вам слід оплатити ці послуги. Спочатку, вам необхідно купити доменне ім’я, тому що при покупці хостингу необхідно вказати доменне ім’я (якщо ви купуєте ім’я та хостинг в одному місці, то процедура дещо спрощується). Як тільки ви пройшли зазначені процедури, реєстратор та/або хостер надішле вам лист по електронній пошті з усіма даними, включаючи логіни і паролі.

  Запам’ятайте: Зберігайте цю інформацію в надійному місці і не допускайте її втрати!

  Що вам робити з цією інформацією?

  Дисковий простір на сервері хостингу це місце, яке відкрито для доступу з Інтернету.

  Це місце не дуже сильно відрізняється від вашого особистого комп’ютера. Ось деякі подібності:

  • хостинг це комп’ютер з операційною системою;
  • він має все необхідне програмне забезпечення для виконання поставлених завдань.

  Звичайно, у сервера є багато відмінностей від вашого домашнього комп’ютера, тому що він повинен давати доступ до даних, що зберігаються на ньому, іншим користувачам Інтернету.

  В нашому випадку, мова йде про розміщення на сервері хостинг для вашого сайту, що працює на WordPress. Однак існує багато інших систем управління (CMS), які можна використовувати для створення свого веб-сайту.

  Купуючи дисковий простір, вам потрібен такий адресу, щоб кожен зміг перейти по ньому. Ви можете бути здивовані, якщо довідаєтеся, що справжній адресу вашого сайту виглядає зовсім не так: «yourdomain.com», а представлений у форматі 192.168.0.0, який називається IP-адресою (скорочення від «Internet Protocol»).

  Тепер, давайте будемо реалістами: як можна дати таку адресу своїм друзям або клієнтам? Адже це набір цифр, який дуже складно запам’ятати! Ось тут на сцену виходить така річ, як псевдонім IP-адреси. Він робить адреса сайту більш легким для запам’ятовування і пошуку. Зауважу, що комп’ютер читає IP-адресу як раз у вигляді набору цифр. Ви можете дізнатися свій IP, скориставшись пошуком за запитом: «Який у мене IP-адреса».

  DNS і файли зон.

  Відповідність між вашим IP-адресою і доменним ім’ям описано в так званому файлі зон. Цей файл говорить, де знаходиться той чи інший сайт. Тому, коли ви в браузері набираєте «yourdomain.com», то потрапляєте в потрібне місце. Цей файл також говорить всім в Інтернеті, куди послати інформацію, яка рухається в глобальній мережі. Це дуже важливий для функціонування Інтернету файл.

  Ваш файл зони може розміщуватись в декількох місцях. Ваш доменної реєстратор може надіслати вам файл зони, який ви можете розмістити у свого хостера. Прив’язати ваш домен до хостингу можна за допомогою введення адреси DNS-серверів хостера в панелі керування доменом. Якщо ви купували доменне ім’я та хостинг в одному місці, то ваш реєстратор і хостер в одному обличчі, вже має на своїх серверах запис, пов’язану з вашим доменним ім’ям, і ви з легкістю можете приступити до наступного кроку установки WordPress. Якщо це так, то пропустіть наступний параграф, в іншому випадку, уважно його прочитайте.

  Якщо ви придбали доменне ім’я окремо від хостингу, то вам необхідно вирішити, де зберігати файл зон – у реєстратора або у хостера. Якщо реєстратор видає вам такий файл, то слід покласти турботу про нього на вашого хостера. В цьому випадку, вам необхідно буде оновити NS-запис у реєстратора. Після реєстрації хостингу, вам прийде лист від вашого нового хостера з даними його DNS-серверів. Після одержання цих відомостей, прив’яжіть DNS-адреси хостера до доменного імені через панель керування доменом.

  Вітаю!

  Після того, як ви виконали все вищезазначене, необхідно почекати певний час, щоб зміни вступили в силу. Після цього, ви можете переконатися, що вони діють: спробуйте перейти на свій сайт за його адресою.
  Вітаю – тепер ви готові встановити WordPress!

  В наступній частині, ми детально дізнаємося про те, як встановлюється WordPress.

  Переклад статті «Beginning With WordPress: Getting Started With Self-Hosted WordPress» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.