У цій статті я розповім, як збільшити дохід з Google Adsense.

Що таке оптимізація AdSense?

Оптимізація — це покращення існуючого бізнесу або послуги без залучення додаткових ресурсів. Тому, коли я кажу про оптимізації AdSense, це означає оптимізацію поточного трафіку для збільшення рекламних доходів.

Але не забувайте, що це процес, що вимагає постійних експериментів, щоб зрозуміти, що працює краще в даний момент.

Орієнтація на мобільні пристрої

Перед тим як переходити до розмови про оптимізацію, хочу, щоб ви зрозуміли — мобільна аудиторія за останній час збільшилася в рази. Поступово ми наближаємося до того, що мобільний трафік займе основну частку ринку. Щоб адаптуватися до цього, потрібно оптимізувати сайт під мобільні браузери.

Основні фактори, які допоможуть збільшити прибуток від Google AdSense:

 • Місце розміщення реклами;
 • Відповідний формат реклами;
 • Показ максимального числа рекламних блоків.
 • Ще кілька моментів ми розберемо по ходу статті.

  Відповідний формат реклами

  В одному і тому ж місці веб-сторінки не всі рекламні блоки працюють однаково. Наприклад, текстові посилання в кінці статті приносять більший ефект, ніж банери. Тому залежно від аудиторії та дизайну сайту потрібно вибрати правильний формат.

  Більше – значить краще

  Рекламні блоки більшого розміру, такі як 300 600, 728 на 90, 160 на 600, 336 на 280 і 970 на 250, показують кращі результати, тому що у них вище CPC. Рекомендується використовувати великі рекламні блоки в десктопної версії сайту.

  Але ви не зможете використовувати їх в мобільній версії ресурсу, щоб підвищити дохід на тисячу показів Google AdSense.

  Ваш вибір — на 250 300

  Якщо не впевнені, який розмір вибрати, зупиніться на рекламному блоці на 300 250. Він оптимізований як для настільних, так і для мобільних пристроїв і дає максимальну заповнюваність.

  Підходяще місце розміщення

  Це найважливіший фактор, і оптимізувати його можна нескінченно. В панелі керування Google AdSense в розділі «Мої оголошення» є вкладка «Експерименти», де можна проводити A/B-тестування і дивитися, який оголошення на обраному місці працює краще.

  Above the fold

  ‘Above the fold’ або «вище лінії згину» — термін, що означає все, що видно на першому екрані браузера відразу після завантаження сторінки (за аналогією з першою смугою зігнутої навпіл газети). Цю інформацію бачить найбільша кількість користувачів, так що розміщення рекламних блоків на першому екрані може у декілька разів збільшити вашу прибуток.

  Щоб підвищити дохід AdSense:

  • Не витрачайте даремно місце на першому екрані. Переконайтеся, що контент тут змішаний з відповідним форматом реклами;
  • Не варто робити занадто великий логотип або меню, так як вони зрушать рекламу і контент нижче першого екрана;
  • На першому екрані рекомендується використовувати рекламні блоки розміром 300 на 250 або 300 на 200.

  Розміщуйте рекламу упереміш з контентом

  [IMG=https://www.alltechbuzz.net/wp-content/uploads/2016/02/blend-ads-within-the-content.jpg]

  Багато людей розміщують найбільше рекламних оголошень в правій бічній панелі або в футері. Я не рекомендую так робити.

  Відвідувачі сайту приходять за контентом, тому в ньому і слід розміщувати найбільше рекламних оголошень для підвищення CTR.

  • Один рекламний блок під назвою посади, один в самому пості і один в кінці посту — ось ідеальний підхід. Єдиний момент — контент повинен бути достатньо об’ємним, щоб вмістити стільки рекламних оголошень;
  • Якщо у вас невеликий контент або стаття не дуже об’ємна, велика кількість рекламних оголошень буде виглядати незграбно, що теж не рекомендується.

  Розміщення верхнього оголошення

  Дохід на тисячу показів сторінок AdSense збільшиться, якщо під назвою статті розмістити адаптивний рекламний блок. Але проблема в тому, що адаптивні рекламні блоки підлаштовуються під дозвіл екрану, і ми не зможемо його повністю контролювати.

  За допомогою цього методу можна транслювати оголошення великого розміру на десктопних комп’ютерах, а в мобільних браузерах — рекламні блоки розміром 300 на 250 або 300 на 200. На сьогоднішній день це самий успішний формат рекламних блоків у всіх моїх блогах.

  Розміщення випадкового і нижнього оголошення

  З випадковим оголошенням працює той же підхід, що і з верхнім. У випадку з нижнім можна дотримуватися аналогічної стратегії, а можна розмістити в кінці посту текстові оголошення — вони працюють краще, ніж банери.

  Оптимізація реклами Google та збільшення заробітку на AdSense

  Але в будь-якому випадку потрібно проводити A/B-тестування, щоб зрозуміти, що краще працює.

  Для WordPress є безліч спеціалізованих додатків. Випадкові оголошення можна розміщувати за допомогою Quick AdSense або Ad Injection.

  Правило літери F і теплові карти

  Розміщення контенту реклами згідно F-образним паттерну може підвищити CTR і збільшити дохід AdSense. Більшість користувачів очікує побачити контент саме в цьому місці. Також можна скористатися CrazyEgg або іншим аналогічним сервісом, щоб зрозуміти, на що дивляться відвідувачі вашого сайту.

  Оптимізація реклами Google та збільшення заробітку на AdSense

  Поєднання кольорів

  Більшість користується стандартними схемами кольорів. Спробуйте збільшити CTR, сформувавши контрастну колірну схему з елементами, що виділяються на темному або світлому фоні.

  DoubleClick for Publishers і DoubleClick Ad Exchange

  Google AdSense дозволяє розмістити на сторінці тільки три банерних оголошення і три текстових посилань. Звичайно, у когось є ексклюзивна угода, що дозволяє використовувати більше трьох банерів на сторінці. Але отримати його не так-то просто — для цього потрібен великий обсяг трафіку і стабільний заробіток.

  Всі інші користувачі Google AdSense можуть скористатися платформою DoubleClick for Publishers, щоб додати ще два оголошення. Але DFP необхідно використовувати разом з іншими рекламними мережами. Застосування одночасно з Google AdSense може розцінюватися як порушення і може спровокувати бан в Google AdSense. Втім, шанс буде забанено досить невеликий, а Google не давав офіційних коментарів з цього приводу.

  Ad Exchange: Google AdSense є сертифіковані партнери, які можуть показувати 5 оголошень на одній сторінці. Крім того, на Ad Exchange можна брати участь за технологією RTB, дає оголошення з високими показниками CPC і CPM. Можна приєднатися до зарекомендувала себе мережі і платити їм комісію в розмірі 8-15% рекламного доходу.

  Висновок

  Якщо ви виконаєте всі наведені вище рекомендації, то обов’язково побачите, як збільшитися дохід AdSense в 2 рази.

  Переклад статті «A Complete Guide to Optimize Google Ads and Maximize your AdSense Earnings» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.