Хто це у вас в групі постійно шарудить по ночах? Невже передплатники з’явилися? Це ви, напевно, офферов ВКонтакте запустили, щоб більше шороху «напустили» і таким чином привертали користувачів. А це не небезпечно? З цим питанням давайте розбиратися разом:

Хто такі офферы

Сучасні методи розкручування ресурсів в інтернеті лякають своєю різноманітністю. І часом навіть людина, який вважав себе «досвідченим» у всіх тонкощах просування, натикається на незнайомі (і тому незрозумілі) терміни та методи. Одним з таких «незрозумілих» слів може виявитися термін «оффер». Давайте розбиратися, хто вони ці «офферы».

Цей тип просування з’явився зовсім недавно, і більшою мірою «властивий» соціальних мереж. На відміну від ботів, офферы – це реальні люди, які за певну винагороду вступають у групи або співтовариства, і здійснюють певні «ключові» дії. Такими діями можуть бути: реєстрація в групі, відкритої в соціальній мережі, читання публікацій, репости або коментарі.

Завдяки офферам в контакті можна підвищити відвідуваність своєї групи і збільшити кількість передплатників. Основним плюсом цього способу просування є його відносна безпека. Тобто адміністрація соціальної мережі не зможе вас «забанити» за накручування відвідуваності. Тому що це звичайні користувачі, які вчиняють за певну «коржика» результативне для власника групи дію. Здавалося б, все добре і чудово! Але чи так це насправді?

Зворотна сторона офферов

Використання офферов виправдано лише на перших порах «життя» спільноти або групи, коли власнику потрібно розпалити інтерес до свого дітища. Тоді купуються офферы, які приходять на сторінку групи і починають там «шуміти». На цей «шум» звертають увагу звичайні користувачі. І тут спрацьовує «ефект натовпу», коли йдуть туди, куди й всі.

Але для більш-менш розкручених спільнот ВК офферы не принесуть ніякої користі. У більшості випадків офферам «фіолетовими» усі ваші публікації. Ця «замовна публіка» не збирається нічого купувати, тому для комерційних груп офферы просто «мертві душі».

Та й активність офферов триває не так вже довго. На перших порах (поки не отримають обіцяну «плюшку») вони ще ворушаться, а потім зовсім «згасають». Тобто ініціативи офферов вистачає лише на те, за що їм заплатили. І це правило непорушне!

Тому для монетизації розкрученої групи «замовна публіка» не підходить. Для цього потрібні справжні користувачі (абоненти), які будуть активно читати ваш контент, репостить його і таким чином збільшувати аудиторію.

В якості доказу можна навести приклад, здавалося б, успішних громад зі 100 тисячами користувачів. Але при більш глибокому вивченні статистики можна побачити, що навіть цікаві і якісні публікації не викликали бурю емоцій», а заслужили всього кілька десятків лайків. Хоча при такій кількості передплатників їх кількість має бути не менше кількох сотень. Найчастіше це говорить про те, що група була розкручена з допомогою офферов ВКонтакте:

Офферы «ВКонтакте» - особливості просування груп і спільнот

Якщо ви надумаєте скористатися послугами просування «ВКонтакте», то велика частина пропозицій буде базуватися саме на використанні офферов. При цьому в якості аргументів вам озвучать ефективність просування у внутрішній пошуковій видачі соціальної мережі. Але це теж міф, який легко розвіяти, точніше довести його безглуздість.

Згідно зі статистикою соціальної мережі, понад 90% комерційних тематик не отримують відвідувачів з пошуку «ВКонтакте».

Це означає, що навіть якщо комерційна група потрапить у топ-10 пошукової видачі соціальної мережі, то для неї це не принесе ніякої користі. Тобто не приверне реальних користувачів (покупців).

Коли слід користуватися офферами

Але все-таки існують ситуації, коли офферы ВКонтакте можуть бути просто незамінні. Насамперед, офферы потрібні всім тільки що створеним групам і спільнотам, щоб вони почали «шуміти» і таким чином залучати справжню публіку.

Особливо критичним показник первинної «наповненості» є для груп з бізнес-тематикою. Адже посудіть самі, на порожню комерційну групу чи зазіхне будь-який нормальний користувач.

Але при використанні для просування офферов слід дотримуватися кілька перевірених правил:
• З боку все повинно виглядати органічно.
• Треба, щоб офферы залишали відгуки.
• При постановці завдання «покупної публіці» варто вимагати, щоб офферы у своїх коментарях ставили якісь популярні питання, на які ви потім відповісте.

Також ВК офферы можуть використовуватися для розкрутки сайтів. Причому навіть порівняно з Twitter «офферное» просування сайту «ВКонтакте» може виявитися набагато більш вигідним і менш витратним. Для прикладу наведемо статистику одного з сайтів в Яндекс.Метриці:

Офферы «ВКонтакте» - особливості просування груп і спільнот

Як видно з представлених даних, Твіттер в цьому випадку виявляється самим читаним. Ведеться активний репостинг твітів і живе спілкування з читачами. При цьому групу «ВКонтакте» щодня відвідують близько сотні офферов, а контент оновлюється не частіше 1 рази в тиждень. Але, тим не менш, вона дає непоганий приріст трафіку.

Офіційне визнання офферов ВКонтакте

Слід розуміти, що офферы є офіційно визнаним методом просування. Тобто, в принципі, нічого протизаконного в цьому явищі немає. Більш того, система офферов інтегрована в систему «ВКонтакте». Для підтвердження своїх слів наводимо скріншот сторінки з розділу документації провідної російської соціальної мережі:

Офферы «ВКонтакте» - особливості просування груп і спільнот

Ось тільки офіційне використання офферов в межах «ВКонтакте» дозволено не всім, а лише рекламодавцям. І розкручування з їх допомогою груп або спільнот сюди не входить.

Почім сьогодні офферы і де їх продають

Сьогодні офферры продаються не «поштучно», а маленькими «купками» (по тисячі в кожній). Вартість однієї «штуки» офферов може становити 150-600 рублів. Дешевше купувати небезпечно: офферная маса може виявитися істотно розбавлена ботами, що в багато разів збільшує ймовірність бути забаненым всюдисущої адміністрацією провідної російської соціальної мережі.

Де купити для накрутки офферов Вконтакте:

  • forum.antichat.ru – спеціалізований форум, на якому є кілька тем з пропозиціями про продаж офферов:
  • Офферы «ВКонтакте» - особливості просування груп і спільнот

  • socelin.ru – ресурс, що спеціалізується на просуванні в соціальних мережах, в тому числі і «ВКонтакте». Постійно діюча система знижок та акцій:
  • Офферы «ВКонтакте» - особливості просування груп і спільнот

  • v-like.ru – менш масштабний по своїм можливостям сервіс розкрутки. Але його основна спеціалізація-це різні форми просування «ВКонтакте», в тому числі і офферы:
  • Офферы «ВКонтакте» - особливості просування груп і спільнот

    І наостанок хотілося б попередити вас, що офіційно просування груп і спільнот «ВКонтакте» за допомогою офферов заборонено. Хоча вони не так небезпечні, як боти, але все ж ризик бути забаненым все-таки є. Тому краще не скупитися на купівлю «замовний публіки», і придбати більш-менш охайно «одягнених» офферов!