Нарощування посилальної маси відіграє важливу роль в ранжируванні, а правильне розміщення посилань підніме сайт в результатах пошуку. Що в свою чергу допоможе просувати свій бренд.

Щоб отримати найкращий результат, вебмастера повинні стежити за об’єктивною цінністю кожної створюваної посилання:

Розглянемо фактори, які нададуть сильний вплив на линкбилдинг в 2017 року (і надалі).

Контент править балом

Перш ніж шукати, де розмістити зворотні посилання на свій сайт, необхідно дати людям причину посилатися на ваш ресурс. Контент — гарний початок. Публікація високоякісних статей у блогах, які пропонують щось корисне по темі, змусить вас помітити.

Якщо починаєте отримувати органічні зворотні посилання з іншого сайту, це доказ справжньої цінності вашого контенту.

Пошуковий алгоритм Google став настільки просунутим, що він фактично може визначати якість контенту. Вже недостатньо просто писати довгі, чудернацькі тексти.

Контент на сайті повинен бути найвищої якості, щоб його підхопили пошукові системи і присвоїли йому високий рейтинг.

Ми чули багато історій про те, як більш довгі і складні статті отримували перевагу в ранжируванні. З часом це буде ставати більш значущим. Але при нарощування посилальної маси сайту акцент повинен бути на якості.

Гостьові пости

Одна з найбільш корисних тактик, яку можна використовувати для створення зворотних посилань і отримання трафіку — це розміщення гостьових постів на сайтах, пов’язаних з вашої нішею.

Коли публікуєте пости на авторитетних сайтах, ваш гостьовий пост може бути помічений і розміщений на популярних блогах. Завдяки чому велика кількість людей дізнаються про вашій роботі, і ви отримаєте більше трафіку на сайт.

Сайти рекламують контент у соціальних мережах, а це означає, що ваш гостьовий пост автоматично отримає більше соціального залучення.

Коли ви публикуетесь в популярних блогах, це підвищує ваш авторитет. Після того, як охоплення посилань стане значним, ви зможете з упевненістю розміщуватися на більшій кількості блогів.

Техніка хмарочоса

Техніка хмарочоса, придумана Брайаном Діном, являє собою сучасну методику для побудови посилань. Вона заснована на пошуку у вашій ніші фрагментів контенту, який вже популярний і добре прийнятий («перевірений клікабельний ресурс») і придумуванні унікальних способів створення кращого контенту з подібною інформацією.

Після того, як ви створили новий контент, необхідно зв’язатися з експертами, які вже пов’язані з схожим контентом, щоб розмістити його «з їх участю.

Є три причини, чому ця техніка нарощування посилальної маси працює так добре. Перша причина полягає в тому, що вже існує доведений попит на подібний контент. Як тільки з’ясуєте, чому контент працює так добре, ви зможете поліпшити його і домогтися більшого успіху.

Друга причина полягає в тому, що вже є основна аудиторія для цієї теми. Якщо ви створюєте щось краще, ніж оригінал, є шанс ще більше захопити наявну аудиторію.

Третя причина полягає в тому, що існуючий контент вже був добре проіндексований в Google і має високий рейтинг. Створюючи більш якісний контент, ви можете очолити цей рейтинг і отримати більше трафіку.

Биті посилання

Одним з методів, який приносить результати, є линкбилдинг на основі битих посилань. Биті посилання з’являються, коли сторінка посилається на ресурси, які більше не доступні. Це, звичайно, те, що кожен вебмайстер хоче виправити, формують негативний досвід взаємодії.

Суть нарощування посилальної маси сайту за рахунок битих посилань (dead link building) полягає у пошуку сайтів з вашої ніші, що містять одну або кілька непрацюючих посилань. Потім необхідно зв’язатися з адміністратором сайту, вказати йому на непрацюючі посилання і запропонувати розмістити посилання на власний контент.

Важливо, щоб пропонований контент був тематично близький до вихідного (відсутнього) контенту. Якщо ви виконуєте свою роботу належним чином, цей метод є хорошим рішенням для отримання посилань. Це принесе результати дуже швидко.

Будьте релевантними

Розміщення посилань на сайти, відносяться до вашої ніші, і отримання від них зворотних посилань у відповідь — важливо для досягнення найкращого результату в Google.

Інші пошукові системи мають схожі алгоритми, так що це відноситься також і до них. Якщо ви набрали найбільшу кількість балів в пошуку Google, то отримаєте гарні результати і в Bing, Yahoo або Ask.

Зворотні посилання з трастових сайтів ніші показують, що ваш контент заслуговує довіри і релевантним даній темі. В очах Google, трастовий — надзвичайно сильний фактор.

Отримання посилань з сильних сайтів, які не мають відношення до вашого бізнесу, може допомогти спочатку. Але створить проблеми в майбутньому.

Посилання з менш сильних, але більш релевантних сайтів в довгостроковій перспективі принесуть більше користі. При цьому відмовтеся від використання платних каталогів нарощування посилальної маси.

Відстежуйте зворотні посилання

Линкбилдинг в 2017 році: що ви повинні знати

Потрібно знати, яка кількість людей переходять за вашими посиланнями, і скільки людей відвідують сайт, наприклад, з гостьових постів, опублікованих на інших сайтах, щоб розрахувати рентабельність інвестицій.

Відстеження зворотних посилань на регулярній основі також дозволяє визначити, чи йде посилання з поганого або спамного сайту, і вам буде легше видалити погані зворотні посилання. Моніторинг посилань і зворотних посилань є важливою частиною стратегії линкбилдинга.

Тримайте руку на пульсі

Нарощування маси цінних зворотних посилань вимагає часу. Після того, як ви розробили стратегію для створення контенту, може знадобитися багато часу, щоб побачити ознаки того, що вона працює.

Оскільки контент забирає багато часу, багато компаній не можуть виділити ресурси, необхідні для створення надійної трастової основи. При цьому зміна стратегії в середині проведеної кампанії не є вірним рішенням.

Дати контенту час на отримання трастовості і довіри — запорука успішної довгострокової стратегії линкбилдинга.

Підбиваючи підсумок

Навіть кращі стратегії нарощування посилальної маси не завжди працюють так, як замислювалося. Джерело, який вважався надійним, може виявитися сміттям. Зворотні посилання, які виглядають легальними, можуть виявитися прихованими, що є ознакою спаму. І ще багато чого може піти не так.

Ці проблеми можна подолати, але успіх стратегії линкбилдинга багато в чому буде залежати від того, скільки часу ви вклали в неї.

Google все більше враховує якість контенту, і багато вебмастера слідують за ним. Кількість також стає все більш важливим.

Раніше стандартна довжина гостьового поста становила 500-600 слів, але тепер вона наближається до 1000.

Все це приводить нас до висновку, що Google приділяє більше уваги великим, більш цікавими публікаціями, які можуть створювати органічні зворотні посилання завдяки якості наданої інформації.

Переклад статті «Link Building in 2017 [What You Should Know]» дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.