Отже, почну з мінусів:

* лічильники довго завантажуються, — мабуть, основний недолік. Складно не погодитися з очевидним. Хоча різниця між часом запиту і часом завантаження зображення, безсумнівно, є.
* лічильники псують зовнішній вигляд сторінки — а цей пункт вже залежить від дизайну. Іноді вони вписуються досить органічно.
* немає єдиного підходу до підрахунку відвідувачів — різниця в показниках може досягати 25%.

Звернемося до плюсів:

* лічильники надають статистику відвідувань — деякі лічильники забезпечують власників сайтів розгорнутої статистику (тип браузера, дозвіл екрана, географія, тощо). Можна визначити шляхи переміщення читачів, їхні смаки. Виявити помилки в дизайні і навігації.
* як правило, лічильники створюються на основі рейтингових систем — додаткові відвідування з рейтингів сайту не завадять. Саме на цьому пункті я і хочу зупинити свою увагу.

В інтернеті постійно зустрічається думка про те, що нерозкручені рейтинги та каталоги не вигідні, і краще користуватися відомими — Rambler, SpyLog, TopList, Aport. Я відразу повинен сказати — це комерційна пропаганда. Якщо ви уявляєте собі роботу рейтингових систем, — ви розумієте кому це вигідно.

95% відвідувачів переходять за посиланнями з першої сторінки пошукових систем і підрозділів каталогів і рейтингів. Саме тому краще бути «великою рибою в маленькому ставку», ніж навпаки.

У моїй практиці зустрічалася розкрутка великого підприємства, працюючого в галузі хімічного машинобудування. Відвідуваність галузі в цілому невисока: підприємства отримують, в середньому, від 5 до 20 хостів/добу. Розмістивши інформацію в маловідомих каталогах і рейтингах (а їх було близько 80), підприємство стало одержувати 2-3 з кожного хоста в місяць. Ігноруючи ці маловідомі ресурси, підприємство втрачало 160-240 хостів/місяць. А так як ціна залучення відвідувача в цій галузі дорівнює приблизно $1.2, — це $192-$288 в місяць.

Отже, рекомендації:

* якщо ви збираєтеся розмістити на сайті побільше лічильників і «кнопок» пошукових систем, — розташуйте їх самому низу сторінки. Це єдине місце, де вони виглядають приемлимо.
* якщо ви прагнете робити тільки гарні сайти, — краще забудьте про те, що прочитали. Сайт в мережі і яскрава сторінка в журналі —зовсім різні речі.