Перед кожною людиною, який замислювався про створення свого сайту, завжди виникає питання про його розміщення в Інтернеті. Зайшовши на сайт компанії, яка пропонує місце для вашого сайту, ви зустрінете «таємничі» послуги, які називаються віртуальний сервер виділений сервер, co-location, парковка. Саме в тому, які сервіси та можливості надають хостингові компанії ми і спробуємо розібратися в цій статті.

Але давайте спочатку почнемо з того, що ж таке хостинг. Хостинг — це розміщення вашого сайту на сервері, який цілодобово підключений до інтернету. Компанія, яка надає хостинг, називається хостинг провайдером або хостером.

Хостинг провайдер надає вам місце на жорсткому диску свого сервера, а також доступ до ресурсів сервера: пам’яті, процесора, каналу в інтернет. У відповідності з тим, скільки для розміщується проекту потрібно ресурсів, розрізняють кілька типів послуг.

Віртуальний сервер

Це найпопулярніша послуга в мережі, якою на цей момент користуються переважна більшість сайтів. Одними з головних переваг цієї послуги є невисока вартість і простота у використанні.

Вам надається певне місце на диску сервера, передвстановлене програмне забезпечення, доступ до ресурсів сервера і каналу. Однак при цьому обсяг споживаних вами ресурсів строго обмежений.

Виділений сервер і co-location

Послуга виділеного сервера полягає в тому, що ви орендуєте сервер у хостинг-провайдера, а також канал, технічну підтримку сервера і приміщення, де він розташований. При цьому ви можете встановлювати на ваш сервер будь-яке програмне забезпечення і операційну систему. Ви самі є господарем сервера і самі визначаєте, скільки доменів розмістити і як розподіляти ресурси між ними.

Єдине, чим відрізняється co-location від виділеного сервера, — це те, що в цьому випадку сервер належить вам, ви тільки орендуєте приміщення, де він розташований і укладаєте договір на його підтримку та адміністрування.

Вартість co-location становить від 100 $ в місяць і вище.

Віртуальний виділений сервер

Ця послуга дозволяє вам орендувати не весь сервер, а лише частину його ресурсів. При цьому, на відміну від віртуального сервера, ви вже можете встановлювати необхідну вам програмне забезпечення. А в деяких випадках ви також можете ставити свою операційну систему. При цьому ви не залежите від своїх сусідів.

Вартість послуги віртуального виділеного сервера становить 30-100$ в місяць.

Паркування домену

Якщо ваш проект ще не готовий, проте домен вже є, ви можете скористатися парковкою домену. Ця послуга полягає в розміщенні невеликий сторінки на сервері провайдера, а також іноді вам можуть надати поштову скриньку. Також це рішення може бути використане для розміщення вашого резюме про прийом на роботу. У цьому випадку ви можете зареєструвати домен типу pupkin.ru або pupkin.msk.ru і розмістити на ньому інформацію про себе і своє резюме. Ця послуга дозволить вам позбавитися від настирливих банерів безкоштовних хостингів, а також користуватися поштовою скринькою типу [email protected] .

Домен та хостинг є хорошим і недорогим подарунком для початківця веб-майстра. У цьому випадку ви можете отримати всі необхідні навики адміністрування вашого сайту.

Сервіси, які надають хостинг провайдери

Як вже говорилося, хостинг провайдери надають вам до використання програмне забезпечення. Наприклад, підтримка PHP, своя cgi-bin директорія, Perl, скрипти C++, POP3/SMPT/IMAP4 поштові скриньки, можливість установки бази даних, можливість створення піддоменів, доступ по ftp, управління .htaccess, щоденне резервне копіювання і деякі інші можливості.

Якщо ви хочете, щоб ваш сайт був інтерактивний, то вам, швидше за все знадобитися підтримка скриптів PHP або Perl. Деякі хостинг-провайдери пропонують вам передвстановлені найпоширеніші скрипти: гостьова книга, стрічка новин, форма відправлення e-mail та інші.

Однак, наприклад, якщо ви хочете використовувати повнофункціональний форум типу phpBB чи IconBoard, то вам знадобитися база даних. Базу даних також використовують різні системи управління контентом (Content Management Systems) типу PhpNuke. Якщо у хостинг-провайдера хороша служба підтримки, то вам обов’язково допоможуть встановити базу даних, форум або систему управління контентом.

Одним з важливих і корисних сервісів є надання одного або декількох поштових акаунтів, завдяки яким ви можете відкривати поштові скриньки виду ваше_имя@ваш_домен.ги. Крім того, вам може бути надана можливість перевірки пошти через веб форму. Це може знадобитися, якщо ви захочете перевірити пошту не тільки на своєму комп’ютері, де у вас стоїть налаштований поштовий клієнт, але і на будь-якому іншому комп’ютері, підключеному до інтернету. Крім цього багато хостинг провайдери надають вам можливість фільтрації спаму, перенаправлення пошти на іншу поштову скриньку.

Інформація про відвідувачів, що прийшли на ваш сайт, записується в лог файли, які зазвичай знаходяться в кореневій папці вашого сайту. Існує дуже багато програм з аналізу лог файлів та надання статистики відвідувань ваших сайтів. Більшість хостинг-провайдерів надають доступ до лог-файлів, а також прості програми аналізу статистики відвідувань.

Як правило, вам також дозволять змінювати деякі настройки. Як, наприклад, вид кодування, які сторінки завантажуються за замовчуванням (наприклад при введенні в браузері http://yoursite.ru буде завантажуватися сторінка http://yoursite.ru/main/default.php), а також деякі інші опції. Ці та інші налаштування ви можете міняти, якщо у вас є доступ до .htaccess.

Дуже зручною є можливість закачувати файли на ваш сайт по ftp. Це дуже сильно спрощує процес закачування файлів на сервер. В цьому разі він фактично зводиться до звичайного копіювання папок в FAR або Windows Commander.

Хостинг провайдери надають послугу бекапу — збереження резервних копій вашого сервера. А потім, якщо ви випадково видалили потрібний вам файл або полетів сервер, ваш сайт буде досить швидко відновлено з резервної копії.

Тепер ви можете подивитися, які послуги знадобляться вашого проекту, і відповідно до цього вибрати того хостинг провайдера, який найбільше вам підходить. Якщо у вас з’являться які-небудь питання, пов’язані з хостингом, пишіть мені [email protected], обов’язково відповім.

Автор статті висловлює вдячність службі підтримки хостинг провайдера Majordomo.ru за допомогу в написанні статті.

P. S. А наша квартира для сайту міститься у хостинг компанії FastVPS. Квартира типу люкс!