Дану статтю, я в першу чергу писав для початківців реселерів, а також для тих, хто тільки збирається зайнятися цим нелегким бізнесом. Я постараюся розглянути часті помилки, які допускає реселлер, дам поради по просуванню хостинг послуг в мережі Інтернет.

Зовнішній вигляд сайту

«Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму»

Красивий веб-сайт з хорошою зручною навігацією – запорука Вашого успіху в бізнесі. Не в жодному випадки не використовуйте безкоштовні шаблони, не крадіть дизайн інших хостинг-компаній. Якщо у Вас недостатньо вмінь для того що б самому створити якісний сайт, то краще скористайтеся послугами професійного дизайн студії.

Не перестарайтеся з графікою, сайт повинен швидко завантажуватися, інакше Ви ризикуєте втратити свого користувача раз і назавжди. Обмежте себе від використання Flash.

Особливу увагу варто приділити структурі сайту і її навігації. Користувач повинен без зусиль знайти на сайті інформацію про Вашу фірму, тарифні плани, контактну інформацію.

Не розміщуйте на сайті рекламних банерів, обмінних посилань. Пам’ятайте, що Ви надаєте послуги хостингу і нічого крім послуг хостингу на сайті не повинно бути. Інакше про Вашої фірмі складеться несприятливе враження, яке побутує в блогах і форумах.

Контент

Я часто бачу, як торговельні посередники використовують наш контент на своєму сайті, причому вони копіюють все під чисту, аж до кожного смайлика. Зрозуміло, використовувати чужий контент на своєму сайті – поганий тон. Не давайте користувачам зайвого приводу сміятися над вашим хостингом, пишіть свої унікальні рекламні статті, а якщо у Вас немає досвіду, то скористайтеся послугами професійних копірайтерів. Пошукові системи (Яндекс, Рамблер, Гугл) також не заохотять Ваш сайт за те, що на ньому використовується чужий контент.

Правила і публічна оферта.

Особливу увагу необхідно приділити розділу «Правил» на сайті. Справа в тому, що у своїх реселерів я рідко знаходжу на сайті подібні розділи. Відповідно клієнт, який не знаходить на сайті цих правил впевнений – «що не заборонено, те дозволено» і починає розміщувати на своєму новенькому хостинг обліковий спам-скрипти, варез, порно і тд. І адже правильно зробить, Ви ж не склали правила ? значить розміщувати можна. Підете заблокуєте аккаунт ? а що скажете клієнту ? він попросить показати ті правила, в яких сказано, що розміщувати подібний матеріал заборонено.

На відміну від контенту, я сприймаю використовувати в якості вихідних даних, правила Вашого вищого хостинг-провайдера. Отож, скачайте правила свого хостинг-провайдера, підправте під себе і розмістіть на сайті. У розділі «Замовлення хостингу» так само було б непогано поставити форму під галочку про те, що клієнт ознайомився з Вашими правилами і готовий їх дотримуватися.

Тарифні плани і цінова політика

Не варто створювати черговий найдешевший хостинг в Інтернеті. Відштовхуйтеся від тарифного плану з квотою в 25 мб і ціною не нижче 1$. Заманити клієнтів на дешеві тарифні плани звичайно простіше, але Ви зможете протриматися на ринку з такими цінами ? Я не рекомендую робити на початкових тарифах необмежену кількість Mysql баз, додаткових доменів і тд. Нагородіть такими привілеями більш дорогі плани. Як показує практика, клієнту достатньо 25 мб для того що б розмістити там відразу кілька сайтів, тому якщо Ви на своєму мінімальному тарифі дозвольте розміщувати необмежену кількість сайтів, то дуже великий ризик, що Ваші дорогі тарифні плани не будуть затребувані.

В цілях безпеки і захисту замовлень хостингу під спам-розсилки, рекомендується виставити на дешевих тарифних планах мінімальний термін замовлення-3 місяці. Справа в тому, що я дуже часто помічаю, що об’єктом спамерів стають початківці хостери (реселери) які дуже раді всім новим клієнтам. Будь ласка, будьте пильні, на спамерах і хакерів Ви не побудуєте свій бізнес.

Рекламуємо свої хостинг послуги

Після того, як Ваш сайт буде повністю готовий, сміливо приступайте до його просування в мережі Інтернет. Я познайомлю Вас із самими основними прийомами, якими користуються майже всі хостинг-провайдери. Починайте з безкоштовної реєстрації в тематичних каталогах хостингу – ХостОбзор, Хостагент, Host.GB додавайте в них свої тарифні плани.

Розкажіть про своє хостингу на форумах де велике скупчення веб-майстрів та оптимізаторів – Форум Хостинг-Огляду, Форум оптимізаторів Searchengines, форум Webhostingtalk. Сарафанне радіо зробимо все за Вас. Надсилайте свої рекламні оголошення в ручну, не вдавайтеся до допомоги спеціалізованих скриптів, залишайте пости тільки в спеціально відведених місцях під рекламу на форумі. Зрідка відвідуйте всі ці форуми з метою відповісти на посади інших користувачів, або оголосити про нові спец.пропозиції Вашого хостингу.

Не шкодуйте грошей на рекламні кампанії в пошукових системах Яндекс Директ, Begun. Купуйте тематичні слова і не варто входити в спец.показ рекламних кампаній, досить встановлювати середню ціну за клік.

Є вільні ресурси ? Розмістіть у себе пару аккаунтів безкоштовно, в замін на розміщення текстового посилання Вашого хостингу або банера. Ефективніше буде розміщувати безкоштовно, тематичні сайти Веб-мастерингу, Веб-програмування і тд. Знайти хто потребує безкоштовному хостингу, можете тут.

Якщо кого цікавить вигідний реселлінг, то ми рекомендуємо подивитися в бік хостингу від FastVPS. Дуже серйозні хлопці, ми з ними працюємо — нас повністю влаштовують!