На сьогоднішній день існує декілька видів реклами в мережі Інтернет: це банерна/медійна реклама, контекстна, просування сайту в пошукових системах, розміщення реклами на тематичних порталах (PR реклама) і деякі інші. У цій статті ми зупинимося на позитивних сторонах кожного окремого етапу, а так само визначимо позитивні і негативні сторони комплексного підходу при просуванні сайту, тобто використання всіх методів одночасно.

Банерна/медійна реклама.

Банерна реклама несе в собі таку важливу складову, як формування іміджу проекту. Цю рекламу дуже часто називають іміджевої. Однією з проблем банерної реклами є те, що її не можна оцінити через 2-3 місяці, так як часто імідж порталу будується роками.

Її мета – домогтися впізнаваності проекту, домогтися довіри серед постійних клієнтів і забезпечити значний відсоток постійних відвідувачів сайту, які будуть сприймати його як «проект за замовчуванням» і відвідувати на постійній основі.

Основною помилкою, що зустрічається серед компаній по рекламі сайту або веб-майстрів є те, що банерну рекламу часто використовують для залучення цільового трафіку. Подібний підхід неправильний. Можна погодитися, це було актуально роки 4-5 тому, але на сьогоднішній день існують куди більш ефективні методи залучення цільового трафіку на сайт, тому банерна реклама – це перш за все іміджева реклама проекту, яка вирішує задачу впізнаваності бренду на ринку, збільшення іміджу компанії.

Винятком може послужити медійна реклама, тобто розміщення медійного контексту (як правило великого банера 728*90 або 200*300) на сторінках пошукових систем (наприклад, Yandex) або ж на тематичних порталах.
З допомогою медійного контексту можна вирішити такі завдання, як пошук покупців, підвищення впізнаваності бренду серед цільової аудиторії, досить широке охоплення аудиторії.

Предметами медійної і банерної реклами найчастіше виступають товари і послуги масового попиту, відомі торгові марки, масові заходи, події.

До переваг банерної реклами можна віднести:

* Наявність візуального образу — головна перевага в порівнянні з іншими видами реклами в Інтернет
* Порівняно невелика вартість
* Невисокі вимоги до людських і часових ресурсів

Контекстна реклама.

У Рунеті можна виділити декілька систем контекстної реклами, безсумнівними лідерами яких є Yandex.Direct, Begun, Google Adwords.

Рекламні оголошення системи Begun можна бачити в пошуковій системі Rambler, Aport а так само на мережі відомих тематичних майданчиків всесвітньої мережі.
Система Yandex.Direct – це можливість розміщення рекламних повідомлень на пошуковій системі Yandex, а так само в мережі сайтів-партнерів, кількість яких зростає з кожним днем.
Система контекстної реклами Google Adwords дає можливість розмістити оголошення на пошуковій системі Google і на величезній кількості Інтернет-порталів.

Перевагами контекстної реклами є:

* Охоплення аудиторії тільки тих регіонів, в яких ви зацікавлені
* Швидке налаштування системи і ефект
* Необмежений охоплення ключових запитів
* Отримання чіткої статистики ключових фраз
* Порівняно низька вартість
* Чітко фіксований бюджет на рекламу

До недоліків контекстної реклами можна віднести складність управління кампаніями з великою кількістю ключових запитів. Так само, хоча контекстна реклама є і відносно дешевим видом, іноді пошукове просування проекту може значно зменшити бюджетів на контекстне рекламне розміщення.

Тематичні портали, PR напрямок.

Розміщення реклами про новинки асортименту товару, останні новини з життя компанії та коротка інформація про основні конкурентні переваги дозволять не лише постійно нагадувати про себе цільової аудиторії, але і стануть додатковим джерелом відвідуваності Вашого сайту.

Цей вид реклами також частково можна назвати іміджевим, так як постійне розміщення інформації в ЗМІ, статті інформаційного характеру у сфері діяльності компанії виявляють тривалий вплив на аудиторію, дозволяють поступово сформувати бажаний образ в очах потенційного клієнта.

Реклама на тематичних порталах, будь то банер, тематична стаття або ж рекламна посилання можуть вирішувати питання залучення додаткового потоку цільових відвідувачів. За допомогою цієї реклами, так само як і з допомогою банерної або медійній, можна вирішувати такі завдання, як пошук покупців, підвищення впізнаваності бренду серед цільової аудиторії, охоплюючи певну географічну клітинку або всю країну.

До переваг реклами на тематичних порталах можна віднести:

* Чітка інформація про аудиторії порталу, інформація про перетин аудиторії порталу з аудиторією вашого сайту
* Можливість вибору формату рекламного розміщення, заздалегідь відома вартість реклами
* У випадку з інформаційними статтями та оглядами – можливість отримання дешевого цільового трафіку на сайт. Можливість отримання посилання на сайт, розміщення інформації про порталі на досить тривалий термін
* У деяких випадках цей вид реклами також можна назвати дешевим у порівнянні з іншими методами

Просування сайту в пошукових системах.

Мабуть, самий популярний метод реклами порталу в Інтернет.
Пошукове просування сайту – комплекс заходів, спрямованих на залучення цільових відвідувачів з допомогою пошукових систем. На сьогоднішній день це один з найбільш вигідний видів реклами в Інтернет. Статистика показує, що близько 80% відвідувачів, які прийшли на сайт, приходять на проект за допомогою пошукової системи.

Великою помилкою багатьох майстрів або ж компаній є зосередженість на 10-20, а іноді і 3-5 ключових виразах для просування порталу в перші результати видачі пошукових систем. Цей підхід ставить успішність рекламної кампанії порталу в мережі Інтернет під величезну загрозу, так як ви стаєте заручником безвідмовної роботи пошукової системи, хостинг-сервера, помилки веб-майстри, зростання конкуренції у сфері діяльності і деяких інших факторів, що впливають на положення проекту у видачі пошукових систем по набору ключових фраз. Іноді порівняно короткий відмова хостинг-сервера, збій роботи пошукової системи або ж незначна зміна алгоритму можуть спричинити за собою падіння сайту по всім ключовим запитам, за якими залучалися цільові відвідувачі, що іноді стає причиною повного падіння потоку цільових відвідувачів.

Дуже важливо при пошуковому просуванні проекту використовувати весь набір ключових виразів з семантичного ядра проекту. Це дозволить зменшити залежність цільового трафіку від декількох висококонкурентних ключових фраз і залучити клієнтів різнобічними запитами (комерційними та інформаційними), збільшивши при цьому також і значну частку цільового трафіку порталу.

До переваг просування сайту на пошукових системах можна віднести:

* Велику довіру серед користувачів пошукових систем
* Порівняно невелика вартість пошукового просування сайту
* Довгий результат реклами сайту
* Хороша конвертація з відвідувачів у покупців

До недоліків:

* Відносна складність пошукового просування сайту
* Залежність від алгоритмів пошукових систем
* Тривалий час просування сайту по великій кількості ключових фраз
* Необхідність у постійній роботі з проектом

Але незважаючи на багато недоліків пошукового просування проекту, можна назвати лише два основних джерела цільового трафіку порталу:

1. Контекстна реклама
2. Пошукові системи

Тому в разі відсутності контекстної реклами, просування сайту в пошукових системах просто необхідно.

Але самим вірним рішенням реклами сайту буде комплексний підхід!
Основні особливості комплексного підходу роботи з проектом наступні:

1. На відміну від пошукового просування проекту цей підхід має на увазі в собі використання всіх відомих методів Інтернет-реклами, а саме просування проекту у пошукових системах, супровід контекстної реклами, робота з тематичними порталами і банерними системами, написання та розміщення тематичних статей, оглядів, реклама в Інтернет ЗМІ. А це всебічний розвиток проекту як з боку іміджевої реклами, так і з боку залучення клієнтів-покупців.

2. Цей підхід містить у собі планування заходів щодо комплексного, більш масштабного і довгострокового просуванню, що у свою чергу забезпечує постійний плавний зростання популярності сайту в мережі Інтернет. Іншими словами цей підхід передбачає довгострокову роботу з проектом, що розробляється план просування якого, враховуючи цю особливість, ставить популярність сайту за головну мету досягнення результату, що приверне цільових відвідувачів всіма відомими способами; робота з усіма показниками проекту, в свою чергу змусить відвідувача приходити знову і знову, не вдаючись до послуг пошуку.

3. Якщо мета пошукового просування – це виведення сайту в топ по набору ключових запитів, то особливість комплексного підходу – завдання залучити цільового відвідувача незалежно від способів його пошуку. Якщо просування сайту в пошукових системах розглядати окремо, в цьому випадку йде обробка не тільки групи комерційних запитів з 20-30 найменувань, а всього семантичного ядра проекту. Часом кількість ключових запитів може досягати не однієї сотні, а то й тисячі ключових запитів, як комерційних, так і інформаційних, що в свою чергу говорить і про масштаби роботи з сайтом і таких же масштабах віддачі від реклами.

4. Цей підхід дозволяє уникнути однобічного розвитку проекту. Часто пошукове просування і його прибуток залежить від 2-3 висококонкурентних ключових запитів. Працюючи з проектом масштабно, використовується велика кількість ключових слів, що в свою чергу є гарантом того, що при випаданні сайту по двом-трьом основним висококонкурентних запитах, проект не втрачає основної частки цільового трафіку. Так само в ході роботи використовуються і низькочастотні запити, якісна конвертація яких часто може бути набагато вище високопопулярних ключових фраз. Цей підхід дозволяє досягти високої якості цільового трафіку проекту за порівняно невелику ціну, забезпечивши його стабільність і зростання.

5. Грамотне одночасне використання контекстної реклами і просування сайту в пошукових системах по набору ключових слів дозволяють значно заощадити кошти на рекламну кампанію за рахунок відключення контекстної реклами по групі запитів, по яких сайт знаходиться на високих позиціях у видачі пошукових систем.

Отже, ми визначилися з основними плюсами і мінусами окремих напрямків просування порталу в мережі Інтернет. Думаємо, немає необхідності ще раз говорити про те, настільки добре працювати з проектом всебічно. Це теж саме, що і розвивати свою дитину всебічно, тоді він виросте хорошою людиною, гідним цивілізованого суспільства.

Однією проблемою на шляху комплексної роботи з проектом може стати вибір компанії, що надає повний комплекс послуг. Але і ця проблема вирішувана.

Повірте, що результат комплексного просування проекту – це результат, який створюється роками і на довгі роки. При такому підході ви отримаєте не тільки цільових відвідувачів на сайт, але і ім’я-бренд, яка буде інструментом вашого бізнесу і постійного прибутку.