Для чого вам потрібен сайт та його основні завдання.

Ви спочатку повинні визначитися, для чого вам потрібен сайт і на яку тематику він буде.
Образно кажучи сайти діляться на деякі категорії, наприклад — не комерційні сайти і комерційні.

Не комерційний сайт. Такий сайт може бути присвячений чого завгодно. Вашому хобі або ж він буде оповідати про Вас улюбленому, про те, як ви проводите час, де відпочиваєте і що любите робити, і т. д. До такого сайту як правило особливих критерій не висувається, так як він не розрахований на принесення прибутку своєму власникові. І його створення, оновлення і просування тримається тільки на ентузіазмі та інтересі свого власника. Такий сайт може знаходиться на безкоштовному хостингу, так і по дизайну він може бути зроблений як доведеться, головне щоб при цьому дизайні можна було прочитати текст. Щоб інформація, яка розміщена на сайті була цікавою, і щоб при цьому не рябіло в очах від дуже яскравою і контрастною колірної палітри сайту.

Комерційний сайт. Зовсім повна протилежність не комерційному сайту, так як в даному випадку вже планується отримувати прибуток від створення, просування та змісту такого сайту. Природно, що і вимоги тут набагато вище і жоще, так як в даному випадку зовсім не прийнятно те, що можна допустити в некомерційному сайті.

З самого початку ви повинні визначитися, який сайт ви хочете створити, і що хочете отримати від сайту, і створювати свій сайт у відповідності з прийнятим рішенням.

Яким повинен бути сайт.

Не комерційний сайт.

Думаю з цим варіантом вже все зрозуміло — сайт знаходиться на безкоштовному хостингу, і мати видається хостенгом ім’я. За зовнішнім виглядом звісно ніж він буде якісніше, тим краще, але це не критично. Так як такий сайт вам потрібен в першу чергу для самовираження.

Хоча при нинішніх цінах на хостинг вельми продумано економити навіть на сайті який для задоволення, так як вартість якісного хостингу в наші дні досить не велика, на деяких хостингах ви можете розміщуватися всього за 1,5-2 $ в місяць і при цьому у вас буде швидкий сайт, так і нормальний домен ви можете там зареєструвати. Наприклад (www.firma.com) або щось схоже теж стоїть близько 10$ на рік, а www.firma.spb.ru взагалі можна знайти безкоштовно — хоча домен цілком нормальний і повноцінно індексований пошуковими системами.

Комерційний сайт.

З комерційним сайтом взагалі все веселіше він просто зобов’язаний мати домен другого рівня (www.firma.com) або щось на подобі, і при цьому, звичайно ж він повинен знаходиться на якісному платному хостингу. Так як вам вже буде не дуже цікаво, якщо ваш сайт перебуваючи на безкоштовному хостингу буде повільно відкриватися, а то і взагалі не відкриватися. Таке на кожному кроці з безкоштовними хостингами, плюс вони вішають на ваш сайт свою рекламу. Як говориться: «безкоштовний сир буває тільки в мишоловці». Наше російськомовне населення це все прекрасно знає, але наш менталітет не дає пропустити можливу халяву повз, і не спробувати її на собі. Пробуємо, стаємо на граблі, б’ємося, ображаємося, потім через час бачимо чергову халяву і знову пробуємо — і цикл продовжується ?

Ваш успіх буде залежати не тільки від того, як створений ваш сайт і де він розміщений, але і від вашої маркетингової політики. Обидва ці пункту грають дуже важливу роль!

Слід пам’ятати, що Ваш сайт, це дзеркало Вас і Вашого бізнесу або хобі.
Якщо сайт виглядає не професійно — наляписта, все блимає, неподобранна колірна гамма і т. д. То це навряд чи Вам зіграє на руку, і користі від такого сайту швидше за все взагалі не буде, а буде тільки шкоду і ваше розлад, що ніхто не цікавиться вашими працями.

І так, перерахуємо якими достоїнствами повинен володіти професійний, перспективний сайт.

1. Елітний адресу. Сайт повинен мати доменне ім’я другого рівня і якісний хостинг. Думаю, з цим вже ви згодні.
2. Персональний E-mail. Сайт повинен мати кілька іменних адрес електронної пошти ([email protected] [email protected]) і т. д.
3. Вузька спрямованість. Сайт повинен мати певну тематику, і бути зосереджений на певній аудиторії. Сайт не повинен розпорошуватися і мати купу різних тематик, ні як не стикаються один з одним, наприклад (софт, нерухомість, все для жінок).
4. Стильний дизайн. Бажано щоб сайт мав якісний і стильний дизайн. Але так як не завжди з’являється можливість найняти фахівців, і доводиться самому робити сайт, то можна дати кілька порад з цього приводу.

  • Не можете зробити якісний графічний дизайн, тоді зробіть простенький і менше графіки. Краще простіше — чим наляписто і без смаку.
  • Не слід «пхати» в сайт все java скрипти і різні графічні прибомбасы які ви знайдете на шару в інтернеті.
  • Так само не потрібно весь сайт обважувати банерами і лічильниками (кнопками) всіляких рейтингів, поки у вас популярність маленька від рейтингів буде набагато більше мінусів, ніж плюсів, а від банерів і поготів. Я не кажу, що реєструватися в рейтингах не потрібно — я кажу, що непотрібно завішувати сайт іхніми кнопками. Поставте кілька основних таких як rambler.ru, mail.ru, SpyLog.ru і вистачить. А решта — просто розмістите посилання внизу, а в місце кнопок картинка 1х1 піксель за колір вашого фону і все.

5. Авторський контент. Просто життєво необхідно, щоб ваш сайт надавав авторську інформацію своїм відвідувачам. Якщо ви будите «тупо» копіювати контент з чужих сайтів — то вам від цього буду одні мінуси, до вас відвідувачі, що пошуковики будуть погано відноситься. Ні ті, ні інші не дуже люблять дублікати контенту ? Так що намагайтеся писати побільше самі, неважливо що про цю тему вже написано — у кожної людини є своя точка зору з будь-якого питання, і він в праві нею поділитися з людьми. Ніщо так не притягує відвідувачів та пошукачів як авторський контент. Шукайте в собі письменника і ви його знайдете. Адже всі ми можемо мріяти і уявляти собі що-то, так чому ми не можемо помріяти у більш вузькому напрямку і уявити собі детальний план (в думках) того матеріалу, який вам і вашим читачам буде цікавий, а потім просто перенести цей план на папір і доопрацювати. Після того як план готовий — пишіть по ньому свій авторські статті, і буде вам щастя ?

6. Навігація. Бажано щоб сайт мав просту і інтуїтивно зрозумілу навігацію. Відвідувач не повинен гадати, в який розділ йому потрібно зайти, щоб знайти ту чи іншу інформацію. Відвідувач повинен мати можливість дістатися до найдальшої (в плані навігації) сторінки сайту не більше ніж за 3 кліка, інакше йому може просто набриднути клацати і він піде від вас, на більш продуманий сайт, а це як я розумію вам зовсім ні до чого.

7. Сайт повинен бути «легким». Завантаження сайту у користувача не повинна займати багато часу. Звичайно, з нинішніми технологічними кроками даний рада стає менш актуальним з кожним днем, але при цьому якщо ви будите його дотримуватися, то гірше від цього 100% не буде, а буде тільки краще. Графіка на сайті повинна бути правильно оптимізована, щоб вона займала якомога менше місця (в кілобайтах).

8. Пошуковики. Ну і останнє, але аж ніяк не за значенням — Сайт повинен бути оптимізований під пошукові системи. Бажано це продумувати коли ви тільки починаєте писати контент або коли вже його редагуєте. Оскільки готовий матеріал вам буде просто лінь заново редагувати під пошуковики (ну мені принаймні лінь). Тому краще це робити коли пишеш або редактіруешь. При хороших позиціях в пошукових системах вам буде забезпечена хороша відвідуваність, звичайно якщо запити, за якими ви на першій сторінці популярні, і у вас цікавий ваш авторський матеріал на сайті.

Висновок.

Як ви напевно помітили створення якісного та перспективного сайту, дуже не простий і трудомісткі процес, хоча з технічної сторони тут нічого складного немає. Справа в тому що просто не завжди виходить все відразу спланувати, так як хочеться почати швидше, а з цього іноді доводиться окремий фрагменти сайту допрацьовувати або переробляти. Але коли процес пішов і у вас починає виходити, то ці незначні переробки вас вже не дратують так сильно, як раніше, а далі ви взагалі перестаєте звертати увагу на те, що ви щось переробляєте. Ви починаєте вважати що ви не переробляєте, а творіть наново і в результаті у вас виходить нове творіння.

Удачі вам у ваших починаннях і створення перспективного сайту. Пам’ятайте — зробіть перший проект, а потім його поступово покращуйте (допрацьовуйте). Якщо будете намагатися відразу створити ідеальний сайт, то ніколи його не створите, так як ідеальний сайтів просто не буває — як і всього іншого ?

До зустрічі в наступному випуску.