У цій статті хотілося б приділити увагу «keywords». Хоча цей мета-тег і є одним з самих незначних елементів при оптимізації сайту, про нього все ж не варто забувати.

Чому Keywords втрачає своє значення?

Цей елемент, який став улюбленим місцем для пошукового спаму, спочатку був придуманий для полегшення роботи пошукової системи при індексації сайтів. Вебмастер проставляла в списку ключові слова, на його думку, відображають тематику сторінки сайту, а робот, індексуючи сторінку, збирав не тільки видимий текст, але і вміст Keywords. При оцінці релевантності (відповідності сторінки запитом в пошуковій системі) сторінок, більшу вагу, і, відповідно, більш високу позицію в результатах пошуку, отримувала та, Keywords якої містив запитувана слово.

З часом, умілі спаммери зметикували, як отримати вигоду з застосування Keywords. Для досягнення високого позиціонування, тег стали набивати не тільки повторними словами і фразами, але також включати слова, і зовсім відсутні в тексті сторінки і сайту. Ще в 1999 році, в коді однієї такої «релевантної» сторінки з дуже популярному запитом (не важливо якої пошукової системи), я виявив в Keywords близько тисячі повторень одного і того ж слова.

Таким чином, і цілком виправдано, довіра пошукових систем до вебмайстрам різко знизилося. Пошуковики змінили правила роботи, а «заспамленние» сайти виключили з пошукової бази.

Метою будь-якої пошукової системи є надання користувачу найбільш відповідної його запит інформації. Тому розробники невпинно стежать за якістю пошуку і вдосконалюють його. Поява будь-якого роду пошукового спаму (недобросовісних дій, спрямованих на обман пошукової системи з метою отримання високої позиції в результатах пошуку) призводить до зміни алгоритму роботи. Причому ці зміни часто негативно позначаються на позиціонуванні «нормальних» сайтів.

Пошукові машини еволюціонують і важко сказати, що очікує елемент Keywords завтра. Можливо, він перестане використовуватися всіма без винятку пошуковими системами. Однак не дивлячись на заяви, що Keywords вже ніде і ніяк не використовується, його все ж не варто ігнорувати.

Отже, що ж вписувати в Keywords?

Ключові слова, присутні в тексті сторінки і мають відношення до теми сайту. Для кожної сторінки необхідно скласти свій власний набір ключових слів.

Що не можна вписувати?

Дуже поширені слова. Наприклад: програми, комп’ютери, інтернет. Пошукові системи їх просто ігнорують, т. к. ними завантажені мільйони документів. Так само, не варто включати службові слова (прийменники, сполучники і т. д.). Не можна повторювати слова два і більше разів.

Як правильно скласти черговість слів?

За важливістю в порядку убування. Слова досить відокремлювати один від одного пробілами: коми тут не потрібні.

Варто дублювати слова з великої літери словами з великої?

Немає. Досить писати з великої, за винятком абревіатур, особистих імен, імен компаній, марок і. т. д.

Потрібно вписувати слова у множині?

Так, коли це має сенс. Якщо множина утворюється шляхом зміни кореня, а не заміни закінчення, тоді варто давати варіант у множині: «mouse» — «mice».

Якщо сайт містить тисячу сторінок, варто для кожної з них готувати опис?

Є 2 варіанти:

— Можна скористатися спеціальною програмою, яка вибирає часто згадуються слова на сторінці і автоматично прописує Keywords, що в свою чергу має свої переваги і недоліки.

Переваги: легко і просто вирішується проблема заповнення Keywords

Недоліки: програма вписує не те, що ми хочемо, адже вона керується механічним добором слів.

— Відібрати найбільш важливі сторінки (15-30 шт.) і прописати в них Keywords вручну.

Скільки ключових слів можна вмістити в списку?

Слід обмежитися 250 символами. Звичайно, нічого страшного, якщо вийде список завдовжки 500 символів, решта просто не буде враховано пошуковими системами — деякі з них не враховують понад 200 символів, а багато хто й зовсім ігнорують…

Можливо, на даний момент, створення Keywords не настільки актуально. Однак не варто ним нехтувати. Ніколи невідомо яку стратегію роботи оберуть пошукові системи завтра.