У цій статті хотілося б приділити увагу «keywords». Хоча цей мета-тег і є одним з самих незначних елементів при оптимізації сайту, про нього все ж не варто забувати.

Чому Keywords втрачає своє значення?

Цей елемент, який став улюбленим місцем для пошукового спаму, спочатку був придуманий для полегшення роботи пошукової системи при індексації сайтів. Вебмастер проставляла в списку ключові слова, на його думку, відображають тематику сторінки сайту, а робот, індексуючи сторінку, збирав не тільки видимий текст, але і вміст Keywords. При оцінці релевантності (відповідності сторінки запитом в пошуковій системі) сторінок, більшу вагу, і, відповідно, більш високу позицію в результатах пошуку, отримувала та, Keywords якої містив запитувана слово.

З часом, умілі спаммери зметикували, як отримати вигоду з застосування Keywords. Для досягнення високого позиціонування, тег стали набивати не тільки повторними словами і фразами, але також включати слова, і зовсім відсутні в тексті сторінки і сайту. Ще в 1999 році, в коді однієї такої «релевантної» сторінки з дуже популярному запитом (не важливо якої пошукової системи), я виявив в Keywords близько тисячі повторень одного і того ж слова.

Таким чином, і цілком виправдано, довіра пошукових систем до вебмайстрам різко знизилося. Пошуковики змінили правила роботи, а «заспамленние» сайти виключили з пошукової бази.

Метою будь-якої пошукової системи є надання користувачу найбільш відповідної його запит інформації. Тому розробники невпинно стежать за якістю пошуку і вдосконалюють його. Поява будь-якого роду пошукового спаму (недобросовісних дій, спрямованих на обман пошукової системи з метою отримання високої позиції в результатах пошуку) призводить до зміни алгоритму роботи. Причому ці зміни часто негативно позначаються на позиціонуванні «нормальних» сайтів.

Пошукові машини еволюціонують і важко сказати, що очікує елемент Keywords завтра. Можливо, він перестане використовуватися всіма без винятку пошуковими системами. Однак не дивлячись на заяви, що Keywords вже ніде і ніяк не використовується, його все ж не варто ігнорувати.

Отже, що ж вписувати в Keywords?

Ключові слова, присутні в тексті сторінки і мають відношення до теми сайту. Для кожної сторінки необхідно скласти свій власний набір ключових слів.

Що не можна вписувати?

Дуже поширені слова. Наприклад: програми, комп’ютери, інтернет. Пошукові системи їх просто ігнорують, т. к. ними завантажені мільйони документів. Так само, не варто включати службові слова (прийменники, сполучники і т. д.). Не можна повторювати слова два і більше разів.

Як правильно скласти черговість слів?

За важливістю в порядку убування. Слова досить відокремлювати один від одного пробілами: коми тут не потрібні.

Варто дублювати слова з великої літери словами з великої?

Немає. Досить писати з великої, за винятком абревіатур, особистих імен, імен компаній, марок і. т. д.

Потрібно вписувати слова у множині?

Так, коли це має сенс. Якщо множина утворюється шляхом зміни кореня, а не заміни закінчення, тоді варто давати варіант у множині: «mouse» — «mice».

Якщо сайт містить тисячу сторінок, варто для кожної з них готувати опис?

Є 2 варіанти:

— Можна скористатися спеціальною програмою, яка вибирає часто згадуються слова на сторінці і автоматично прописує Keywords, що в свою чергу має свої переваги і недоліки.

Переваги: легко і просто вирішується проблема заповнення Keywords

Недоліки: програма вписує не те, що ми хочемо, адже вона керується механічним добором слів.

— Відібрати найбільш важливі сторінки (15-30 шт.) і прописати в них Keywords вручну.

Скільки ключових слів можна вмістити в списку?

Слід обмежитися 250 символами. Звичайно, нічого страшного, якщо вийде список завдовжки 500 символів, решта просто не буде враховано пошуковими системами — деякі з них не враховують понад 200 символів, а багато хто й зовсім ігнорують…

Можливо, на даний момент, створення Keywords не настільки актуально. Однак не варто ним нехтувати. Ніколи невідомо яку стратегію роботи оберуть пошукові системи завтра.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here