Хостинг передбачає розміщення вашого ресурсу на сервері компанії, яка займається наданням подібних послуг. Вона виділяє місце, яке прийнято називати дисковим простором. Саме в спеціальній папці (каталозі) на хостингу будуть знаходитися всі файли вашого сайту (сценарії, html-документи, графіка).

Завдання обрати для власного сайту максимально надійний хостинг рівноцінна етапу закладки фундаменту для цього будинку. І в разі виникнення складної ситуації, саме хостинг, виявляється на першому плані. Щоб розібратися, як вибрати якісний хостинг для сайту, потрібно знати деякі нюанси платних і безкоштовних рішень подібного роду.

Платний або безкоштовний хостинг?

Купувати хостинг рекомендується у перевіреного хостера. Якщо продовжувати аналогію з будівництвом будівлі, то вибір хостера аналогічний вибору будівельної компанії, що вкрай важливо.

Перед користувачем постане питання про те, який хостинг краще вибрати, оскільки відповідні фірми вимагають за свої послуги грошову винагороду.

Не є секретом, що можна знайти і безкоштовні варіанти. Але вибір хостингу, що працює на платній основі, обґрунтовано з кількох причин:

 • Компанії, що надають якісний платний хостинг, дорожать власною репутацією;
 • В рамках платного хостингу надається цілодобова підтримка технічних фахівців.

Протилежністю таким організаціям є численні сумнівні хостери, що характеризуються нехай і низькими цінами, однак викликають настороженість.

Хостинг – фундамент для функціонування сайту

Допоможіть вибрати хостинг або чому слід робити вибір в користь платної послуги?

При створенні свого першого сайту, який в майбутньому планується активно розвивати і покращувати, найбільш розумним буде вибір хостингу, який працює на платній основі. Багатьом, для першого проекту, здається розумніше вибрати безкоштовний варіант хостингу, але існує ряд причин, які змушують звернути увагу на якісний та доступний за вартістю платний хостинг:

 • Рано чи пізно платний хостинг все одно буде потрібно будь-якому успішно розвивається проекту. Тому краще не витрачати час і нерви на безкоштовні рішення;
 • При експлуатації якісного сервісу, що дозволяє використовувати весь можливий функціонал, з’являється можливість реалізації всіх задумів;
 • Набагато простіше займатися просуванням і розкручуванням проекту, розташованого на платному хостингу хорошої якості. В першу чергу це пов’язано з тим, що безкоштовні хостинги надають домени третього рівня.

  Це помітно ускладнює навіть таку банальну завдання, як реєстрація сайту в каталогах. Відповідаючи на питання про те, як правильно вибрати хостинг для сайту, слід знати, що можливо придбати окремо доменне ім’я другого рівня, яке згодом можна розмістити на безоплатній хостинг майданчику.

  Але такі складності не доцільні, тому що багато хостери, які надають платні послуги, які дозволяють безкоштовно вибрати доменне ім’я другого рівня (за умови оплати хостингу відразу за 6 місяців або більш тривалий строк);

 • Ставлення користувачів до сайтів, розміщених на безкоштовних хостингах, часто дещо зневажливе. Якісні проекти на безкоштовних хостинг-майданчиках є скоріше винятком, і, приймаючи рішення про те, як вибрати хостинг для сайту, краще звернутися до платного хостеру;
 • Найбільшим недоліком безкоштовного хостингу є відсутність гарантій з боку хостера. Більш того, розташовані на таких хостингах сайти піддаються ризику псування або видалення, як внаслідок технічних збоїв, так і навмисного втручання;

  У разі виникнення подібної конфліктної ситуації хостери, в кращому випадку, можуть вибачитися, але не більше того. Правила обслуговування на безкоштовному хостингу можуть бути змінені за бажанням адміністрації в односторонньому порядку, в той час як кінцеві користувачі будуть мати мінімальний набір прав і максимум обов’язків.

Хостинг – фундамент для функціонування сайту

Плюси безкоштовного хостингу

Не можна не визнати, що безкоштовні варіанти хостингу в деяких ситуаціях прийнятні. Як правило, це два варіанти, коли дійсно можна зробити вибір на користь безкоштовного хостингу:

 • Створення сайту в цілях ознайомлення з даною галуззю, ведення проекту виключно для душі, коли не надто важливі відвідуваність і популярність ресурсу. Ситуація, в якій головною аудиторією проекту будуть друзі і знайомі автора, цілком дозволяє зробити виправданий вибір на користь безкоштовного хостингу;
 • Використання сторінки або блогу в цілях розкрутки і цілеспрямованого просування основного сайту, розташованого на надійному, оплачуваній хостингу.
 • Хостинг та інтернет – магазин: нюанси вибору

  Вибір хостингу для сайту інтернет – магазину (як і для будь-якого іншого проекту з потенційно великою відвідуваністю), передбачає знання важливих технічних параметрів. Найбільш цінними є наступні показники:

  • Обсяг оперативної пам’яті;
  • Обсяг наданого дискового простору;
  • Наявність підтримки PHP5, htaccess;
  • Кількість баз даних MySQL;
  • Передбачений планувальник Cron;
  • Вартість користування послугою;
  • Передбачувана кількість облікових записів FTP, користувачів MySQL;
  • Наявність PHPMyAdmin.

  Вибрати хостинг нелегко, тому підійти до цього питання потрібно відповідально. Можна порекомендувати два непоганих хостингу: Sweb.ru і fastvps.ru.

  Перший надає двотижневий тестовий період, дозволяє в автоматичному режимі встановити популярні додатки для вашого сайту, має власний Jabber-сервер, різноманітні варіанти оплати.

  В залежності від обраного клієнтів тарифного плану хостинг Sweb.ru дозволяє розмістити до 16 сайтів, а також використовувати велику кількість доменів.

  В свою чергу Fastvps.ru пропонує виділені сервери, які відмінно підійдуть для різноманітних проектів з великими навантаженнями, які потребують особливих умов розміщення. Крім того даний хостинг-провайдер завжди готовий надати своїм клієнтам віртуальні виділені сервери, а також забезпечує цілодобову технічну підтримку, яка працює без вихідних і святкових днів.

  Сподіваюся, що прочитавши цю статтю, Ви зможете вибрати хороший хостинг для Вашого сайту. Удачі Вам!