Світ реклами жорстокий, несправедливий і жахливий. В першу чергу для тих, хто нічого не розуміє і не бажає вчитися. Адже навіть самим зубастим «акулам» потрібна була допомога, вони не народжувалися вже озброєні всіма необхідними знаннями. Місць для розміщення реклами безліч, але все ж є ті, які в наш час приносять найбільшу вигоду.

Інтернет – «король інформації». Ніхто вже не риється в енциклопедіях і не дзвонить в довідкові служби. Кожен день люди вводять немислиму кількість пошукових запитів, і було б нерозумно цим не скористатися.

Системи контекстної реклами – інструмент, що дозволяє гармонійно розміщувати свої оголошення в інтернеті. Їх існує досить велика кількість, а вітчизняний варіант – Яндекс.Директ:

У цій статті піде мова про принципи роботи та правила цієї системи, також буде розглянуто налаштування Діректа і деякі інші аспекти.

Як це працює?

Коли користувач вводить запит в Яндексі, крім основних результатів пошуку видаються такі:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Подібні оголошення розміщуються за допомогою Яндекс.Директ і мають наступний склад:

 • Заголовок. Містить основну ключову фразу і повинен відразу ж привернути до себе увагу;
 • Текст оголошення. Як правило, це заклик до активної дії або виклад основних переваг;
 • Посилання на потрібний ресурс. Користувач може натиснути на заголовок оголошення або безпосередньо на адресу сайту;
 • Логотип сайту. Він може бути присутнім або відсутнім;
 • Опціонально розміщуються ціни на послуги або графік роботи. В принципі, можна вказати будь-яку додаткову інформацію.

Перш ніж приступити до розміщення інтернет-реклами, необхідно визначитися з тим, як працює Яндекс.Директ. Основний принцип досить простий: користувачеві демонструються тільки ті оголошення, які відповідають введеному пошуковому запиту. Це набагато ефективніше безладного показу реклами всім підряд.

Природно, розміщувати рекламні оголошення – не безкоштовне задоволення. В Яндекс.Директ рекламодавець платить безпосередньо за перехід користувача по рекламованої посиланням. Ціна за клік залежить від показника CTR (відношення кліків по рекламі до її показів): чим він вище, тим дешевше буде коштувати клік по оголошенню.

Що можна, а що можна, але обережно

При розміщенні реклами, необхідно враховувати правила Яндекс.Директ. Деякі теми знаходяться під забороною, перерахуємо їх.

 • Наркотики.
 • Порнографія.
 • Проституція.
 • Зброя.
 • Чаклуни, ворожки та інші Гаррі Поттеры.
 • Екстремістські матеріали (аудіо чи відеозапису, здатні налаштувати людей один проти одного).

Тепер перейдемо до тих областей, в рамках яких можливе розміщення реклами, але необхідно дотримуватися певних правил (норм законодавства). Нижче представлений їх неповний список.

 • Продукція, виробництво якої вимагає наявності спеціальної ліцензії. В цьому випадку для розміщення оголошення дану ліцензію потрібно надати;
 • Алкоголь;
 • Букмекерські контори і лотереї;
 • Послуги банків та страхових компаній;
 • Концертна діяльність;
 • Пропозиції роботи.

Налаштування Яндекс.Директ

Перед тим, як працювати з Яндекс.Директ, необхідно завести свою поштову скриньку на Яндексі:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Далі переходимо до Яндекс.Директ і тиснемо на кнопку «Розмістити рекламу»:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Вибираємо країну і професійний варіант інтерфейсу Діректа:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Починаємо користуватися сервісом і відразу ж потрапляємо в настройки рекламної кампанії. Слід розглянути параметри, на які потрібно звернути особливу увагу.

 • Часовий таргетинг. Якщо ви представляєте інтереси якоїсь фірми, то краще встановити час показу в робочі години:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

 • Налаштування Яндекс.Директ дозволяє задати регіон показу реклами. Природно, тут слід вказати територіальні одиниці, на жителів яких орієнтована реклама:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

 • Для «новонародженої» кампанії краще відключити покази по додатковим релевантними фразами:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Заповнивши всі інші необхідні поля, переходимо до оголошення. При його створенні слід звернути особливу увагу на перші три поля:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Це основа вашої реклами, і дуже важливо підібрати потрібні слова, щоб потенційний клієнт зацікавився при першому ж погляді.

Якщо знати, як правильно налаштувати Яндекс.Директ, але не мати ні найменшого поняття про необхідних ключових словах, то вся робота пройде даремно:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Директ не залишить в біді і запропонує свої варіанти:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Також можна переглянути інформацію про пошук по даному ключовому слову:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Створивши оголошення, необхідно розібратися з тарифами. Директ сам оцінить свої послуги, пропонуючи потрапляння в спецрозміщення і гарантію. Необхідно розібратися, де з’явиться ваша реклама в цих двох випадках.

Спецрозміщення – це рекламне оголошення, яке розташовується над результатами пошуку. Потрапляння туди значно підвищить ймовірність бути поміченим потенційними клієнтами. Однак за такі привілеї потрібно платити, адже в топі виводиться не більше трьох оголошень:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Варто відзначити, що в спецрозміщення оголошення можуть взагалі не потрапити, якщо ні одні рекламодавець не заплатить мінімально необхідну суму.

Гарантовані покази виводяться знизу. Потрапляти туди набагато дешевше і менш ефективно:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

Після встановлення вартості кліка, в кампанію можна додати оголошення або відправити все на перевірку модераторам.

Варто зазначити, що протягом всього процесу можна користуватися вбудованою довідкою, яка допоможе розібратися в тому, як налаштувати Директ. Для того щоб отримати допомогу, потрібно клацнути по піктограмі зі знаком питання:

Грамотна настройка Діректа – запорука успішної рекламної кампанії

В результаті, ви отримаєте вичерпні пояснення і корисні поради.

Як використати з толком

Слід зауважити, що якщо створити і налаштувати рекламну кампанію, оплатити її і сидіти в очікуванні результатів, не допоможе навіть найбільша удача. Продуктивна реклама – це тривалий і копіткий процес, у якому слід постійно шукати шляхи удосконалення.

Після того, як оголошення було розміщено, часто потрібно підправити ціну за клік. Це відбувається з-за того, що реальний показник CTR не відповідає передбачуваному.

Через деякий час вже можна робити певні висновки щодо проведеної рекламної кампанії в цілому, і результат аж ніяк не завжди залежить від роботи в Яндекс.Директ. «Що це таке?!» — обурено вигукує власник умовного інтернет-магазину, коли показник CTR вийшов високим, але більше клієнтів не стало. Можна зробити висновок, що справа не в «приманки», а в рекламований продукт.

У тому випадку, коли користувачі не звертають уваги на ваші оголошення, можливо, потрібно змінити заголовок і текст. Також не завадить провести додаткові дослідження за ключовими словами.

Переваги і недоліки

Яндекс.Директ, як і будь-яка система контекстної реклами, має свої плюси і мінуси. Перерахуємо позитивні сторони:

 • Рекламу бачать тільки потенційно зацікавлені люди.
 • Оплачується конкретний клік по оголошенню, а не термін розміщення.
 • Оголошення швидко з’являються в результатах пошуку. Від передачі на модерацію до розміщення проходить не більше трьох днів.
 • Можливість розміщувати рекламу за відсутності власного сайту. Яндекс надає можливість створити онлайн-візитку.

Але є і деякі недоліки.

— Необхідний досвід. Щоб знати, як користуватися Яндекс.Директ з максимальною віддачею, потрібно провести десятки рекламних кампаній.

 • «Золоті кліки» в популярних темах. Конкуренти намагаються витіснити один одного грішми, тому вартість переходу по оголошенню може доходити до абсурдною.
 • Слабка захист від «склікування». Конкуренти можуть змусити вас розщедритися по повній, постійно натискаючи на ваше рекламне оголошення. Якщо поскаржитися, то є ймовірність повернення грошей, але вона далеко не 100%.

Як навчитися

Щоб отримати необхідні навички по роботі в Директе, можна спробувати наступне:

 • Користуватися підказками системи Яндекс.Директ і вчитися на своїх помилках.
 • Вивчати досвід інших, вчитуючись в різні тематичні матеріали і переглядаючи навчальні відео.
 • Записатися на курси в Яндекс.Школу, за результатами навчання, в якому вам буде виданий спеціальний сертифікат. Цей документ може стати в нагоді при працевлаштуванні, адже сертифікований фахівець має перевагу при організації й оцінці ефективності роботи рекламної кампанії.

На закінчення, можна сказати, що Яндекс.Директ – справжній «повелитель» контекстної реклами в Рунеті, і вкрай важливо вміти користуватися всіма його можливостями.