Чому сторінка з більш низьким PageRank котирується вище моєї?

PageRank сам по собі не визначає рейтинг сторінки в результатах пошуку. Якщо б так було, то всі сторінки PR10 відображалися б спочатку результатів пошуку, за ними слідували б сторінки з PR9, і так далі. Google використовує безліч факторів для визначення рейтингу, як наприклад текст заголовка, основний текст, текст вхідних посилань і PageRank. PageRank навіть не є найважливішим фактором. Часто відбувається так, що якісь сторінки перебивають сторінки з більш високим PageRank тому, що вони краще оптимізовані по різним факторам для вказаного терміну.

Однією з важливих причин, чому сторінка по темі запиту перебиває сторінку, близьку по темі, але з більш високим PageRank, є текст вхідних посилань. Google «приписує» текст посилання сторінці, на яку ведуть посилання.

Вхідні посилання повідомляють Google про те, наскільки важлива сторінка; текст вхідних посилань дає інформацію про те, чим саме важлива ця сторінка — з точки зору посилається сторінки.

Те, що сторінка має більш високий PageRank, не означає, що у неї більше вхідних посилань, ніж у сторінки з меншим PageRank. Посилань може бути всього декілька, причому всі зі сторінок з більш високим PageRank, тоді як сторінка з меншим PageRank може мати набагато більше вхідних посилань, але зі сторінок з більш низьким PageRank. Сторінка з більш низьким PageRank може мати набагато більший потенціал з різних причин.

Є багато причин, за якими в результатах пошуку якісь сторінки перевершують сторінки з більш високим PageRank. Важливо розуміти те, що PageRank сам по собі не визначає ранжування.
Чому мій PageRank знизився?

Якщо PageRank сторінки зменшується, неважко припустити (і так часто і відбувається), що Google з якоїсь причини наклав штраф. У багатьох випадках це дійсно так, але в деяких інших випадках — ні. Ось кілька причин, за якими це відбувається.

Збільшення індексу Google

Це природна, і все ж найменш відома причина зниження PageRank. PageRank сторінки не знижується, насправді знижується її позиція при відображенні в Toolbar.

Google ділить кількість сторінок в індексі на 10 секторів, і кожен сектор представлений у Toolbar номером від 1 до 10. Для простоти припустимо, що в індексі Google міститься 100 сторінок, і припустимо, що Google ділить загальна кількість сторінок (100) на 10 рівних частин. Уявімо, що сторінки розташовані по порядку відповідно до їх PageRank. Перші 10 сторінок будуть відображені в Toolbar як «1», наступні 10 — «2» і т. д. Ось звідки береться цифра в Toolbar. Це не фактичний PageRank, а відображення того, в якому розділі PageRank знаходиться сторінка.

А тепер давайте подвоїмо розмір індексу Google, додавши до нього ще 100 сторінок. Для кожної нової сторінки буде розрахований її PageRank, і вони займуть своє місце у списку. Загальна кількість сторінок ділиться на 10 секторів Toolbar, і виявляється, що тепер в кожному секторі по 20 сторінок. Старі сторінки, які містилися в старому секторі від 11 до 20 (PR2), тепер опинилися в секторі від 1 до 20 (PR1). Фактичні PageRank цих сторінок не зменшилися, але вони перемістилися на розділ нижче через додавання нових сторінок. Така у багатьох випадках причина того, що PageRank сторінки «здає позиції» Toolbar. Не потрібно сприймати цифру на Toolbar як PageRank, тому що вона їм не є. Це показник розділу, тільки і всього.

Фактично, Google ділить кількість сторінок за логарифмічною шкалою (або типу того), а не на рівні частини. До того ж індекс збільшується набагато меншими темпами, так що перехід сторінки на розділ нижче — явище нерідке, але не настільки поширене, яким було б збільшення індексу вдвічі.

Штрафи

Якщо сторінка опускається на кілька позицій в Toolbar, нерідко до PR0, це відбувається в результаті штрафу, хоча не завжди це буде штраф, накладений на саму сторінку або навіть на сайт. Штрафи застосовуються у випадках, коли Google виявляє якісь відомості про сайті або сторінці, які йому не подобаються. Наприклад, причетність до «лінк-ферм», дорвея, методом множинних доменів, невидимий текст, клоакінг, і т. п.

Штрафи за лінки: як вважає Google, вебмайстра не в змозі контролювати всі сайти і сторінки, які створюють посилання на їх сайти, але вони можуть контролювати посилання зі своїх сайтів. Створюючи посилання на оштрафованную сторінку або сайт, або до сторінки або сайту, яким загрожує штраф, можна «накликати» штраф і на свій власний сайт.

Інші причини

Після внутрішнього зміни посилальної структури можна виявити, що позиція Toolbar зменшилася після оновлення. Тобто, при внесенні змін у зв’язку, не виключена можливість помилкового перенесення PageRank сторінки в межах сайту. Інформацію про PageRank і внутрішніх зв’язках можна знайти в розділі «Разъясненный PageRank».
Чому мої сторінки зникли з результатів пошуку?

Є ряд причин, за якими сторінки зникають з результатів пошуку Google. Деякі з них: Це збій.

Час від часу сторінки, і навіть цілі сайти, зникають з результатів пошуку після оновлення, але відновлюються після наступного оновлення. Google безперервно удосконалює і виправляє спосіб оцінки і ранжирування сторінок, але іноді відбувається збій. Буває навіть, що в результаті такого збою сайти і сторінки навіть отримують PR0, хоча зазвичай PR0 означає штраф. Такі помилки зазвичай виправляються під час наступного оновлення.

Нові сторінки

Проводиться тимчасова оцінка нових сторінок, і вони розміщуються в результатах пошуку. Ці тимчасові рейтинги дуже нестійкі. Щоб правильно визначити рейтинг нової сторінки, вона повинна бути включена в основний індекс Google. Щоб це сталося, сторінка повинна бути залучена в основний танець Google (Google Main Crawl), а потім пройти через подальше оновлення. Якщо нова сторінка пройшла тільки через «додатковий танець» (див. Fresh Crawl), її місцезнаходження в результатах пошуку не ґрунтується на повній оцінці сторінки і дуже мінливе. Вона може з’являтися, зникати, змінювати позицію, і навіть може на якийсь час займати місце інших сторінок сайту.

Поки сторінка не пройде через основний танець (Main Crawl) і подальше оновлення, можна, звичайно, радіти високим рейтингам, але не варто надто на них покладатися. Коли сторінка, врешті-решт, буде включена в основний індекс, її розташування може бути набагато нижче її перших рейтингів.

А ось і штраф

Google іноді штрафує сторінки і сайти. Іноді сайт видаляють з індексу. У такому разі індикатор PageRank на Toolbar стає сірим. До інших стягнень відноситься штраф PR0, коли PageRank сторінки стає дорівнює 0 (нулю). Стягнення іноді поширюється на весь сайт. Сторінки PR0 не видаляються з індексу і все ще з’являються в результатах пошуку, але зазвичай вони приховані і, здається, ось-ось зникнуть

Висловлюємо подяку Філу Крэвину (Phil Craven) за надання прав на російськомовну версію статті. Оригінал статті доступний на Webworkshop.net