Сьогодні в черговий раз мені довелося завантажити з своєї скриньки близько 100 листів, з яких лише 5 були дійсно важливими листами. Приблизно 45 листів містили віруси, та решта 50 — чистий спам. Моєму терпінню прийшов кінець! І я вирішив поміняти поштову скриньку.

Але ось проблема — якщо я заведу собі новий e-mail, а потім залишу це адреса на сайті, то через пару місяців ситуація повториться, і мені знову доведеться скачувати купу непотрібної електронної макулатури. Тому я всеръез задумався про те, як захиститися від спамерів.

В результаті у мене вийшло вигадати два способи, які не дадуть мою адресу потрапити в базу даних спамерських розсилок.

Як електронну адресу потрапляє до спамерів? Дуже просто: уявіть собі програму (павук), яка обходить всі сайти, переходячи від одного сайту до іншого по посиланнях, розміщених на сторінках цих сайтров. Коли програма завантажує чергову сторінку, вона знаходить в тексті сторінки усі електронні адреси, і записує їх в загальну базу даних. Для того, щоб знайти всі адреси на сторінці, досить шукати в тексті html шаблон, де використовуються такі символи:

«mailto:…@…»

або просто

«…@…»

Таким чином, в базі даних спамерів скупчуються всі адреси, які коли програма змогла виявити.

Отже, для того, щоб програма не знайшла мою електронну адресу, потрібно зробити так, щоб в тексті станиці мою адресу був записаний нестандартним чином.

Є кілька варіантів написання адреси e-mail, що іноді можна зустріти на сайтах. Наприклад, можна додати пробіли:
mail @ webclass.ru
можна замінити символ » @ » на «о»:
mail at webclass.ru
А можна взагалі написати свою адресу по-іншому:
mail собака webclass точка ru

У всіх цих варіантів є один головний недолік: перш ніж послати мені листа, користувач повинен буде прибрати ці навмисні помилки, які я зробив, щоб обдурити спамерських програму. А якщо той, хто захоче мені написати листа, не знає про такі трюки, то він і зовсім не зможе послати повідомлення, тому що адреса містить помилки.

Ось я і задумався, чи є ще варіанти, які дозволяють зробити так, щоб мою адресу виглядав коректно, але знайти його за допомогою програми було б не можна.

Спосіб 1

Можна зробити просту картинку, яка містила б адресу. Оскільки картинки програма проаналізувати не зможе, то моя адреса залишиться для неї невидимим. Правда, такий адресу не побачать користувачі, які відключили виведення зображень на екран в налаштуваннях своїх браузерів.

Дуже зручно при цьому зробити прозору gif картинку, яка на будь-якому тлі буде виглядати добре.
Приклад:
мою адресу .
Код:

моя адреса: .

Спосіб 2

Дивіться:
[email protected]

ця адреса ніби перебуває в тексті сторінки, хоча Ви ніколи не знайдете його в hmtl коді. Я використовував javascript для того, щоб вивести на сторінку адреса динамічно, тобто в тексті html сторінки буде видно тільки скрипт, що друкує на екрані набір символів.

Код:

document.write(«mail»);
document.write(«@»);
document.write(«webclass.ru»);

Можна піти далі і заплутати сліди остаточно:

str = «[email protected]»;
for(i=str.length-1; i>=0; i—){
document.write(str.charat(i));
}

І нарешті, щоб у користувача автоматично відкривалася поштова програма, при кліці на електронну адресу, можна написати посилання, з використанням «mailto»:

function myemail(){
str = «[email protected]»;
for(i=str.length-1; i>=0; i—){
document.write(str.charat(i));
}
}
document.write(«»);
myemail();
document.write(«»);

Сподіваюся, ці поради допоможуть вам!