Нещодавно стартував черговий весняний призов в армію. Щось схоже відбувається і в інтернеті, але тільки тут активно закликають не в армію, а в реферали. Якщо ви станете одним з них, вас також «поставлять» на забезпечення: забезпечать потрібними знаннями та «веб-формою». А може краще відразу стати головнокомандувачем армії. Ось тільки де знайти рефералів для неї?

Хто такі реферали

Хоча між солдатами-призовниками та рефералами є щось спільне, але більше відмінностей. Основне полягає в тому, що ніхто не буде ганятися за користувачем по всьому віртуального простору і змушувати його служити в «реферальних» військах. Це справа добровільна, тому для того, щоб заманити до себе рефералів, найчастіше використовується «пряник», а не батіг.

Будь-яка реферальная система заснована на залученні нових користувачів. За це реферал (людина, яка «приводить» нових відвідувачів) отримує певну грошову винагороду.

Тобто, щоб безкоштовно набрати собі в команду хороших рефералів, потрібно менше «використовувати батіг», а більше пряників:

Де знайти рефералів для своєї «реферального» армії

Реферал – це не звичайний «юзер». Він є ключовим елементом реферального програми, яка заснована на принципах чесного партнерства, коли один її учасник стає партнером по рекомендації іншого.

Реферальна програма є одним з методів маркетингового просування. В інтернеті така партнерська програма передбачає проходження реєстрації на одному з ресурсів, який надає деякі послуги. Для того щоб «вербувальник» отримав гроші за залучення рефералів, новий користувач повинен перейти на цей сайт за його реферального посиланням.

Поняття реферала і всього, що з ним пов’язано, широко поширене в інтернеті. Реферали беруть участь у різних видах партнерських програм. Починаючи з CPA партнерок з продажу годинників і закінчуючи рекламою і просуванням послуг хостингу.

Реферальне посилання – це посилання, що веде на ресурс, який бере участь у реферального програми і платить рефералу за залучення нових користувачів. Найчастіше така посилання містить в собі унікальний ідентифікатор реферала (вербувальника). Ідентифікатор використовується для моніторингу дій реферала і нарахувань йому винагороди за залучених користувачів.

У наведеній вище схемі описуються сайти, де платять за рефералів. Тобто за залучення нових користувачів на ресурс. Але реферальная програма буває і багаторівневою:

Де знайти рефералів для своєї «реферального» армії

Багаторівнева реферальная система

Багаторівнева схема побудована на дещо інших принципах взаємин між «закликальником» і «вербуемыми». При цьому вербувальник виступає в ролі особи, що запрошує, а вербуемые їм користувачі самі є рефералами.

Такі реферальні програми можуть мати кілька рівнів:

 • На першому рівні знаходиться запрошуючий людина, яка по відношенню до ресурсу, де набирають рефералів, сам є рефералом;
 • Другий рівень представлений тими користувачами, які були залучені «вербувальником» через персональну посилання, яке веде на сайт;
 • Інші рівні складаються з наступних «поколінь» рефералів.

При цьому кожен запрошуючий отримує певний відсоток від доходів своїх рефералів за залучених ними користувачів. В цілому, весь цей процес можна представити у вигляді фінансової піраміди:

Де знайти рефералів для своєї «реферального» армії

За що платять в однорівневій системі реферального

Багаторівнева система є найменш популярною. І з часом, як і будь-яка фінансова піраміда, вона приречена на провал.

Тому ефективніше зарекомендували себе одне або дворівневі схеми побудови реферального програми. Основні джерела заробітку на рефералах:

 • Плата за реєстрацію – запрошуючий отримує дохід за рефералів, які перейшли на його персональній посиланням та пройшли процедуру реєстрації на сайті;
 • За виконання будь-яких дій – це може бути прочитання пошти або переходи на ресурси (серфінг);
 • Оплата за завантаження – якщо залучений вами реферал здійснює завантаження чи встановлення певного програмного забезпечення (контенту);
 • Інші дії – сюди можна віднести перегляд відеороликів, читання рекламних оголошень, вступ в певну групу у соціальній мережі та багато іншого.
 • Про те, де взяти рефералів, ми поговоримо трохи пізніше. А зараз наведемо список перевірених сервісів, за допомогою яких можна заробити на рефералах:

  • 1000dosok.biz – оплачується реєстрація користувачів на безкоштовних дошках оголошень і виконання певних дій:
  • Де знайти рефералів для своєї «реферального» армії

  • wmmail.ru – сервіс займається поштовими розсилками. Кошти нараховуються за читання пошти, відвідування сторінок і інші дії. Передбачено 5 реферальних рівнів;
  • admitad.com – потужний інструмент, що дозволяє вибрати для себе найбільш вигідні партнерки з більш 400 доступних програм. За запевненням авторів, ресурс є найбільшою CPA мережею в російськомовному сегменті інтернету:

  Де знайти рефералів для своєї «реферального» армії

  Де взяти рефералів

  Важко бути головнокомандувачем без армії. Тому залишилося з’ясувати географію розташування тих місць, де потрібно шукати рефералів.

  Існує кілька способів їх «видобутку»:

  • Запросити друзів – якщо у вас багато друзів і знайомих, то цей факт можна використовувати з вигодою для себе. Але так як хочеться, щоб друзі і далі залишалися друзями, цей спосіб не завжди застосуємо. Хоча в деяких ситуаціях може бути навіть корисний. Наприклад, якщо ваші знайомі є завзятими рибалками, то буде цілком доречно запропонувати їм перейти по реферального посиланням, що веде на інтернет-магазин рибальського приладдя;
  • Використання своєї групи в соціальній мережі – аналогічний приклад того, де ефективно рекламувати реферальне посилання. Можна розташувати на сторінці своєї групи або пабліка (ВКонтакте) реферальне посилання і зробити привабливу пропозицію передплатникам. Наприклад, серед перейшли по посиланню та зареєстрованих можна влаштувати розіграш цінних призів. Особливо цей спосіб ефективний, якщо мова йде про вузьконаправленої тематичній групі (автомобілісти, рибалки, спорт тощо);
  • Купити рефералів – можна придбати вже «готових» рефералів у інших. Для цього навіть існують спеціалізовані біржі.

  Ось деякі з них:

  • promouten.ru:

  Де знайти рефералів для своєї «реферального» армії

  • jetswap.com;
  • wmzona.com.

  При цьому варто враховувати, що така покупка не є запорукою постійного доходу. Адже навіть самий успішний реферал може раптово припинити свою діяльність і приносити прибуток.

  • Використання свого сайту, де можна безкоштовно розмістити реферальне посилання – спосіб багато в чому схожий із залученням рефералів через свою групу в соціальній мережі. Його застосування особливо ефективно на ресурсах, які надають безкоштовний доступ до контенту (книги, музика або програмне забезпечення). При цьому для доступу до контенту власник ресурсу може вимагати від користувача обов’язкового переходу по реферального посиланням.

  Де розмішати реферальне посилання

  Описаних вище можливостей може не вистачати для успішного просування своєї реферального посилання. Тому варто задуматися про її розміщення поза своїх майданчиків:

  • На тематичних форумах – важливо, щоб ваше повідомлення із посиланням довелося «до місця», тобто максимально відповідало основній тематиці форуму. Інакше вас можуть забанити;
  • Створення поштових розсилок – можна створити поштову розсилку для відвідувачів свого сайту. А також скористатися спеціальними сервісами для створення масових розсилок. Наприклад, wmmail.ru:
  • Де знайти рефералів для своєї «реферального» армії

  • Активність на сторінках сторонніх груп в соціальних мережах – метод заснований на розміщення повідомлень, чи коментарів обговореннях, де можна безкоштовно розмістити реферальне посилання;
  • Використання послуг систем активної реклами – при цьому розкруткою вашого посилання будуть займатися інші люди. Одним з таких спеціалізованих сервісів є vipip.ru.

  Але всі перераховані варіанти значно програють розміщення реферального посилання на своєму сайті. Причому використання власного ресурсу в якості майданчика у чому ефективніше, ніж локалізація реферального посилання в кожній із соціальних мереж:

  Де знайти рефералів для своєї «реферального» армії

  Ось тепер можна сміливо братися за створення своєї «реферального» армії. І пам’ятайте, що поганий той реферал, який не мріє стати головнокомандувачем!