Теоретично розумно було б припустити, що час завантаження веб-сайту має велике значення.

Ми можемо з упевненістю говорити, що повільні сайти мають серйозні проблеми з юзабіліті і SEO. Тому що ми знаємо, як ненавидять користувачі чекати, поки завантажиться сторінка, а Google використовує швидкість роботи сайту як фактора його ранжування в пошуковій видачі.

Але які кількісно вимірні негативні ефекти від повільної роботи сайту?

Давайте розглянемо, що кажуть представники найбільших IT-компаній про веб-оптимізації.

Приклад для розгляду: Amazon

В ході обговорення результатів роботи компанії на Big Data у своїй презентації Грег Лінден розглянув значимість швидкості роботи сайту з точки зору доходів.

Працюючи в Amazon — Лінден, до речі, винайшов механізм рекомендацій Amazon — він досліджував те, як затримка при завантаженні сторінки всього в 100 мілісекунд може призвести до падіння доходів інтернет-компанії на 1%.

Давайте проведемо деякі грубі розрахунки. Тільки за минулий рік, за оцінками експертів, дохід Amazon склав $ 74,5 мільярда.

З доповіді Ліндена випливає, що збільшення часу завантаження сторінки всього на частку секунди буде коштувати Amazon 745 мільйонів доларів на рік у вигляді недоотриманих доходів!

Приклад для розгляду: Bing

У своїй презентації на спільній конференції Ерік Шурман (від Bing) і Джейк Брутлэг (Google) обговорили значення затримок в роботі веб-серверів.

Bing провели експеримент на предмет того, що трапиться, якщо їх сторінки стануть завантажуватися на 1,5 секунди довше, ніж зазвичай.

Результати?

Серед іншого вони побачили погіршення таких ключових показників, як:

  • Задоволеність користувачів (-3,8%);
  • Виручка з одного абонента (-4,3%);
  • Число кліків (-4,4 %).

Приклад для розгляду: Akamai

Akamai є давнім лідером у сфері доставки контенту. У 2009 році компанія провела опитування-дослідження за участю більше 1000 онлайн-покупців.

Ось, що їм вдалося з’ясувати:

  • Поріг 2 секунди — якщо користувачам доводиться чекати довше, вони будуть проявляти нетерпіння;
  • 40% респондентів відмовляться від сайту, якщо завантаження буде займати більше, ніж 3 секунди.

Все ця статистика говорить про одне: про значне скорочення доходів.

Приклад для розгляду: Google

В інтерв’ю Марісса Майєр — у той час віце-президент компанії Google, а сьогодні генеральний директор Yahooобговорила експеримент, в ході якого вона та її команда вивчали сторінки пошукової видачі Google.

Вони досліджували різні формати відображення результатів пошуку Google: 10 результатів на сторінці проти 30.

Аналізуючи дані, вони побачили, що користувачі, які мали на сторінці видачі результатів 30, відкривали на 25 % менше сторінок:

Чому швидкість роботи сайту так важлива

Але стало це наслідком того, що ці користувачі знайшли те, що шукали, на першій сторінці результатів пошуку, і тому не мали потреби шукати далі?

Подальші дослідження показали, що збільшення кількості результатів на сторінці призводить до збільшення часу завантаження сторінки.

У середньому сторінки у групи, яка мала більше результатів пошуку на сторінці видачі, вантажилися за більший час (0,9 секунди), порівняно з групою з меншою кількістю результатів пошуку — їх сторінки завантажувалися швидше, всього за 0,4 секунди.

На закінчення в Google прийшли до висновку, що навіть затримка в декілька мілісекунд — 500 мс, якщо бути точним — може привести до помітного скорочення кількості переглянутих сторінок за відвідування.

Приклад для розгляду: Shopzilla

Кілька років тому в Shopzilla приступили до здійснення великої, зайняла два роки перебудови свого сайту.

На цей момент аудиторія Shopzilla була величезною — вони отримували близько 20-29 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць і 8000 пошукових запитів в секунду.

Оптимізація продуктивності веб-сайту для обробки такої кількості трафіку, таким чином, стала нагальною необхідністю.

Їх зусилля по веб-оптимізації призвели до значних поліпшень — скорочення часу завантаження сторінки до 5 секунд.

Філ Діксон, віце-президент по розробках Shopzilla поділився з громадськістю даними і уроками, які компанія винесла з процесу цієї перебудови:

Чому швидкість роботи сайту так важлива

Вони відчули неймовірний приріст найважливіших показників за рахунок збільшення швидкості роботи свого сайту:

  • Конверсія зросла на 7-12%;
  • Кількість переглядів збільшилася на 25% — тільки уявіть собі, наскільки більше переглядів сторінок вони отримали, просто приділивши увагу збільшенню швидкості роботи сайту — адже до цього вони мали вже близько 100 мільйонів переглядів в день.

Приклад для розгляду: AOL

Публікуючи деякі ключові показники, Девід Артц — директор по оптимізації сайтів AOL і співавтор книги «Оптимізація веб-сайтів», — заявив, що:

«Відвідування, характеризуються самою високою швидкістю завантаження дають нам [AOL ] найбільшу кількість переглядів сторінок за відвідування».

Чому швидкість роботи сайту так важлива

Це відбувається тому, що в протестованих розділах AOL.com вони виявили збільшення до 160% середньої кількості переглядів сторінок серед користувачів у групі, що складається з 10% користувачів з найвищим середнім часом завантаження сторінки (швидкий досвід), порівняно з групою з 10% з найбільшим середнім часом завантаження сторінки (самий повільний досвід).

Висновок

Результати цих досліджень дають нам один дуже важливий урок: швидкість роботи сайту повинна бути одним з найвищих пріоритетів, якщо ми хочемо створити великий веб-сайт.

Завдяки цим доповідям, у нас є докази того, що повільна швидкість роботи сайту негативно позначиться на доходах, показники переходів, юзабіліті і досвід взаємодії користувача.

Переклад статті «Why Website Speed is Important» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.