Найпростіший спосіб використання т. зв. «вірусного маркетингу» знають дуже багато. Для тих, кого ця інформація обійшла стороною, коротко: ви ставите цікаву (свою або «народну») методику формат ел. книги, додаєте в неї рекламу свого товару або сайту і… продаєте цю книгу за смішними цінами в різних інтернет-магазинах з миттєвою доставкою товару та (або) викладаєте безкоштовно. Цікаві електронні книги поширюються в інтернеті з вражаючою швидкістю, тому, вставивши в книгу рекламу свого сайту, Ви отримаєте приплив відвідувачів, збільшується в геометричній прогресії!

Але навіть у цьому виді реклами є підводні камені… Людина, яка починає рекламувати свій товар або на сайті, з ентузіазмом береться за справу: організовує масове розміщення електронних книг в інтернет-магазинах, відкриває розділ «бесплатностей» у себе на сайті, купує банерну і контекстну рекламу, спам, флудит на форумах, у загальному – працює щосили. Але йдуть тижні і місяці, а найчастіше всі досягнення обмежуються десятком-два додаткових відвідувачів, навіть не в день, на тиждень…

Проходить півроку, більше… Людина розчаровується і часто просто кидає свій електронний бізнес. Я неодноразово зустрічав в Інтернеті безліч таких книг-«летючих голландців»: натиснеш на посилання, зацікавившись рекламою, — а сайту вже немає, або на ньому вже зовсім інший контент…

ЧОМУ ТАК ВІДБУВАЄТЬСЯ?

Подібна реклама діє за принципом МЛМ, тому на першому-другому етапі Ви практично не отримуєте віддачі. Запитайте себе: чи багато людей перепродасть книгу з Вашою рекламою або розмістить її безкоштовно у себе на сайті? Одиниці. А скільки людей, завантаживши або купивши цю книгу вже «на другому рівні», вчинить так само? Одиниці. Тому поширення книг (і, відповідно, Вашої реклами) рухається дуже повільно, і до досягнення відчутного результату пройде близько року, не менше. Багато «вірусологи» знають про це? Немає. Врешті-решт, книга розкручує їх пропозицію до захмарних висот… от тільки самого пропозиції найчастіше в Інтернеті вже немає.

Дуже небагато людей, використовуючи для розкрутки своїх пропозицій «книжковий» вірусний маркетинг, досягають значного успіху, незважаючи на витрати величезних ресурсів часу, зусиль, таланту, грошей, нарешті (хоча в теорії все виглядає чудово). Один з успішних інтернет-комерсантів даного напрямку порадив набратися терпіння, працювати-працювати-працювати і пам’ятати, що свої гарантовані 100$ в місяць Ви заробите тільки через півроку, 1000$ в місяць – через рік.

Чи можна досягти такого ж успіху (і навіть перевершити його), витративши менше часу і грошей? Можна, якщо застосувати нестандартний підхід. Багато використовують для розкрутки свого сайту або «вкидання» своїх ел. книг в Мережу різні САР. І дарма – як показала практика, серфери настільки змучені Інтернет-нарзаном»(з), що просто не помічають реклами навіть самої цікавої халяви. Мозок відключається, працюють тільки очі і руки.

Але чому б не скористатися досвідом САР, злегка модернізувавши його? Ось, коротко, сам метод:
1. Виготовити десяток-два ел. книг з цікавим контентом, додавши в них рекламу свого сайту (найбільш цікавих розділів).
2. Виготовити найпростіший промо-сайт, на якому викласти ці книги безкоштовно, але… в запаролених архівах. Для того, щоб дізнатися пароль кожного архіву, відвідувач повинен відповісти на певне питання. Відповідь на який він дізнається тільки відвідавши ваш сайт. Щоб було більш зрозуміло – ось приклад такого промо-сайту: http://www.best-info2005.narod.ru
3. Рекламувати промо-сайт всіма доступними способами.

Використовуючи цей метод, ви змусите відвідувача оглянути ваш сайт вздовж і впоперек (накручуючи лічильники і, паралельно, вивчаючи його контент). Навіть якщо ваші пропозиції його не зацікавлять, то, можливо, зацікавлять пізніше – адже в завантажених їм книгах коштує ваша реклама!

Більш докладно про це спосіб розкрутки читайте в моєму Пакеті «Безкоштовно «вічна» реклама будь-якого товару + розкрутка сайту, який ви можете безкоштовно завантажити за посиланням: http://www.best-info2005.narod.ru/vr.rar. У Пакеті ви знайдете також:

а) найзручніший компілятор електронних книг Natata E-book Compiler GOLD 2.2.
б) Коротку покрокову інструкцію, яка дозволить Вам «на автоматі» скомпілювати електронну книгу з будь-якого html-файлу протягом декількох хвилин.
в) Універсальну html-заготовку (вам буде потрібно тільки вставити в потрібні поля заголовок, текст книги, Вашу рекламу і — Ваша книга готова, її залишається тільки скомпілювати)!
г) Різні способи реклами промо-сайту.

Якщо Ви хочете за короткий час виготовити безліч книг з Вашою рекламою, не докладаючи ніяких зусиль по набору тексту і правці — Ви можете купити html-заготовки самих різних книг тут: http://www.reclama.informator.com.ua/html-mag.html за ціною всього 20 центів за штучку!

Вдалої вам розкрутки!