У цій статті я поділюся дев’ятьма порадами, які допоможуть отримати більше користі з Google Analytics.

1: Додайте Google Analytics в WordPress

Ви можете легко додати Google Analytics на свій WordPress-сайт, скориставшись плагіном Google Analytics by Yoast.

Плагін дозволяє налаштовувати розширені функції, такі як відстежування вихідних кліків, завантаження і внутрішні посилання, які перенаправляють на зовнішні сайти. Наприклад, реферальні посилання, які ви створюєте на основі свого власного домену (yourdomain.com/affiliate/product).

Ви також можете використовувати плагін для ігнорування трафіку від адміністраторів та інших користувачів, відстежувати сторінки результатів пошуку і сторінки з помилкою 404.

Преміум версія плагіна пропонує більше додаткових функцій, таких як відстеження кількості переглядів для окремого автора, перегляди за типом постів та інші специфічні показники.

2: Об’єднайте всі аналітичні платформи

Якщо ви хочете поєднати дані Google Analytics з додатковими аналітичними інструментами і платформами, щоб розібратися зі своїм трафіком, спробуйте сервіс Segment. Ця платформа дозволяє управляти даними з більш ніж 100 різних платформ в одному місці:


Виберете, для яких платформ ви будете відслідковувати аналітику

Встановіть один фрагмент відстежує код на ваш сайт, а решта відстежують коди будь-яких вибраних платформ управляються за допомогою Segment.

Segment пропонує безкоштовний тарифний план для використання Google Analytics з 20 іншими окремими платформами. Можна оформити підписку на преміум плани для об’єднання більшої кількості платформ.

3: Візуалізуйте дані Google Analytics

У Google Analytics можна переглядати і порівнювати дані від декількох сайтів одночасно з допомогою такого інструменту, як Cyfe.

Використовуйте панелі Cyfe, щоб вивести огляд показників всіх сторінок ваших сайтів. Потім проаналізуйте дані для визначення найкращих результатів у наступних параметрах:

  • конверсії, джерела трафіку, показник відмов і місце розташування користувачів;
  • трафік від пошукових систем і соціальних мереж;
  • трафік в реальному часі, включаючи користувачів, їх місцезнаходження, джерела трафіку і контент, який користувачі проглядають в даний момент.

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Відображення даних від декількох сайтів

Можна використовувати цей інструмент для створення панелей з докладним оглядом трафіку ваших сайтів в реальному часі, вмикай користувачів, їх місцезнаходження, джерела трафіку і контент, який користувачі переглядають зараз:

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Відображення даних в реальному часі з декількох сайтів

У преміальної версії ви зможете створювати необмежену кількість панелей і віджетів з понад 50 рекламних, аналітичних, блогових, поштових, торгових, SEO, соціальних і службових платформ.

4: Вивчіть трафік маркетингу по електронній пошті

Хочете зв’язати вашу діяльність в email-маркетингу з трафіком в Google Analytics? Такі платформи email-маркетингу, як MailChimp, GetResponse, Constant Contact і Vertical Response дозволять відстежувати трафік посиланнями в листах.

Приміром, MailChimp дозволяє відзначити одне поле, щоб додати UTM-мітки до посилань при створенні email-кампанії. Таким ви можете переглядати трафік від цих посилань усередині Google Analytics. Також ви можете встановити відстеження Google Analytics для своїх автоматичних листів і архівних сторінок кампаній:

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Автоматичне додавання UTM-міток до посилань ваших поштових кампаній

5: Зв’яжіть залучення клієнтів у соціальних мережах та на сайті

Якщо ви використовуєте інструменти управління соціальними мережами, наприклад, Buffer, Hootsuite і Oktopost, для розміщення новин у ваших основних соціальних мережах, то ви можете отримати вигоду від їх зв’язку з Google Analytics.

Зв’яжіть Hootsuite і ви отримаєте оглядовий звіт з даними Google Analytics разом з соціальними оновленнями, які ви розмістили з допомогою Hootsuite. Один спеціальний звіт включений в тарифний план Pro:

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Відстеження залучення клієнтів в соціальних мережах через Hootsuite

З допомогою Buffer ви можете налаштовувати UTM-мітки, які використовуються для відстеження спеціальних кампаній в Google Analytics, щоб вони відповідали новин, розміщеними за допомогою сервісу Buffer. Ця опція включена в тарифні плани для бізнесу.

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Відстежуйте кампанії Buffer з допомогою Google Analytics

У Oktopost ви можете дозволити Google Analytics автоматично додавати UTM-мітки до будь посиланню, яку ви розміщуєте як частина кампанії. Ця функція входить в преміальні тарифні плани Oktopost:

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Отримаєте уявлення про кампаніях Oktopost з допомогою Google Analytics

6: З’ясуйте, чи впливають оновлення Google на ваш сайт

Додайте інструмент Fruition Google Penalty Checker, щоб проаналізувати дані облікового запису Google Analytics і визначити, як вплинули оновлення Google на ваш сайт:

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Дізнайтеся, як останні оновлення Google вплинули на ваш сайт

Ви можете зареєструвати безкоштовну обліковий запис, щоб подивитися, як минулі зміни алгоритмів Google (Penguin, Panda, Hummingbird і т. д.) вплинули на ваш сайт.

Якщо ви хочете побачити інформацію про оновлення за останні три місяці, перейдіть на преміальний тарифний план з можливістю аналізу до п’яти сайтів.

7: Дізнайтеся свої ключові слова, що входять в групу «не передбачено» (not provided)

Для маркетологів втрата даних про ключових словах в Google Analytics була трагедією. Різні інструменти, як наприклад, AuthorityLabs, намагаються відновити ці дані.

AuthorityLabs не тільки контролює рейтинг вашого сайту в пошукових системах. Тепер цей інструмент можна об’єднати з Google Analytics і іншими джерелами даних, щоб визначити, які ключові слова приводять відвідувачів на ваш сайт:

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Тепер ви можете отримати уявлення про ключових словах, які більше не передбачені в Analytics

Ви можете використовувати ці дані, щоб створити або оптимізувати сторінки входу і контент сайту під нові ключові слова.
Преміальні тарифні плани, що включають в себе інтеграцію з Google Analytics і звітом з ключовими словами, що відносяться до категорії «не передбачені», починаються від 49$ в місяць для роботи з не більш ніж 50 доменами.

8: Виймайте інформацію з спліт-тестування

Ви можете інтегрувати інструменти спліт-тестування, такі як Visual Website Optimizer або Optimizely, з Google Analytics, щоб відстежувати трафік, який ви отримуєте від ваших кампаній. Наприклад, Visual Website Optimizer показує звіти для ваших кампаній по спліт-тестування:

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Перевіряйте результати вашого спліт-тестування Google Analytics

Потрібен спеціальний звіт по спліт-тестів? Optimizely дозволяє створювати їх для ваших кампаній:

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Отримання експериментальних даних по цільовій сторінці

9: Підключіть дані продажів від онлайн-комерції

Платформи онлайн-комерції, такі як Shopify, Magento та Bigcommerce, пропонують докладні інструкції по інтеграції з Google Analytics, щоб отримувати інформацію з звітів з відстеження електронної торгівлі:

9 порад з Google Analytics для поліпшення маркетингу

Відстежуйте дані своїй онлайн-комерції

Ці звіти можуть допомогти дізнатися багато про ваші доходи від електронної торгівлі, починаючи від продуктів, які приносять найбільший дохід, і, закінчуючи основними джерелами трафіку, що направляють на ваш сайт відвідувачів, які купують вашу продукцію.

Висновок

Інтеграція з Google Analytics не обмежується інструментами електронної торгівлі, пошукових систем, соціальних мереж і тестування. Додаткову інформацію ви можете знайти на сайтах Tapstream, Usabilla, Freshdesk, Zendesk і Formstack.

А що ви думаєте? Будь ласка, поділіться своїми думками у коментарях!

Переклад статті «9 Google Analytics Tips to Improve Your Marketing» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.