Я довгий час був противником використання реклами в соціальних медіа. І був переконаний в існуванні безлічі безкоштовних методик і засобів, які дозволять моєму бізнесу успішно розвиватися всередині соціальних мереж. Але з часом я зрозумів, що якщо витрачати гроші на рекламу в інтернеті, то вона буде приносити набагато більше доходу.

У цій статті я зібрав 7 діючих методик, які допоможуть провести успішну кампанію в соціальних мережах.

1. Робіть кілька версій оголошення

Коли ми пишемо заголовки статей, то найчастіше виходить відразу кілька хороших варіантів. Після чого ми вибираємо кращий з них.

Той же принцип працює і з оголошеннями для соціальних мереж. Створення ефективного рекламного оголошення також відбувається в кілька етапів:

 • Було написано кілька версій цього оголошення;
 • Було випробувано кілька різних зображень;
 • Багато разів змінювалися параметри цільової аудиторії.
 • Тоді наша стратегія складається з таких кроків:

 • Зробіть кілька версій оголошення;
 • Частіше перевіряйте, які з них працюють краще;
 • Вимикайте найменш продуктивні, і пробуйте інші варіації.
 • Що стосується тестування різних версій оголошень, то сьогодні можна знайти багато рекомендацій про те, як визначити ефективні варіанти. Ось кілька цікавих ідей, які варто спробувати: гучні слова, тимчасове обмеження на пропозицію («зараз», «обмежена партія», «тільки сьогодні»), а також знаки питання:

  7 секретів ефективного маркетингу в соціальних мережах

  Що стосується графіки, то потрібно використовувати фотографії продукції, щасливі обличчя або навіть меми.

  Для вибору цільової аудиторії існує безліч різних тактик. Але про один з дієвих методів я дізнався з коментаря користувача Bill Grunau до нашої публікації, присвяченій реклами в Facebook:

  «Ви можете закинути великий невід, але не намагайтеся охопити ним весь океан! Цільова аудиторія з 3-5 тисяч чоловік – це мало. Аудиторія соціальної мережі Facebook повинна бути не менше 500-600 тисяч чоловік. Якщо ж у вас рахунок йде на мільйони, то ви перестаралися».

  2. Використовуйте кнопку «Дізнатись більше»

  При створенні рекламних оголошень для стрічки Facebook, у вас є можливість помістити в це оголошення 1 з 7 поданих кнопок. Найефективнішою з них я вважаю кнопку «Дізнатися більше».

  7 секретів ефективного маркетингу в соціальних мережах

  Facebook пропонує вам 7 кнопок на вибір:

 • Купити зараз (Shop Now);
 • Забронювати зараз (Book Now);
 • Дізнатися більше (Learn More);
 • Зареєструватися (Sign Up);
 • Завантажити (Download);
 • Дивитися ще (Watch More);
 • Зв’язатися з нами (Contact Us).
 • Суть кнопки «Дізнатись більше» полягає в тому, що вона дозволяє залучити ще більше уваги до тексту оголошення. Додавання цієї кнопки допомагає посилити заклик до дії. Але важливо не забувати про відповідність змісту оголошення тексту кнопки. Наприклад, елемент управління «Забронювати зараз» підійде туристичному агентству або готелям.

  Розробники інструменту Heyo, призначеного для роботи з оголошеннями в Facebook, провели спліт-тестування, щоб порівняти ефект кнопки «Дізнатись більше» оголошень і без кнопок. Завдяки використанню цієї кнопки на 63.6% збільшилася конверсія, і на 40% знизилася вартість кожного кліку:

  7 секретів ефективного маркетингу в соціальних мережах

  3. Створюйте власні посадочні сторінки

  Якщо мета вашої рекламної кампанії в соціальних мережах – конверсія, продажу, реєстрації і т. д., то вам слід замислитися про те, де користувач опиниться після того, як клацне по оголошенню.

  Створення реклами для соціальних мереж слід розглядати як двоетапний процес:

 • Створення оголошень;
 • Створення пункту призначення для лідов.
 • Варто відзначити, що в самих успішних кампаніях, що проводяться в соціальних мережах, використовуються власні посадочні (лэндинг) сторінки, зміст яких доповнює текст рекламного оголошення, а також закликає потенційного клієнта до дії.

  Такий підхід часто застосовується в рекламі інтернет-магазинів, в якій увагу відвідувачів залучається до певного продукту. Потім всім перейшли на сторінку цього товару будуть запропоновані супутні або схожі товари.

  Автор статей в Unbounce, Сидхарт Бхарат, рекомендує використовувати прохідні посадочні сторінки як сполучна ланка між рекламою і фінальним пунктом призначення (кошиком інтернет-магазину, наприклад):

  «Це дозволяє зберегти фокус уваги на пропозиції, яка примусила потенційного покупця перейти за посиланням і ставить його перед складним вибором: купити зараз або назавжди втратити настільки вигідну пропозицію».

  Відео і фотографії продукції з описом і переліком переваг допомагають потенційному клієнту швидше зважитися на покупку:

  7 секретів ефективного маркетингу в соціальних мережах

  Ресурс Socialmouths поділився 5 ключовими елементами посадкових сторінок для реклами в соціальних мережах:

 • Максимально сконцентрований на цілі посил;
 • Обмежена кількість полів форми;
 • Ключові візуальні елементи;
 • Адаптивний дизайн;
 • Єдиний CTA-елемент.
 • CTA-елемент виділяється в ролі ключової ланки.

  Також слід враховувати, що у вашої рекламної кампанії для соціальних мереж може бути кілька цілей, під які потрібно буде адаптувати посил. Це можуть бути довгострокові або короткострокові цілі; цілі, орієнтовані на збільшення продажів або на залучення лідов, і багато інших. На посадочній сторінці для короткострокових цілей повинно бути небагато тексту. Якщо ж мети довгострокові, то і інформації потрібно надати більше.

  4. Ціну вказуйте відразу

  Потрібно, щоб по рекламі переглядали тільки ті, кого цілком влаштовує вартість вашого продукту. Для цього слід заздалегідь вказувати ціну:

  7 секретів ефективного маркетингу в соціальних мережах

  Це дозволить заздалегідь розрахувати обсяг трафіку, який отримає ваша посадкова сторінка. Замість відсіювання неплатоспроможних людей під час перегляду прейскуранта на вашому сайті, дозвольте їм дізнатися ціну ще до того, як вони перейшли по рекламі, за яку ви заплатили.

  Адже основною метою є залучити якомога більше переходів по рекламі, а добитися того, щоб усі кликающие купували у вас продукт або послуги.

  5. Надайте знижку

  Під час опитування користувачів Facebook 67% відповіли, що вони, швидше за все, скористаються запропонованої знижкою.

  Проста стратегія створення успішної реклами для соціальних мереж: запропонуйте користувачам знижку!

  На одному з сайтів, що спеціалізуються на продажу одягу, власники вирішили запустити 50% знижку на всю лінійку одягу від Diane Von Furstenberg. Згадка про знижку в рекламних оголошеннях спровокувало наплив покупців, і цей день виявився одним з найбільш успішних днів в історії магазину:

  7 секретів ефективного маркетингу в соціальних мережах

  До того ж знижки зовсім не обов’язково повинні прив’язуватися до великих розпродажів. Приміром, на сайті Buffer пропонується три тарифних плани: безкоштовно, Awesome і Business. При цьому вартість Awesome виходить набагато менше, якщо відразу оформити річну передплату. Це щось на зразок вбудованої знижки, і про це можна згадати реклами в соціальній мережі.

  6. Фільтруйте мобільний трафік

  При створенні реклами для соціальних мереж потрібно сегментувати аудиторію по декільком факторам. В тому числі на користувачів настільних ПК і мобільних пристроїв.

  Щоб оптимізувати показники конверсії, намагайтеся показувати рекламу тільки користувачам ПК, і не показувати мобільним користувачам.

  Ця презентація від Ad Espresso (інструмент для роботи з рекламою в Facebook) відмінно показує різницю типів і розташування реклами в соціальних мережах. Конкретно тут все показано на прикладі Facebook.

  Давайте звернемо увагу на наступне зображення:

  7 секретів ефективного маркетингу в соціальних мережах

  Постарайтеся не показувати свої оголошення мобільним користувачам. Швидше за все, ваша сторінка не оптимізована під мобільні пристрої, та такі користувачі навряд чи стануть навіть вводити свій email, не кажучи вже про те, щоб купити у вас що-небудь.

  Мобільні користувачі навряд чи стануть реєструватися на сайті або купувати у вас що-небудь через мобільні пристрої. Якщо конверсія – це основне завдання вашої реклами в соціальних мережах, то краще орієнтувати її на користувачів ПК.

  Хочу додати ще кілька пунктів:

 • Успіх реклами в соціальних мережах залежить не тільки від типу пристроїв і користувачів, але також і від розташування оголошень. Приміром, реклама в бічних панелях (сайдбарах), яка використовується в Twitter і Facebook, приваблює менше переходів. Ці позиції краще використовувати для ретаргетинга. Ефективніше всього працюють оголошення, які органічно інтегровані в новинну стрічку або в хроніку;
 • Найчастіше рекомендують виключити мобільний трафік з рекламної кампанії в соціальних мережах, але це питання може бути дві сторони. Наприклад, Брайан Хонигман, автор матеріалів в SumAll, стверджує, що рекламу в соціальних мережах потрібно направляти на мобільних користувачів, так як більшість людей відвідують їх за допомогою мобільних пристроїв.
 • 7. Не забувайте про показник релевантності

  7 секретів ефективного маркетингу в соціальних мережах

  Коли я писав про експерименти в Facebook Ads, я був радий побачити стільки порад та цікавих історій в коментарях. Пропоную вам фрагмент повідомлення від користувача під ніком Lucie:

  «Я протестувала своє оголошення на невеликому бюджеті, і в першу чергу оцінювала показник релевантності. Він виявився нижче 8/10, і це означало, що таргетинг потрібно ще трохи «підкрутити». Якщо цей показник буде вищим, значить, ви досягли бажаного результату».

  Джон Лумер докладно написав про оцінку релевантності в Facebook, також пояснивши його принцип обчислення. Коротенько, показник релевантності допомагає зрозуміти, як Facebook «розцінює» ваше оголошення, і яким чином система вибирає для показу те чи інше оголошення:

  «В Facebook стверджують, що показник релевантності використовується для визначення очікуваного рівня взаємодії з вашим оголошенням. Цей показник обчислюється на основі реального та очікуваного позитивного або негативного відгуку від цільової аудиторії вашого оголошення. Його значення змінюється в режимі реального часу в міру того, як користувачі взаємодіють з вашим оголошенням».

  Позитивний відгук включає в себе лайки, коментарі і перепост вашого оголошення. А також всі цільові дії, на які повинно провокувати оголошення (наприклад, перехід на сайт).

  Негативний відгук – це коли користувачі приховують ваше оголошення, і просять більше його не показувати.

  Результати в сумі дають оцінку від 1 до 10. Щоб отримати хоча б один бал, ваше оголошення повинно збирати до 500 переглядів в добу.

  З рекомендацій Lucie і Джона можна зробити кілька висновків:

 • Для початку перевірте ваше оголошення на невеликому бюджеті, щоб визначити показник релевантності. Як тільки досягнете показника 8/10 і вище, можна буде збільшити бюджет;
 • Так як оцінка релевантності оновлюється в реальному часі, намагайтеся перевіряти якомога частіше. Якщо оцінка почне падати нижче 8/10, спробуйте налаштувати оголошення.
 • З другого пункту плавно випливає ще один висновок: в соціальних мережах не можна так просто створити оголошення і забути про них. Вони вимагають постійного спостереження і дій.

  Одна з кращих моделей реклами в соціальних мережах включає в себе:

 • CTA-елемент: «Дізнатися більше»;
 • Заголовок: роздаємо щось цікаве безкоштовно;
 • Текст оголошення: соціальне доказ, яке повинно зацікавити відвідувача;
 • Опис посилання: CTA-елемент з можливістю отримати вигоду.
 • Намагайтеся, щоб текст оголошення був природним, а не відвертою рекламою.

  А вам вдалося знайти той формат, який ідеально працює з вашою рекламою в соціальних мережах? Можливо, ви випробували щось з представлених тут стратегій. Повідомте про це в своїх коментарях.

  Переклад статті «The 7 Secrets to the Most Effective Social-Media Campaigns» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.