Створення постійного і стабільного потоку нових лідов — важливий етап у розвитку прибуткового бізнесу. Однак ця задача може зажадати багато сил. Але позитивна сторона постійного спліт-тестування, продуманого контент-маркетингу і рекламних кампаній, які потребують безліч ресурсів, що полягає в значному підвищенні конверсії.

Невелика різниця у використовуваних елементах і словах у довгостроковій перспективі може призвести серйозних змін. Але таким шляхом домогтися результатів буде дуже складно.

Якщо вам нізвідки черпати ідеї для залучення лідов, то хочу запропонувати вам кілька порад.

1. Займіться своєю присутністю в соціальних мережах

Спробуйте зосередитися на візуальному маркетингу. Використовуйте такі платформи, як Instagram та Pinterest для залучення уваги споживачів і потенційних покупців. Діліться привабливими фотографіями ваших товарів, розширяти особи своїх співробітників та діліться всім, що може бути цікаво потенційним лидам.

Видаліть бар’єр між вами і вашою аудиторією, і постарайтеся не бути черговий «бездушною» корпорацією. Використовуйте людський фактор заради власної вигоди.

Також не забувайте ділитися цікавими статтями та відеороликами, які попадаються вам в соціальних мережах. Іноді «запозичений» контент працює навіть краще власного і дозволяє налагодити співпрацю з іншими брендами.

2. Збільште кількість опціональних пропозицій на сайті

Чим більше ви запропонуєте вашій аудиторії, тим більше буде ваша аудиторія. Не рекомендуємо вам цілком покладатися на форми підписки у сайдбарах або в підвалах сторінок, навіть незважаючи на те, що користувачі досить часто звертають на них увагу.

Кожен шматочок змісту можна перетворити на функціонал. Суть в тому, щоб зробити пропозицію настільки привабливим, щоб ваші відвідувачі не змогли б стримуватися, і скачували запропоновані ресурси. PDF-документи, електронні книги, звіти, статті, вебінари, демо-версії — намагайтеся запропонувати користувачам як можна більше, і завжди стежите за тим, який контент їм більше подобається.

3. Виключіть все непотрібне з форми підписки

Навіть найбільш лояльні відвідувачі навряд чи захочуть заповнювати довгі форми на вашому сайті. Форми підписки повинні бути максимально простими, щоб нікому не довелося повертатися назад і виправляти помилки.

По можливості потрібно використовувати функціонал, який автоматично підсвічує неправильно заповнені поля форми. До того ж слід скоротити кількість полів до мінімуму. Чим більше полів потрібно заповнювати, тим менше користувачів будуть готові це зробити.

4. Відповідайте на питання в Quora

Важливо ще на ранній стадії розвитку вашого бізнесу займатися просуванням бренду за межами сайту. Крім гостьового постингу, намагайтеся відповідати на питання в сервісі Quora, це допоможе вам зайняти своє місце в індустрії і зібрати більше передплатників і фоловерів.

Quora являє собою форум у форматі «питання-відповідь», на якому обговорюються всілякі теми. Скориставшись пошуком за ключовими словами, ви зможете знайти теми, відповідні вашої діяльності, і допомогти людям.

Чим більше ви взаємодієте, тим більше людей цікавляться вашим профілем, в якому можна вказати всю додаткову інформацію і, звичайно ж, посилання на ваш сайт або на соціальні мережі.

5. Створіть власну сторінку для 404

Безліч відвідувачів вашого сайту стикаються зі сторінки помилки 404. Але цей недолік можна перетворити на перевагу, і за допомогою цієї сторінки почати генерувати лідов. Наприклад, в неї можна вмонтувати форму підписки або познайомити відвідувачів з яким-небудь вашим продуктом. Як мінімум можна перенаправляти відвідувачів на найпопулярніші сторінки вашого сайту.

6. Вивчіть основи психологічного сприйняття кольору

Колір набагато важливіше, ніж вам може здаватися, особливо коли мова заходить про CTA-елементах. Наприклад, жовтий колір асоціюється з веселощами і гумором, зелений може викликати відчуття любові і гармонії.

Іншими словами, проста кнопка – це щось більше, ніж кнопка. Справа не тільки в тексті, який буде в неї вписана. Ефективність кнопки залежить від її розташування, форми і кольору.

Контрастні кольори добре підходять CTA-кнопок, а плавні пастельні – меншим за значимістю кнопкам.

На завершення

Вам буде складно генерувати ідеї для залучення лідов, якщо не приділяти цьому напрямку досить уваги. Реалізація ідеї також може зажадати багато часу, але якщо ви точно вловите суть всього процесу, то показники конверсії зростуть.

Для створення постійного припливу лідов потрібно постійно докладати зусилля. Експериментуйте, тестуйте, змінюйте, не переробляйте, слідкуйте за власними стратегіями. Постарайтеся знайти правильний баланс, але не сподівайтеся, що все вийде з першого разу.

Переклад статті «6 Lead Generation Tactics That Can Give Startups a Big Boost» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.