Просування в соцмережах є ключовим елементом успіху будь-якої рекламної кампанії. Не має значення, що ви просуваєте: людину, бізнес, продукт або послугу. Їх популярність буде залежати від видимості в соціальних мережах.

Замість того щоб вивчати рекомендовані підходи, потрібно звернути увагу на інше: виявити і виправити помилки, які впливають на успішність просування в соціальних мережах. Ми покажемо, як це зробити:

15 основних помилок маркетингу в соціальних мережах, які потрібно виправити

1. Ви хочете зробити проект популярним, але у вас немає плану, як це зробити

Перед тим, як приступати до реалізації просування в соціальних мережах, необхідно цю стратегію мати. Це не є якимось одкровенням, але багато маркетологи нехтують настільки очевидною річчю. Необхідно розробити план, яким ви і ваша команда будете слідувати.

Ось кілька порад, які допоможуть вам у просуванні через соцмережі:

  • Вчіться на своїх попередніх маркетингових кампаній в соціальних мережах. Зверніть увагу на те, що працювало, і ті дії, які ви робили. Сфокусуйтеся на всьому, що давало результат і розробіть стратегію, спираючись на цей досвід;
  • Розробіть конкретні цілі, щоб мати можливість виміряти успіх кампанії. Скільки передплатників ви хочете залучити? Як вони допоможуть у розвитку бренду? Ви очікуєте збільшення трафіку сайту і підвищення конверсії?
  • Тепер переведіть ці цілі у конкретні дії. Як ви будете залучати цільову аудиторію в соціальних мережах? Як будете стимулювати користувачів залишати коментарі?

2. Спроби працювати абсолютно з усіма соціальними мережами. Ви хочете бути видимими скрізь

Скільки соціальних мереж існує? У нас є Google+, Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Tumblr, Snapchat, LinkedIn, Quora, Vine, Foursquare, YouTube, Xing, Disqus, WhatsApp… мені продовжувати?

15 помилок маркетингу в соціальних мережах, які можуть позначитися на успішності просування

Коли ви скрізь, то розпорошуєте свої зусилля. Той факт, що можна знайти свою цільову аудиторію на будь-якій з цих платформ, є однією з найбільш серйозних складнощів для маркетингу в соціальних мережах.

Рішення полягає в наступному: освойте одну платформу, перш ніж включати у стратегію ще одну. Звертайте увагу на дії своїх передплатників і слідкуйте за успіхами кожного поста. Коли визначте, чого очікує співтовариство, то зможете розробити стратегію просування, яка дійсно працює. Після цього можна починати вивчати іншу соціальну платформу.

В той же час не забувайте, що все одно потрібно пробувати оновлювати стратегію просування для вашої платформи. Ками Хайз, засновник і генеральний директор Zoetica Media, дав добру пораду маркетологам: «Перше правило етики просування в соцмережах — все постійно змінюється. Єдине, що залишається незмінним, це бажання людей перебувати в соціальній мережі«.

Потрібно відчувати ці зміни і діяти відповідним чином. Якщо вам доводиться відслідковувати занадто багато соціальних мереж, це буде неможливо.

3. Небажання брати на себе відповідальність

Ви з тих людей, які бояться брати на себе відповідальність? Коли мова йде про маркетинг в соціальних мережах, потрібно навчитися цьому. Просування в соціальних мережах — це не просто певні дії; це цілий процес, який вимагає самовідданості.

Відмінний новий профіль у Twitter приносить задоволення, і вам дуже цікаво його підтримувати. Але потрібно послідовно приділяти їй стільки ж уваги і через 2 місяці, і через 2 роки, і через 10 років після його створення.

Це зовсім не означає, що робота з соціальними мережами буде займати весь ваш робочий день. Це ще одна помилка, яку необхідно уникати при просуванні сайту в соцмережах. 30 хвилин в день має бути достатньо, щоб виконати завдання, пов’язані з цим типом просування. Якщо ви помітили, що виходите за цю межу, є тільки одне рішення: аутсорсинг!

4. Нездатність визначити цільову аудиторію

15 помилок маркетингу в соціальних мережах, які можуть позначитися на успішності просування

Хто б міг зацікавитися матеріалом, який ви просуваєте? Прочитати і відповісти на ваші оновлення в соціальних мережах? Які інтереси у вашої цільової аудиторії? Як можна пов’язати ці інтереси зі своєю продукцією, щоб поліпшити контакт з аудиторією? О, вам усе одно? Це помилка!

Тім Джейкобс, стратег-аналітик з EduGeeksClub, пояснює, що «успіх вашої кампанії в соціальних мережах ґрунтується на визначенні аудиторії! Коли ви знаєте, до кого звертаєтесь, то будете знати, як залучити їх. Ви будете знати, що їм подобається і використовувати відповідний контент.»

5. Неузгодженість з брендом

Чи є ваш бренд упізнаваним в соціальних мережах? Якщо це не так, то ви винні у вчиненні однією з найбільш серйозних помилок в маркетингу: неузгодженості з брендом. Коли хтось регулярно відвідує сторінку в Facebook і звикає до вашого логотипу, до стилю статей і колірній схемі на фото, то вони дізнаються ваш бренд в Twitter, тільки якщо в просуванні в соцмережах і його етапах використовуються ті ж елементи.

Насправді, досить просто зберігати в усіх соцмережах той же логотип, стиль фону, спосіб вираження і колірні схеми. Таким чином, вам не потрібно ускладнювати весь процес, придумуючи щось нове для кожного профілю в соціальних мережах.

6. «Соціальні мережі — це одне, а мій сайт — це інше»

Соціальні мережі настільки важливі, що деякі маркетологи вирішують виділити їх в якості окремої частини стратегії. Вони передають всю рекламну кампанію незалежної команді і залишають все в її руках. Це помилка.

Уявіть собі соціальні мережі, як частина континенту (ваша загальна кампанія), а не як окремий острів. Ця кампанія повністю реалізує свій потенціал тільки тоді, коли ви зв’яжете її з сайтом, зі сторінками товарів, блогом і іншими елементами.

Наприклад, якщо ви намагаєтеся просувати щітку для чищення шкіри, то можна відокремити кампанію в соціальних мережах від блогу, сайту і сторінки на Amazon. Коли соціальні мережі працюють в синергії з іншими елементами, можна домогтися більшого. Ваші передплатники будуть отримувати посилання на записи в блозі про чистку шкіри. Так вони будуть точно знати, що ви намагаєтеся просувати, а ви — які соцмережі краще для просування.

7. Психологія очевидних продажу

Чим більшою кількістю контенту для просування ви ділитеся, тим успішніше буде ваша кампанія, так? Ні, неправильно! Якщо ви просуваєте свій бренд занадто сильно, ви сфокусовані тільки на заклик до дії, і забуваєте надати аудиторії щось корисне:

15 помилок маркетингу в соціальних мережах, які можуть позначитися на успішності просування

Пам’ятайте: соціальне просування повинно бути зав’язане на споживача. Кожен пост, якими ви ділитеся, має бути корисним для нього. Він може змушувати його сміятися, допомагати вирішувати проблеми, спонукати його ділитися або коментувати його досвід роботи з конкретним брендом. Він не зобов’язаний купувати продукти, так перестаньте весь час намагатися продавати йому щось. Покупці прийдуть природним чином, коли ви запропонуєте щось корисне.

8. Відсутність почуття ритму

Коли ви публікуєте у соціальних мережах занадто багато інформації, ви перевантажуєте канали передплатників. Така стратегія просування в соцмережах SMM буде дратувати їх, і це призведе до натискання кнопки «Відписатися«. З іншого боку, якщо ви публікуєте повідомлення надто рідко, то не зможете підвищити обізнаність аудиторії про свій проект.

Для Facebook ідеальна частота оновлень становить 1-5 разів на день. Розподіляйте повідомлення протягом усього дня, щоб можна було побачити, коли ви отримуєте найбільшу взаємодію. У Twitter можна розміщувати оновлення частіше, так як користувачі цієї платформи споживають коротку інформацію в більш швидкому темпі. Тим не менш, ви ж не хочете перетворити кампанію в Twitter в спам-розсилку. Спробуйте розмістити до 10 твітів на день і подивіться, як ця частота працює.

9. Автоматизація вирішує все!»

Ну, в деякій мірі ви праві. Тим не менш, занадто багато автоматизації також може зашкодити. Чому? Тому що це заважає налагодити прямий контакт з аудиторією:

15 помилок маркетингу в соціальних мережах, які можуть позначитися на успішності просування

Звичайно, можна запланувати повідомлення, які хочете опублікувати в потрібний час через різні соціальні мережі. Таким чином, вам не доведеться чекати цього часу. Однак не можна забувати, що вам все ще потрібно прочитати коментарі і відповісти на них. Взаємодія з передплатниками не може бути автоматизовано.

10. Оку нема за що зачепитися

У вас є кілька обкладинок і фотографій в профілі Facebook, і ви думаєте, що цього достатньо для створення візуальної привабливості сторінки і просування в соцмережах? Ви не праві.

Користувачі соціальних мереж постійно прокручують стрічки, і вони бачать величезну кількість зображень, цитат на красивому фоні, відео та інфографіки, які привертають їх увагу. Оновлення статусу часто ігноруються користувачами, якщо вони не супроводжуються крутими фото.

Рішення просте: потрібно створити унікальні графічні матеріали, що відповідають посадам і теми всієї кампанії. Відео також відмінно підходить, тому що відеоролики тепер програються автоматично в більшості платформ.

11. Наслідування

Якщо певний стиль повідомлень працює у ваших конкурентів, що заважає вам перейняти цей же підхід для власної кампанії? Якщо вони організують безкоштовні роздачі, ви просто будете робити те ж саме. Якщо вони публікують огляди авторитетних експертів, наслідуйте їх приклад. Ну, це зовсім неправильно.

Ви можете отримати ідеальний набір інструментів оптимізації соціальних мереж, але це не означатиме нічого без аспекти унікальності. З допомогою кампанії ви хочете домогтися обізнаності аудиторії про ваш бренд, а цього можна досягти, лише зробивши вашу сторінку впізнаваною.

Можна стати унікальними, відкинувши штампи, наповнивши пости власним стилем і гумором, виробивши певну манеру спілкування з аудиторією при просуванні через соцмережі:

15 помилок маркетингу в соціальних мережах, які можуть позначитися на успішності просування

12. Повні URL-адреси в оновлення статусу

Ви знаєте, як виглядають пости з повними URL-адресами на Facebook? Гнітюче! І це ще не все: ви виглядаєте нерозумно з-за них.

Коли ви додаєте посилання в полі повідомлення, Facebook створює зображення, на якому користувачі можуть натиснути, щоб перейти за посиланням. Так можна позбутися посилань. Використовуйте переваги хештегов: короткі і чіткі.

13. Кому потрібні коментарі?

Ви публікуєте повідомлення, і після цього люди вступають в суперечки в розділі коментарів. Таке обговорення, як правило, виникає між вегетаріанцями і м’ясоїдами незалежно від того, про що ваше повідомлення. Нехай собі коментують, принаймні, це буде розголос.

Почекайте: це неправильне ставлення. При просуванні сайту в соцмережах ви повинні реагувати на коментарі в Facebook і відповідні твіти. Якщо люди витрачають свій час на те, щоб прокоментувати, найменше, що ви можете зробити, це відповісти на питання і подякувати їм за висловлену думку. Якщо ви помітили абстрактну дискусію в коментарях, можна ігнорувати її. Але також можна простежити, щоб це не зайшло занадто далеко. Не приймайте чиюсь сторону. Це не те, чим повинен займатися маркетолог. Тим не менш, простежте, щоб у коментарях не виражалося зневажливе ставлення.

14. Неможливість виміряти результати

Як ви зрозумієте, зростає ваша аудиторія, якщо не можете виміряти її? Як ви дізнаєтеся, що кампанія є ефективною, якщо не оцінювати її результати?

Існує кілька способів відстежити результати: закодовані заклики до дії, налаштовані URL-адреси для соціальних мереж, знижки та спеціальні пропозиції для аудиторії у соціальних мережах, а також інші методи, які покажуть, як багато людей почули те, про що ви говорите.

15. Забути про повідомлення, як тільки воно опубліковано

Ви не хочете возитися зі спліт-тестуванням і відстеженням всіх повідомлень? Ви робите помилку.
Важливо стежити за активністю користувачів, викликаної певними повідомленнями в соціальних мережах. Тільки так можна дізнатися, що працює, а що ні.

Ви готові?

Якщо ви визнали, що деякі з цих 15 помилок просування сайту в соцмережах мали місце у вашій кампанії, у вас є робота. Ваш успіх починається з виправлення помилок. Після того, як вирішите наявні проблеми, можна зосередитися на оновлення використовуваної маркетингової стратегії.

Переклад статті «15 Social Media Mistakes Affecting Your Successful Promotion» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.