Багато власників малого бізнесу просто не мають достатньо ресурсів для проведення рекламної компанії, яка б дозволила розкрутити їх інтернет-ресурс. Саме для вирішення цієї проблеми в інтернеті існує безліч онлайн сервісів, які дозволяють власнику сайту самостійно (DIY, do-it-yourself) зайнятися популяризацією своєї веб-сторінки.

На сайтах подібного роду фахівці з пошукової оптимізації можуть дати вам безліч корисних порад і рекомендацій. Ця стаття надає можливість мені поділитися з вами своїм досвідом в галузі пошукової оптимізації. Назвемо ці рекомендації як «10 хвилин для пошукової оптимізації».

Поїхали…

Перед тим, як почати, слід розглянути кілька моментів, які необхідно знати перед початком оптимізації. Тільки от для цього може знадобитися і більше 10-ти хвилин. Отже, слід врахувати наступне:

1. Визначтеся зі своєю метою:

99% з вас знають, який саме товар ви збираєтеся рекламувати, тому вам потрібно тільки визначитися з ключовими словами, за яким відвідувач і потрапить на ваш сайт. Ось кілька корисних порад. По-перше, треба проаналізувати статистику відвідуваності сайту, щоб дізнатися, за якими ключовими словами відвідувачі потрапили на ваш сайт. По-друге, відвідайте сайт вашого конкурента, який широко відомий в просторах інтернету.

Подивіться на заголовки кількох його сторінок і спробуйте визначити, які саме ключові слова використовуються. Також подивіться вихідний текст сторінки (в Internet explorer’і його можна подивитися за допомогою пункту меню View (Вид) — > Source (Перегляд html-коду) і скопіюйте інформацію, що міститься в META-тегах. На своїй сторінці ж ви повинні визначитися з частотою (розумною) використання найбільш популярних ключових слів.

Тут дуже важливо помітити, що професійні оптимізатори мають у себе під рукою набагато більше інструментів, так і інформації для установки потрібних ключових слів (з їх високою частотою в тексті сторінки).

2. Дизайн сайту — привабливий він для покупця?

Ось тут-то і знаходиться один з підводних каменів. Суть його в тому, що непривабливий дизайн сайту — це прямий шлях до низької відвідуваності ресурсу. Безумовно, на тему розробки юзабіліті сайту (тобто його дизайну), написано дуже багато і книг і статей. Але нехай в рамках даної статті всі аспекти юзабіліті розглянути і не вийти, то кілька зауважень тут не завадить:

1) Уникайте використовувати в колірній гамі сайту незвичайні і дивні кольори. В іншому випадку відвідувачу буде важко прочитати інформацію на вашому ресурсі (червоний текст на блакитному тлі — от вам і яскравий приклад жахливого дизайну). Також не рекомендується використовувати текст дрібного шрифту; намагайтеся дотримуватися розміру шрифту в межах від 10 до 12 (2 або 3 в Macromedia Dreamweaver).

2) Використання на сайті рекламних блоків (як графічних, так і текстових), буде тільки відволікати ваших відвідувачів. Наприклад, якщо ви продаєте автомобілі BMW, то рекламувати на сайті засіб для підвищення потенції «Віагра» буде дуже недоречно.

3) Кожен графічний елемент на вашій сторінці може як підвищувати, так і знижувати довіру відвідувачів до вашого ресурсу. Намагайтеся використовувати це місце на сайті дуже мудро і користувачі це оцінять.
10 хвилин на розкрутку

3. Перевірка на спам

Перед початком робіт по оптимізації одним з ключових моментів є той факт, для розкрутки свого сайту вам не слід використовувати прийоми, які можуть бути сприйняті пошуковою машиною як спам. Але саме неприємне те, що ви про це можете і не підозрювати! Деякі веб-майстри (з застарілими знаннями про принципи роботи пошукових машин) використовують на веб-сторінках прихований текст.

Вони помилково вважають, що таким методом допоможуть сайту піднятися в очах пошуковика. Але це в корені невірно і цей прийом може тільки додати проблем для пошукової оптимізації.

Для виявлення прихованого тексту потрібно всього лише з натиснутою лівою кнопкою миші провести від початку до кінця сторінки. Виділивши таким чином всю сторінку, можна легко знайти прихований текст (як правило, колір шрифту у прихованого тексту співпадає з кольором фону сторінки) — він просто буде виглядати як підсвічений.

Також вам захочеться перевірити частоту ключових слів, які зустрічаються на сторінці. В даному випадку є неприпустимим повторення 5-6 ключових слів, які розташовані один за одним. Таким чином пошукову машину вже не проведеш, так що краще таких прийомів не використовувати.

Для отримання більш детальної інформації про нечесні методи розкрутки, які призводять лише до негативних результатів, можна ознайомитися з документом: «Inspecting your Web Site for Spam.»

4. Перевірка на релевантність (значимість) сайту для пошукової машини

Дуже важливо для вашого ресурсу завжди бути у фокусі у пошукача. Для прикладу, якщо ваш ресурс буде асоціюватися з ключовою фразою «Продаж автомобілів BMW», то посилання або інформація про продаж нерухомості буде абсолютно зайвою. Майте на увазі, що більшість пошукових машин будуть судити про вашому ресурсі саме залежно його тематики. А вона в першу чергу залежить від текстової інформації, яка міститься на сторінках вашого сайту.

5. Підбір правильного змісту сайту

Текстова інформація на вашому сайті є вирішальною для утримання на сайті людини, яка тільки що на нього зайшов. До речі, що це так важливо, хочу додати, що у багатьох компаній є свій професійний копірайтер, який і займається контентом (інформацією на сайті).

Тому так важливо при написанні статей дотримуватися ключових слів, які ви обрали у якості мети для пошукової оптимізації свого ресурсу. Але, у свою чергу, розміщувати ключові слова в тексті без зв’язку з іншою інформацією (тобто ключові слова не відповідають тематиці статті) — вірний шлях втратити відвідувача вашого сайту.

Важливе зауваження: дуже часто перші 25-30 слів вашого сайту — це те, що кожен пошуковик буде використовувати для його опису. Постарайтеся використовувати ваші ключові слова всередині цієї області, не забуваючи при цьому, щоб це саме опис виглядало розбірливо і наочно.

6. Робота над заголовком сайту (Title)

У заголовок вашої сторінки дуже бажано помістити ті ключові слова або фрази, які найбільш повно характеризують предмет реклами на ній. Для прикладу: «Продаж автомобілів BMW — MeBMW.com» Для пошукових машин заголовок є дуже важливим, а ключові слова (фрази) в ньому тільки допоможуть вище піднятися в рейтингах. Але тут головне не перестаратися і використовувати ключові слова в межах розумного.

Заголовок також відіграє велику роль і в релевантності сайту. Саме його зміст буде порівнюватися з текстовою інформацією (контентом) іншій частині веб-сторінки. Чим більше буде збігів у заголовку сторінки з її контентом, тим більше вона буде значущою для пошукової машини.

6. Навігація сайту… Зробіть її інтуїтивно зрозумілою

Можу припустити, що ви, як і більшість, використовуєте для навігації на своєму сайті графічні елементи або текстові посилання. Тут вам один мій невеликий рада — створіть меню для навігації на своєму сайті переважно у вигляді текстових посилань його розділи.

А розмістити його краще внизу сторінки — так зручніше для відвідувача. Тепер, при додаванні розділів, ви їх можете називати, використовуючи ключові слова/фрази для кращої інформативності опису вашого розділу. Для прикладу порівняємо два варіанти меню:

Аксесуари до автомобілів BMW | Продаж автомобілів BMW | Докладніше про MyBMW.com

і як після цього виглядає ось таке:

Аксесуари | Продаж автомобілів | Про нас

7. Перевірте працездатність посилань і орфографію/граматику

Зовсім вже не завадить ще раз перевірити всі посилання на сайті і правопис. Після чого, якщо ви упевнені, що це вже остаточний варіант, можете сміливо завантажувати сайт в інтернет.

Поспішати треба повільно

А що ж далі? Зараз багато пошукових машин пропонують таку платну послугу, як надання вашого нового веб-сайту постійну або строкову індексацію. В іншому випадку невідомо, коли ж до нього добереться пошуковий павук і проіндексує його в своїй базі. Якщо ж ви скористаєтеся послугою термінового індексації, що вже через пару днів можна пожинати плоди у вигляді відвідувачів. Правда, у кожної пошукової машини тут свої терміни.

Але все ж ця стаття присвячена тим, у кого грошей для такої послуги просто немає (та й коштує вона недешево, от може з першого прибутку нею і скористаємося). Тим не менш, якщо ваш сайт вже відвідав пошуковий робот і вніс його у свою базу, то вам тепер залишається тільки чекати, коли він знову відвідає його знову на предмет наявності нового матеріалу. Ось тому так важливо своєчасно оновлювати контент на сайті — додавати нові статті, заводити нові розділи і т. д. (все залежить від вашої фантазії та кмітливості).

Але що ж робити, якщо ж ви бажаєте зменшити цей час або якщо до вашого сайту робот ще не добрався? Ось для цього і доведеться ретельно реєструвати всі ваші нові сторінки вручну на сайті пошукача. А перед реєстрацією (першої або повторної) не завадить також уважно ознайомитися з правилами, які дуже детально розписані у кожного пошукача. Так, на всякий випадок.