Кожен знає, що обмін банерами і посиланнями — один з найбільш ефективних методів розкрутки сайту. Ефективність його проявляється в тому, що цей спосіб дозволяє користувачеві не тільки бачити ваш банер, але і підвищує індекс цитування вашого ресурсу. Чим цей індекс вище, тим вище ваш сайт буде знаходитися при пошуку. Зрозуміло, що саме з пошукових систем йде сама зацікавлена в інформації вашого сайту аудиторія. Тому мені здається, що цей спосіб розкрутки дуже корисний. Але він ефективний лише в тому випадку, коли ваші банери часто зустрічаються в інтернеті. Біда лише в тому, що ваш сайт нещодавно відкрився і відомий дуже обмеженому колу осіб, а тому ніхто не хоче змінюватися банерами з невідомим і малопосещаемым сайтом. Для того, що ви не зіткнулися з цією проблемою, я і вирішив написати цю статтю. Перше, що можна порадити для тільки що з’явився сайту це інтенсивний обмін банерами з будь-якими сайтами, які згодні з вами поділитися. Тут багато хто може не погодитися, але ж непотрібний вам банер завжди можна прибрати, а тимчасове його розміщення допоможе вам у рекламі вашого проекту. Намагайтеся домовлятися з господарями сайтів, з якими проводиться обмін, щоб ваш банер був розміщений на головній сторінці, так як часто саме титульна сторінка є самою відвідуваною. Буде просто чудово, якщо ваш банер виявиться вгорі сторінки, щоб його міг побачити кожен, хто зайде на цю сторінку. Якщо ж автор не погоджується розмістити ваш банер на головній сторінці свого сайту, то постарайтеся домовитися, щоб ваш банер з’явився на який-небудь з найбільш відвідуваних сторінок сайту, з яким ви хочете помінятися. Ви просто можете попросити господаря сайту, щоб він вислав вам свою статистику і вирішити, на якій саме сторінці ви хотіли б бачити своє посилання або банер.

Багато сайтів мають спеціальну сторінку, де розміщують всі банери чужих сторінок. Це найгірший, на мій погляд, варіант, якщо ваш банер потрапляє на таку сторінку, так як дуже обмежене коло людей заходить на сторінки. Правда це краще, ніж нічого, так як хоча б підніме індекс цитування вашого ресурсу.

Єдине, куди варто прагнути потрапити так, це на подібну сторінку, але дуже відомого або авторитетного сайту. Правда це теж пов’язано з певними проблемами. Так як авторитетні сайти, щоб не втратити свій авторитет не один раз перевірять ваше посилання, перш ніж розмістити її у себе. Але якщо розмістять, то можна радіти, особливо, якщо сайт, що розмістив вашу рекламу схожий з вашим проектом по тематиці. Наприклад, моя посилання (банер) потрапила на подібну сторінку одного відомого сайту (який не перетинається з тематикою з моїм), так на наступний день мені звідти прийшло понад 800 людей (це тільки за першу половину дня!), які не обмежили свій візит переглядом заголовної сторінки мого сайту, а пройшлися і по різним його подстраничкам.

Погодьтеся, що навіть для непогано розкрученого сайту це непоганий результат. А тому, чим довше ваш банер буде «висіти» на цьому сайті, тим більше відвідувачів до вас прийде. У схожих по тематиці сайтів є одна незаперечна перевага: звідти йде цільова аудиторія, саме ті люди, які потребують інформації, що надається вашим ресурсом.

Якщо ж ваш сайт щодня відвідується деякою кількістю людей, то можна подумати, про те, щоб прибрати зайві банери або перемістити їх в спеціально відведену для цього сторінку вашого сайту. Відразу скажу, що не рекомендується розміщувати чужі банери на головній сторінці вашого сайту, так як відвідувачі просто можуть піти з вашого сайту, так і не «пройшовшись» по ньому, та й не завжди велика кількість реклами добре вписується в дизайн ваших сторінок. Якщо ж ви все-таки вирішили розмістити чужий баннер на видному місці головної сторінки, то пропишіть наступні параметри для посилання банера , щоб при клацанні по цьому баннеру відкривалося порожнє вікно, в яке і буде грузиться чужий сайт. Таким чином ви не відразу втратите відвідувача, а може бути навіть зможете утримати.

Намагайтеся мінятися посиланнями і банерами з сайтами, відвідуваність яких не нижче вашого. Іноді буває корисно стежити за тим, щоб ваші посилання і банери не зникали з сайтів, з якими ви помінялися. Іноді ваша реклама раптом знаходить таку особливість ? Для перевірки цитування вашого сайту можна використовувати різні команди для різних пошукових систем. Відразу варто зауважити, що обмін баннерами із сайтами, які розміщені на безкоштовному хостингу цитування вашого сайту не збільшить. Але команди, які я наведу нижче все ж покажуть вам абсолютно всі сайти, які в даний момент посилаються на вас. Отже для пошукового робота AltaVista це: (link:ваш_адрес.ru). Для Excite цією командою є просто адресу вашого сайту. Для пошукової системи Hotbot: це знову адреса вашої сторінки. І, нарешті, для Яндекса цією командою є (#link=»ваш_адрес»). Ось тільки, при пошуку не друкуйте дужки, так як я їх використав лише для того, щоб відокремити команду від тексту. А для Яндекса важливо зберегти лапки.

Удачі вам при розкручуванні ваших проектів.