Хто з нас не писав в школі творів? Тільки той, хто її не вчився чи прогулював всі уроки літератури. Грамотно формувати свою думку в письмовому вигляді – важливий навик, який дуже часто дає перевагу в певних життєвих ситуаціях:

З появою і розвитком інтернету з’явилася безліч додаткових джерел заробітку як для дипломованих у певній сфері діяльності фахівців, так і для абсолютних новачків, які не мають за плечима ніякого досвіду роботи або фахової освіти. У даній статті буде розглянуто такий вид отримання доходу, як заробіток на статтях.

Кому потрібні статті?

Для того щоб заробляти копірайтингом, потрібно писати тексти. Але кому вони можуть бути потрібні? Відповідь досить проста.

Копірайтинг – вид професійної діяльності, пов’язаний з написанням текстового контенту інформаційного та рекламного характеру для сайтів. Люди, що займаються копірайтингом, називаються копірайтерами.

Заробіток на статтях – дорогу письменникам!

Інтернет складається з величезної кількості сайтів найрізноманітнішої тематики. Десь розповідають про спорт, де-то показують кіно, а деякі ресурси надають навчальні програми. Але у всіх сайтів є загальна складова – інформативність, десь менше, десь більше, тим не менш, смислове навантаження завжди присутня.

Найпростіший спосіб представлення інформації на веб-сторінках – текстовий. Звичайно, що власники ресурсів можуть самостійно займатися створенням контенту, але не у всіх є час і талант, і тоді доводиться вдаватися до допомоги зі сторони.

Звичайно, заробіток на написанні статей не зрівняється з тим доходом, який одержить людина, для якого ви пишете. Природно, власник інтернет-бізнесу забере собі більшу частину прибутку від реклами, продажу посилань і партнерських програм. Але ви ні до кого не прив’язані, і мають право самі вирішувати: коли і для кого писати.

Як заробляють на статтях

Якщо ви вирішили дізнатися про те, як заробити в інтернеті на статтях, то пошуковики нададуть вам масу інформації, яку умовно можна розділити на дві основні групи:

  • Написання статей на замовлення;
  • Написання статей на вільну тему і їх подальший продаж на біржі.

Обидва напрямки мають очевидні переваги та недоліки. У разі роботи з чітко визначеним завданням ви будете впевнені в тому, що за умови виконання всіх вимог ваша стаття буде куплена. Проте для творчих людей такий підхід може здатися надмірно терпким, тому вони вибирають продаж своїх текстів на спеціалізованих біржах, незважаючи на те, що такий заробіток на продажі статей досить нестабільний, так як ніколи заздалегідь не відомо: куплять вашу працю чи ні.

Щоб ваша стаття була комусь потрібна, необхідно зробити її релевантної певним пошуковим запитам. Для цього потрібно насичувати свій текст ключовими словами (у випадку зі статтями, що створюються на замовлення, ключові слова вам будуть надані).

Також вас можуть попросити скласти короткий опис матеріалу і придумати привабливий заголовок до тексту.
Щоб заробити на статтях, необхідно бути в курсі основних вимог, які замовники висувають до текстів.

Перерахуємо їх нижче:.

  • Повне розкриття теми. Якщо ви претендуєте на звання найдорожчого копірайтера, то повинні вміти працювати з декількома джерелами інформації і збирати всі отримані відомості воєдино;
  • Унікальність тексту. Для того щоб сайт добре сприймався пошуковими системами, він повинен мати унікальний контент. Наприклад, якщо ви знайшли дуже точне, на ваш погляд, визначення якого-небудь терміну, то для статті його все одно необхідно буде перефразувати. Унікальність тексту можна перевірити в спеціальних програмах, таких, як Advego Plagiatus і Etxt Antiplagiat. Також можна скористатися онлайн-сервісами, наприклад, Text.ru;
  • Якість тексту. Мова йде в першу чергу про орфографії. Якщо у вас була двійка з російської мови, то слід або натиснути на «великий і могутній», або відразу ж відмовитися від свідомо провального заходи. Також важливі оптимальні показники «нудоти» тексту і, так званої, «води». Для перевірки всіх цих параметрів існує чудовий безкоштовний онлайн-сервіс advego.ru:

Заробіток на статтях – дорогу письменникам!

Поради початківцям

Для того щоб мати уявлення про те, як заробити на написанні статей, безумовно, необхідно якийсь час попрацювати копірайтером. Тоді, з часом, почнуть відкриватися маленькі секрети і професійні хитрощі.

Щоб полегшити шлях початківця копірайтера, нижче надані деякі поради:

  • Спокійно сприймайте критику. Якщо вашу статтю не взяли в її первісному вигляді, а попросили внести кілька правок, це зовсім не означає, що ви бездарні і ні на що не придатні. Просто роботодавець бачить текст по-своєму і має право вимагати внесення змін, а ви повинні просто дотримуватися всіх вказівок;
  • Не бійтеся труднощів. Ви зовсім не зобов’язані бути експертом в тій області, про яку вам необхідно писати. Інтернет просто «кишить» інформацією і провівши годинку-другу в пошукових системах, ви будете здатні написати навіть про засади функціонування атомних електростанцій;
  • Не прив’язуйтесь до обсягу тексту. Природно, заробіток в інтернеті на статтях прямо залежить від кількості символів в готовому матеріалі: ціна, як правило, виставляється за тисячу знаків без пробілів. Однак якщо тільки й думати про те, як вимучити з себе якомога більше літер, текст буде тільки втрачати привабливості. Набагато важливіше – послідовно розкривати тему, не стежачи за обсягами. Практика показує, що необхідна кількість символів у такому разі виходить якось само по собі;
  • Завжди перевіряйте текст. Зовсім не обов’язково в цьому випадку проганяти статтю через всі можливі контролюючі програми. Просто прочитати матеріал, часом, буває цілком достатньо для виявлення та виправлення помилок;
  • Не зациклюйтесь на одній роботі. Якщо вам не по душі те, про що ви пишете, то завжди можна змінити роботодавця. Благо, пропозицій на просторах Всесвітньої павутини дуже багато, і без діла ви не залишитеся.

Де можна продавати свої статті?

Перед тим, як заробити на статтях якісь гроші, ви повинні визначитися зі способом продажу написаних текстів. Якщо вам по душі виконання чітко поставлених технічних завдань, то необхідно шукати того, хто вам ці завдання надасть.

Робити це можна на численних сайтах, де одні люди шукають фрілансерів, а інші пропонують свої послуги. Як приклад, можна навести Weblancer.net, Fl.ru, kadrof.ru:

Заробіток на статтях – дорогу письменникам!

Якщо ж вам більше підходить написання довільних статей, то можна їх продавати на спеціальних біржах. Там, як правило, від вас зажадають саму статтю, окремий ділянку тексту для демонстрації клієнтам, а також зазначення ціни за 1000 знаків (або ж вартість усього матеріалу цілком). Найбільш популярними в Рунеті біржами копірайтингу є Advego, TextSale, а також біржа Text.ru:

Заробіток на статтях – дорогу письменникам!

Таким чином, заробіток на статтях – відмінний спосіб реалізувати свій письменницький талант. Зовсім не обов’язково займатися копірайтингом як основним видом діяльності, можна поєднувати написання текстів з роботою чи навчанням.