Що найбільше дратує, коли ми дивимося телевізор? Крім сторонніх шумів з вулиці, це, звичайно ж, реклама. Те ж саме стосується і веб-сайтів, коли потрібна інформація захована за десятками банерів, які деколи пропонують придбати щось абсолютно абстраговане від тематики інформаційного ресурсу.

Але так може міркувати звичайні користувачі, які ніколи в своєму житті не стикалися з інтернет-бізнесом.

Ті ж, хто намагався заробити за допомогою всесвітньої павутини, прекрасно знають, що реклама – це основне джерело доходу, тому з розумінням ставляться до великої кількості банерів на деяких сайтах. Однак розмістити рекламне оголошення на сторінках свого ресурсу не так вже просто.

Сайт повинен відповідати певним вимогам, які часом бувають досить суворими. У даній статті буде розглянуто заробіток на рекламі як джерело доходу для тих, хто розміщує оголошення і тих, хто їх переглядає:

Контекстна реклама

Як вже було сказано вище, відвідувачів дуже дратує, коли реклама сайту не відповідає його тематиці. Зрозуміти власників інформаційних ресурсів можна: людина довго намагався всіма методами збільшував відвідуваність, а коли прийшов заповітний момент, то став поміщати на сайті все, що тільки можна. Але аудиторія сувора, і її мало цікавить чийсь дохід, крім власного.

На щастя, багато хто знають, що в інтернеті можна заробити на контекстній рекламі, яка вирішує проблему невідповідності банерів тематики інформаційного ресурсу. Зайшовши на портал про косметику, відвідувачі бачать рекламу туші, лаку і помади, і з високою часткою ймовірності клікнуть по банеру.

Такий підхід є дуже привабливим для рекламодавців, які, безумовно, хочуть розміщувати свої оголошення на найбільш підходящих майданчиках. Заробіток на контекстній рекламі швидко зацікавив найбільших гравців в світі інтернет-технологій, які визначають вимоги до сайтів, на яких будуть розміщені рекламні оголошення.

Давайте розглянемо найпопулярніші системи контекстної реклами:

 • Google AdSense. Популярний сервіс, який дозволяє навіть не самим відвідуваним інформаційних ресурсів отримувати деяку прибуток від розміщення реклами:

Заробіток на рекламі: розміщуй і володарюй

Головні вимоги до сайтів – наявність корисної для користувачів інформації та відповідність законам держави. Також інформаційний ресурс не повинен містити агресивно спливаючих вікон (так званий, поп-ап). Мінімальна сума виводу – 100$.

 • Яндекс.Директ. Щоб заробити на рекламі на своєму сайті за допомогою даного сервісу, необхідно мати інформаційний ресурс, який відвідує не менше 300 осіб на добу, при цьому, хостинг повинен бути платним:

Заробіток на рекламі: розміщуй і володарюй

Крім стандартних вимог до сайтів, що не можна розміщувати контент, написаний повністю на іноземній мові. Виводити кошти можна за допомогою систем Яндекс.Гроші і WebMoney.

 • Begun. 300 унікальних відвідувачів для платних хостингів і 500 для безкоштовних (будь-яких):

Заробіток на рекламі: розміщуй і володарюй

Висновок суми до 85000 рублів проводиться через WebMoney. Для більш великих коштів необхідно укладати спеціальний договір.

Знати, як заробити на контекстній рекламі звичайно корисно, але ще більшу користь принесе інформація про те, як підготувати свій сайт до подібної монетизації. Нижче подані деякі рекомендації.

 • Необхідно грамотно підібрати тематику ресурсу. Існують області, які користуються популярністю серед відвідувачів, але обділені увагою рекламодавців. Власник сайту, присвяченого проблемам навколишнього середовища, буде заробляти набагато менше господаря автомобільного порталу. Саме тому, якщо ви хочете заробити на рекламі в інтернеті, необхідно відразу ж правильно підбирати тематику сайту;
 • Потрібно вибрати невелику нішу. Звичайно, якщо ви маєте можливість вкласти величезні кошти в розкрутку сайту, то можете сміливо вступати в боротьбу з конкурентами. Проте для людей з обмеженим бюджетом не підійде охоплення всієї тематики. Необхідно знаходити свої ніші, вибираючи, наприклад, в темі про здоровий спосіб життя якийсь конкретний вид спорту або тип дієт;
 • Не варто обділяти увагою складання семантичного ядра. Ви повинні підбирати ключові слова з високою вартістю кліка, щоб в майбутньому ефективно отримувати прибуток зі свого проекту;
 • Завжди пам’ятайте про користувачів. Перед тим, як заробляти на контекстній рекламі, будь-який власник сайту повинен забезпечити свого ресурсу хорошу відвідуваність. Для цього, в першу чергу, необхідно постійно розміщувати якісний контент, який буде цікавий і корисний аудиторії. Також важливий дизайн, адже коли користувач вперше потрапляє на сайт, він оцінює загальну картину, навіть не вчитуючись у текст.

Банерна реклама

Даний вид монетизації сайту відрізняється від контекстної реклами, перш за все тим, що банери можуть мати будь-який зміст, а також будь-який стиль і розмір – все залежить від вас. Також, якщо контекстна реклама передбачає, крім банерів, розміщення тексту або відео, то в даному випадку розглядаються саме картинки клікабельні (анімовані чи ні).

Заробіток на банерній рекламі можливий за допомогою самостійного пошуку рекламодавців або ж можна скористатися послугами банерних мереж (Rotaban, Adskape, tbn.ru):

Заробіток на рекламі: розміщуй і володарюй

Щоб заробляти за допомогою банерної реклами, ви повинні мати сайт, який, природно, користується популярністю.

Кількість унікальних відвідувачів обговорюється з кожним рекламодавцем в індивідуальному порядку. Крім цього, є кілька важливих моментів, які потрібно врахувати, щоб успішно отримувати дохід від розміщення банерів.

 • Тематика реклами. Звичайно, це вже не Google AdSense і Яндекс.Директ, і саме ви відповідаєте за зміст банерів, але варто враховувати, що по рекламі, яка ніяк не відповідає вашому сайту, ніхто кликати не буде, а отже – ви не отримаєте грошей;
 • Місця під банери. Ви повинні грамотно розбити сторінки свого сайту позиціями під рекламні блоки, кожна з яких буде мати певну ціну розміщення. Рекламні банери не можуть розташовуватися де завгодно, адже основна мета рекламодавців – заповітний клік по картинці;
 • Кількість банерів. Власник інформаційного ресурсу, який знає, як заробити на рекламі на сайті, ніколи не допустить значного утиску інтересів своїх відвідувачів. Велика кількість реклами відлякує людей, а без них ніхто не захоче з вами співпрацювати.

Перегляд реклами

Безумовно, більше на рекламі заробляють ті, хто розміщує її на сторінках власного сайту. Однак люди, які не мають власного інформаційного ресурсу, також можуть підключитися до отримання доходу з допомогою реклами, переглядаючи її. Для цього необхідно зареєструватися в спеціальних системах активної реклами та одержувати відповідні завдання.

Оплата, звичайно, не грандіозна, але для тих, хто робить перші кроки в інтернет-заробіток, цілком підійде. Нижче представлені деякі популярні сервіси, за допомогою яких можна заробляти на перегляді реклами.

 • WmMail. Крім перегляду реклами, можна також займатися читанням листів і заробітком на іграх:

Заробіток на рекламі: розміщуй і володарюй

Кошти виводяться через WebMoney.

 • SeoSprint. Дуже популярний сервіс з більш ніж 1,5 мільйонами зареєстрованих користувачів:

Заробіток на рекламі: розміщуй і володарюй

Мінімальна сума виводу – лише 2 рубля.

 • Seo-Fast.Крім великої кількості різноманітних завдань, існує система бонусів і заохочень за активність зареєстрованих в системі користувачів:

Заробіток на рекламі: розміщуй і володарюй

Таким чином, інтернет надає масу можливостей заробітку на рекламі для тих, хто має власний сайт і тих, у кого інформаційного ресурсу немає. Власники сайтів, які знають, як заробити на рекламі в інтернеті, можуть користуватися системами контекстної реклами або ж домовлятися з рекламодавцями в індивідуальному порядку і розміщувати їх банери на сторінках свого ресурсу.

Якщо ви вирішили заробляти на розміщенні реклами, то завжди слід пам’ятати, що від великої кількості чужорідної інформації не повинні страждати відвідувачі. Адже саме люди дозволяють вам отримувати дохід, тому потрібно завжди поважати їх інтереси.