Про те, що в Мережі існує маса способів заробити непогані гроші, мабуть, знають усі. Одним з таких варіантів є заробіток на посиланнях. Спробуємо розібратися в механізмі отримання прибутку.

Заробіток на посиланнях

Сьогодні в Мережі діє величезна кількість бірж купівлі-продажу посилань, які не тільки допомагають просунути сайт, але і дозволяють заробити на ньому. Для чого ж SEO-фахівці і вебмастера закуповують посилання?

Вони переслідують дві мети:

 • підвищити ТІЦ і PR ресурсу;
 • вивести сайт в ТОП видачі пошукових систем по певному запиту.

У першому варіанті все досить просто – чим більше тематичних зовнішніх посилань буде вказувати на сайт, тим вище будуть характеристики. А ось для того, щоб потрапити на перші позиції в пошуковій видачі по конкретному запиту, потрібні не просто посилання, а посилання з анкором, що містить цей запит.

А, якщо хтось посилання купує, хтось на цьому заробляє. А тепер про все детальніше…

Заробіток на продажі посилань – переваги і недоліки

Продаж посилань – це не що інше, як розміщення сторонніх посилань на сторінках свого ресурсу за певну плату. Ви розміщуєте на своєму сайті посилання, за це вам виплачують гроші. Однак далеко не на всіх ресурсах оптимізатори бажають розміщувати посилання.

Фактори, що впливають на заробіток на продажі посилань:

 • тіц і PR. Дані показники безпосередньо впливають на вартість кожного посилання. Чим вище ці показники, тим вище і ціна;
 • тематика. Сайти популярних і комерційних тематик більш затребувані;
 • хостинг. Багато біржі не працюють з сайтами, розміщеними на безкоштовних хостингах;
 • обсяг сайту. Чим більше вага ресурсу, тим більше посилань можна розмістити на ньому і відповідно більше заробити.

Однак на тлі збільшення кількості сайтів, що створюються виключно для продажу посилань, відзначається спад обсягів продажів. При цьому попит на якісні ресурси стабільно високий. Найближчим часом варто очікувати додаткового посилення вимог до сайтів. При цьому можна з упевненістю сказати, що посилання як і раніше залишаються одним з найбільш важливих факторів ранжирування ресурсів:

Заробіток на посиланнях – можливість отримувати стабільний дохід

Основні способи продажу посилань:

 • продаж посилань з щоденною оплатою;
 • продаж вічних посилань;
 • продаж контекстних посилань (статей).

Кожен з наведених вище способів має свої переваги і недоліки.

Продаж посилань з щоденною оплатою

Це варіант, при якому плату за розміщення посилання ви отримуєте щодня (1/30 від місячної вартості). На сьогоднішній день це самий популярний спосіб заробітку на посиланнях. Однак є і «підводні камені» — чим довше і більше посилань ви будете розміщувати на ресурсі, тим швидше він прийде в занепад.

Запобігти виникненню такої ситуації можна, якщо постійно підтримувати PR і тИЦ, щодня модерувати розміщуються посилання. Не рекомендується розміщувати на своєму ресурсі посилання азартної і adult-тематики, а також, все, що суперечить чинному законодавству.

Найбільші біржі по продажу посилань в Рунеті:

 • Sape;
 • Trustlink;
 • Mainlink;
 • Linkfeed;
 • Setlinks.

Робота з цими біржами дозволить мати непоганий щомісячний дохід, причому практично на автоматі:

Заробіток на посиланнях – можливість отримувати стабільний дохід

Продаж вічних посилань

Вічні посилання сприяють просуванню сайту, тому що пошукові системи розглядають їх як природні. Це пов’язано з тим, що вічні посилання розміщуються в тематичних статтях і з’являються на сайті одночасно з текстом.

Найбільш популярні біржі вічних посилань:

 • Gogetlinks;
 • Miralinks;
 • Rotapost;
 • Blogun;
 • Getgoodlinks.

Але останнім часом з’явилося багато ресурсів, створених спеціально для роботи з біржами вічних посилань. Якість таких сайтів залишає бажати кращого, і пошукові системи не змогли залишитися осторонь, почавши жорстко фільтрувати більшість вічних посилань.

Однак це стосується тільки низькоякісних ресурсів, на авторитетних майданчиках попит, навпаки, виріс. Майбутнє вічних посилань цілком перспективно, якщо вони будуть розташовуватися у хороших статтях, написаних для людей і розміщених в основній стрічці, а не в окремому каталозі.

Продаж контекстних посилань

Даний спосіб заробітку на посиланнях багато в чому нагадує варіант з вічними посиланнями з тією лише різницею, що посилання повинні бути розміщені тільки в тематичних статтях.

Гігантом продажу контекстних посилань по праву вважається Miralinks. Досить перспективним варіантом можна назвати Webartex від Seopult. Найбільший інтерес на цих біржах проявляється до хорошим трастовим майданчиків.

Але заробіток на розміщенні посилань можливий тільки в тому випадку, якщо сайт має хороший трафік.

Заробіток на посиланнях – секрети і поради:

 • Якщо ваш сайт молодий (менше 6-7 місяців і 50 сторінок в індексі), не поспішайте починати заробляти на продажу посилань;
 • Прокачайте тіц і PR вище 0, додавайте нові сторінки, просувайте, нарощуйте трафік;
 • Не розміщуйте більше 2-3 посилань на одній сторінці, при цьому вони повинні перебувати в «тілі» статті, а не в сайдбарах. Не менше половини сторінок ресурсу залишайте вільними від посилань і постійно додавайте унікальний і корисний контент;
 • Намагайтеся розміщати посилання на ресурси, схожі за тематикою з вашим сайтом;
 • Додавайте посилання на сайти з високим PR і тИЦ.

Як розрахувати вартість розміщення посилань?

 • вирахуйте середню ціну розміщення посилання на біржі;
 • встановіть ціну на розміщення в районі 75% від середнього показника;
 • після того, як близько 90% посилань розкуплено, підвищіть вартість одного посилання на 25% від середнього показника;
 • якщо попит почне падати, поступово знижуйте ціну.

Дотримуючись наведених вище порад, ви зможете визначити оптимальну вартість розміщення посилання:

Заробіток на посиланнях – можливість отримувати стабільний дохід

Навіщо потрібні короткі посилання і чим це може допомогти?

Часто нам доводиться використовувати довгі адреси сторінок якого-небудь ресурсу. Продиктувати таку посилання по телефону або написати на папері досить проблематично. Крім того, довгі посилання не завжди можна використовувати у соціальних мережах (VK, Facebook, Twitter тощо) з причини обмеження максимального розміру повідомлень. Вирішити цю проблему дозволяють сервіси скорочення посилань, за допомогою яких можна з довгого адреси зробити короткий (довжиною не більше 10 символів):

Заробіток на посиланнях – можливість отримувати стабільний дохід

Чи можна заробити на скорочення посилань?

Якщо ви маєте сайт, на якому розміщено велику кількість посилань на інші ресурси, то заробити на скорочення посилань цілком реально. Дохід ви будете отримувати від сервісу, який виберете для співпраці. Гроші виплачуються за дія, яку здійснює користувач, переходячи по розміщеної на вашому сайті посиланню.

Сервіси, що дозволяють заробити на коротких посиланнях:

 • Adf.ly. Досить непоганий ресурс, де ви можете отримати 1-4 долара за 1000 користувачів, а також до 20% партнерської винагороди. Оплата здійснюється практично миттєво – протягом 1-2 хвилин. Способів виведення зароблених коштів декілька, наприклад, PayPal, Payza. Мінімальна сума для виводу – 5 доларів;
 • CoinURL.COM. Ще один популярний сервіс для скорочення посилань. Розмір заробітку залежить від типу обраної реклами, тимчасових затримок і т. д. За 1000 переходів виплачується в середньому 26-29 рублів. При активній роботі в сервісі ціни можуть збільшуватися. Зароблені засоби можна виводити на Webmoney, Bitcoin.

Заробіток на посиланнях – можливість отримувати стабільний дохід

Чи можна заробити на переходах по посиланнях?

Після того як ви скоротите посилання з допомогою спеціалізованого сервісу і додайте її на своєму ресурсі, вам почне надходити оплата за переходи по ній.

Також часто на форумах і в соціальних мережах користувачі запитують адреси, які дозволять отримати потрібну їм інформацію. Все, що від вас вимагається – вставляти скорочену посилання в потрібні запити. Після того, як користувач клацне по посиланню, йому буде продемонстрована реклама, після чого він перейде по необхідному адресою. Розмір вашого доходу буде прямо залежати від кількості переходів. Тому посилань слід залишати, як можна більше. Причому робити це краще всього в вузькоспеціалізованих групах і вставляти посилання з невеликим, цікавим описом.

Отримувати дохід від переходів вам допоможе Catcut.net. Вважається, що тут найвищі ціни за переходи по посиланнях і мінімальний поріг виведення зароблених коштів:

Заробіток на посиланнях – можливість отримувати стабільний дохід

Можливий заробіток на посиланнях без сайту?

У всесвітній павутині є ресурси, що дозволяють одержувати заробіток на посиланнях без сайту. Причому все, що потрібно від користувача, — це:

 • зареєструватися;
 • отримати префікс;
 • ставити префікс свого аккаунта перед посиланнями, які розміщуються в соціальних мережах, форумах і блогах;
 • отримати гроші за переходи користувачів по посиланнях.

Можливий заробіток на поширенні посилань?

На сьогоднішній день це один з найпопулярніших способів пасивного заробітку в інтернеті. Все, що від вас вимагається, щоб отримати заробіток на поширенні посилань – стати учасником партнерської (реферального) програми і розміщувати реферальні посилання на тематичних ресурсах і форумах. Реферал (користувач), який перейде по вашому посиланню і зареєструється на сайті рекламодавця або здійснить дію, передбачене партнерською програмою, принесе вам прибуток:

Заробіток на посиланнях – можливість отримувати стабільний дохід

Заробіток на реферальная посилання – поради початківцям

Почнемо з самого головного – де отримати реферальне посилання? Для цього вам потрібно зареєструватися на сайтах, що мають партнерські (реферальні) програми і стати їх учасником. Крім текстових посилань вам можуть запропонувати розміщувати банери, в яких вже міститься ваша реферальне посилання.

Де розміщувати реферальні посилання?

Робити це можна на будь-яких сторінках, які переглядають користувачі, які є вашими потенційними рефералами – в соціальних мережах, на тематичних форумах і блогах (особистий підпис або в повідомленнях), у тексті тематичних статей на власному ресурсі, платно розміщуючи статті на чужих сайтах/блогах або купуючи рефералів через спеціальні біржі.

Як приховати реферальне посилання?

 • використовувати сервіси шифрування (скорочення) посилань;
 • застосовувати подія onclick;
 • використовувати через редирект .php або .htaccess;
 • застосовувати плагіни, маскуючі реферальні посилання;
 • розміщувати графічні банери, що містять партнерські посилання;
 • маскувати посилання під анкором.

Заробіток на реферальная посилання безпосередньо залежить від вашої активності. Чим більше посилань ви розмістите, тим вище шанси отримати хороший дохід.