Кожна людина любить відпочивати по-своєму: комусь подобається зручно влаштуватися на дивані з книжкою, хтось сідає на велосипед і об’їжджає околиці, а деякі люблять пограти в комп’ютерні ігри. Переваги геймерів також розділяються, але з широкого розмаїття жанрів окремо можна виділити онлайн-ігри, які легко затягують і дуже важко відпускають:

Проте для деяких людей онлайн-ігри – це не тільки джерело розваг. Адже в індустрії, де крутиться така величезна кількість користувачів, що не можуть бути відсутні гроші, і важливо знаходити легальні способи їх отримати. У даній статті буде розглянуто заробіток на онлайн іграх як один із способів отримання доходу.

Що слід знати про онлайн-іграх

Насамперед, слід зазначити, що онлайн-розваги бувають однокористувачевими і розрахованими на багато. У першому випадку гра буде мало чим відрізнятися від будь-якого оффлайн-додатки. Просто для її запуску знадобиться браузер і з’єднання з інтернетом. Це може бути представник будь-якого ігрового жанру (стрілялки, гонки, бродилки), головне – підключення до Всесвітньої павутини. Під розрахованими на багато ж розуміють ігри, у яких одночасно бере участь більше однієї людини. Це можуть бути як браузерні програми, так і клієнтські, все залежить від самого онлайн-розваги.
У більшості випадків під поняттям «онлайн-гра» мають на увазі масовий багатокористувацький розвага, для якого потрібно встановити клієнтську програму. При цьому учасники перевтілюються в ігрових персонажів, наділених різними здібностями. Такі ігри називаються MMORPG і з причини своєї величезної популярності виступають непоганим джерелом заробітку.

Заробіток на онлайн-іграх

В першу чергу слід розглянути менш популярні браузерні одиночні гри. Існують способи, як заробити на онлайн іграх подібного роду. Перерахуємо їх нижче:

 • Отримувати гроші безпосередньо за гру. Багато гри створюються в цілях збільшення популярності сайту, а платити людям за гру – непоганий спосіб залучати нових і нових відвідувачів. Оплачується безпосередньо час, проведений за грою;
 • Отримувати гроші за ігрові досягнення. На відміну від першого пункту, тут заробіток безпосередньо залежить від ваших ігрових результатів.

Однак найбільшу привабливість мають найпопулярніші багатокористувацькі онлайн-ігри, навколо яких вже склалася ціла культура. Саме через залучення в гру великого числа користувачів, існує реальна можливість заробити.
Перерахуємо деякі способи заробити в самих популярних MMORPG:

 • Конвертація ігрової валюти у реальну. Заробіток в інтернеті в онлайн іграх може представляти собою самий звичайний обмін валют. Однак за одні гроші можна купити ковбасу в магазині, а за інші – кільце всевладдя;
 • «Прокачування» персонажів. Можна розвивати чужого героя на замовлення або ростити власного на продаж;
 • Продаж різних ігрових предметів. Віртуальні мечі, обладунки та амулети не мають ніякого сенсу в реальному світі, однак всередині гри вони дістаються чималими зусиллями:

Заробіток на онлайн іграх: поєднуємо корисне з приємним

Трохи рад

На перший погляд здається, що онлайн гри з реальним заробітком просто заполонили інтернет, однак в мережі процвітає шахрайство. Це в першу чергу стосується поодиноких браузерних ігор, які у багатьох випадках не дозволяють вивести ні копійки.

Перерахуємо основні ознаки «розлучення» в таких іграх:

 • Величезна сума мінімального виводу. Якщо для того, щоб вперше вивести кошти, вам доведеться провести за грою кілька місяців, то велика ймовірність виявитися обдуреними;
 • Дуже «солодкі» обіцянки. Якщо вам пропонують по 10$ за пройдений рівень, то це самий складний рівень в світі, або самі несправжні 10$;
 • Погані відгуки. Часом, досить пошукати обговорення обраної вами онлайн-ігри. Десятки обдурених людей змусять вас задуматися про доцільність обраного способу заробітку.

Що стосується популярних багатокористувацьких ігор, то ризик потрапити на шахраїв теж існує, однак це будуть люди-учасники гри, а не її творці. Загалом, заробляючи за допомогою MMORPG, необхідно слідувати деяким рекомендаціям:

 • Співвідносити доходи і витрати. Швидкий розвиток персонажів рідко обходиться без додаткових вкладень. Важливо при цьому не перестаратися і після продажу героя залишитися «в плюсі»;
 • Контролювати час. Якщо ви вибираєте заробіток на іграх в якості основного виду діяльності, то подумайте про раціональне використання часу. Якщо на «прокачування» витрачається по 18 годин в день, то варто подумати про відповідність одержуваного винагороди докладеним зусиллям;
 • Об’єднуватися в групи. Поодинці досягти чогось в багатокористувацьких іграх практично неможливо. Об’єднавшись у своєрідні організації, можна значно поліпшити функціонування подібного онлайн-бізнесу.

Де можна заробляти?

Перерахуємо деякі онлайн ігри, де можна заробити.

 • World of Warcraft. Найпопулярніша на сьогоднішній день багатокористувальницька онлайн-гра. Можна заробляти, прокачувати героїв, продаючи ігрову валюту та предмети:

Заробіток на онлайн іграх: поєднуємо корисне з приємним

 • Lineage 2. Аналогічна WoW, довгий час була найбільш популярної MMORPG:

Заробіток на онлайн іграх: поєднуємо корисне з приємним

 • World of Tanks. Ще один яскравий представник багатокористувацьких ігор. Відрізняється специфічною тематикою, користується широкою популярністю:

Заробіток на онлайн іграх: поєднуємо корисне з приємним

 • Весела ферма. Браузерна гра, в якій необхідно контролювати діяльність віртуальної ферми. Отриману ігрову валюту можна обмінювати на реальні гроші:

Заробіток на онлайн іграх: поєднуємо корисне з приємним

 • My Lands. Ще одна браузерна гра, в якій внутрішня валюта підлягає обміну на реальні грошові кошти. Однак виведення грошей доступний тільки користувачам з платними записами:

Заробіток на онлайн іграх: поєднуємо корисне з приємним

Таким чином, заробіток на онлайн іграх цілком реальний, якщо приділяти комп’ютерним розвагам достатньо часу і вміти кооперуватися з іншими користувачами.