Деякі з Вас, прочитавши заголовок цієї статті, подумали, що зараз я буду розглядати якість пошуку цих пошукових систем. Ви помиляєтеся, нічого подібного в цій статті не буде.

Насправді, мене, як людини що займається проблемами розкрутки і реклами сайтів, пошукові системи цікавлять не лише як помічники у пошуку інформації, але і як джерела припливу цільових відвідувачів. Мене часто запитують: «На якій пошуковій системі зосередити увагу? Де намагатися зайняти потрібні позиції?» З цього приводу у мене є своя, звичайно ж, небесспорная позиція:

Сторінки потрібно робити так, щоб вони «подобалися» як можна більшій кількості пошукових систем.

Під цією фразою взагалі-то укладено трохи більший сенс, ніж це може здатися на перший погляд. Треба сторінки не тільки «робити так, щоб вони всім подобалися», а ще й проводити необхідні заходи, наприклад: линкинговые кампанії, які будуть грати позитивну роль при визначенні місця сторінки в результатах пошуку.

І знову ж таки знайдеться n-ое кількість людей, які будуть говорити мені, що неможливо одночасно досягти 1-го місця мало-мальськи популярному запитом в абсолютно різних пошукових системах (Рамблер, Яндекс, Апорт). А я їм відповім, що можливо. Далеко за прикладами ходити не треба. Давайте спробуємо подивитися, який сайт знаходиться на 1-му місці за запитом «розкрутка сайту» Рамблері, Яндексі, Апорте. Подивилися? Не знаю, що ви там побачили, але на 10.03.2002 р. скрізь на першому місці Raskrutka.net я обмовився щодо дати, т. до. все змінюється, і може бути, ви читаєте цю статтю в 2010 році :). Робіть висновки, адже якийсь супер спеціальної оптимізації для пошукової системи я не проводив.

Але повернемося до головного питання цієї статті, яка пошукова система все ж більше відвідувачів дає? А ось це вже залежить тільки від того, наскільки сильні ваші позиції в тому або іншому пошуковику. Мені, наприклад, приблизно однакову кількість відвідувачів дають Рамблер і Яндекс, помітно менше Апорт. Але якщо б мої позиції в Апорте були б настільки міцні, наскільки би мені цього хотілося, то трафік звідти перекрив би і Яндекс і Рамблер, разом узяті.

Так що висновок один: краще та пошукова система, яка більше відвідувачів дає.