В Інтернеті існує безліч Інтернет-сайтів, але далеко не всі є корисними як для користувача, так і для власника сайту. Я навіть не говорю зараз про тих сайтах, які зроблені аматорами «сайтобудування» вдома на кухні для того, щоб розповісти своїм друзям, що вони теж представлені в Інтернеті. Існує безліч web-сайтів, які зроблені під замовлення, але не несуть ніякої інформації.

Ця стаття написана для тих, хто хоче створити сайт для бізнесу, а не для розваги. Ось мої кілька порад для того, щоб сайт приносив користь вам та вашим клієнтам:

1. Завжди обирайте дизайн сайту не з своїх уподобань, а орієнтуючись на кінцевого користувача. Не треба використовувати яскраві кольори, багато flash-анімації, якщо ваш вашими потенційними клієнтами є серйозні люди. Для них це буде тільки показником вашої несмаку. Якщо ж ви продаєте щось типу «мобільних приколів», то ваші клієнтури будуть раді побачити багато графіки і завитків, а особливо якийсь тупий прикол на всю сторінку. Так як вони в основному є малоразвитыми.

2. Не менш важливо зміст сайту. Я бачив багато сайтів, які наводили мене на думку: «А навіщо взагалі було створювати цей сайт?». На багатьох сайтах просто немає потрібної інформації. Наприклад, часто зустрічаються сайти заводів, на яких немає переліку продукції. А якщо вже вони спромоглися його туди помістити, то вони приховують ціни, як ніби це якийсь підпільний цех, а не завод. Те ж і з дрібними підприємствами, які під страхом смерті не хочуть зізнатися, скільки коштує їх продукція. Такі сайти є просто непотрібними. Тому що сайт призначений не тільки для того, щоб допомогти клієнтові зробити вибір, але я для того, щоб заощадити вам час, який ви витрачаєте, відповідаючи на питання: «А скільки це коштує?». Якщо ви пропонуєте хороший товар за хорошою ціною, не треба бояться, що ваші конкуренти побачать вашу ціну. Вони її можуть дізнатися і іншими способами, а ось клієнту створювати незручності не варто, він не оцінить.

3. Ще я хочу сказати про принципи навігації на сайті. Не варто робити сайти, на яких поки клієнт дійде до потрібної інформації, він витратить пів години і купу грошей на Інтернет-трафік. Є сайти, на яких товар структура не тільки не зрозуміла, схоже, що вона не зрозуміла і розробнику. А дістатися до потрібної інформації без карти сайту просто неможливо, а іноді і за допомогою неї теж. Є безліч Інтернет порталів з набагато більшою кількістю інформації, але до якої дістатися набагато легше. Продумуйте зручність отримання інформації для клієнтів.

4. Розміщуйте на своєму сайті тільки корисні модулі. Наприклад, голосування, розсилка новин, статті та інші корисні модулі є для більшості сайтів просто непотрібними. Вони захаращують сайт і перетворюють його на іграшку, а не джерело інформації. Але корисність модулів треба продумувати виходячи з тих міркувань, на яких клієнтів це розраховано. Приклади наведено в пункті 1.

Отже, виконавши ці прості рекомендації, ви зможете зробити свій сайт набагато більш корисним для себе і привабливим для клієнтів.