Інтернет – дивовижне місце! Тут можливо таке, що в реальності і найталановитішому фантасту на ум не прийде. Взяти хоча б способи заробітку у всесвітній павутині. Ну де це бачено, щоб заробляли на тегу html? Тобто дали тобі посилання, а ти як хочеш, так і «крутись» з нею. Якщо ви ще не зрозуміли, то мова йде про те, як зробити реферальне посилання і ефективно її використовувати:

Що таке реферальная посилання

Як ви вже здогадалися, посилання бувають звичайними і реферальными. У них багато спільного, але є одна головна відмінність: за перехід по звичайній ссылке вам ніхто не заплатить. А якщо «умовте» користувача перейти по реферального, то за це передбачається певну грошову винагороду. Але про все по порядку.

Реферальне посилання — це головний засіб добування «хліба насущного» для будь-якого реферала. Він є невід’ємною частиною більшості партнерських програм, розгорнутих в інтернеті. Звичайно, будь-яка партнерка може обійтися без послуг реферала, але тоді її ефективність сильно зменшується.

Реферальні програми є однієї з різновидів партнерок. Але на відміну від звичайних партнерських програм в реферального засобом активної реклами виступає реферал. Саме він «змушує» інших користувачів відвідувати і реєструватися на партнерському сайті. Під партнерським сайтом мається на увазі ресурс, який є метою реферального програми. Тобто, на який реферал залучає нових користувачів.

Більш докладно про те, як залучити рефералів по посиланню, можна дізнатися з нашого матеріалу, присвяченого цій темі.

Зрозуміло, що реферал не просто так «заганяє» відвідувачів на сайт. За кожного нового користувача, який прийшов на цільовий ресурс і пройшов процедуру реєстрації рефералу нараховується певну винагороду.

В якості результативної дії користувача, за яке рефералу нараховується винагорода, може виступати не тільки реєстрація. Це може бути читання поштової розсилки, скачування контенту та багато іншого.

Але рефералу не все одно, через яку посилання користувач потрапить на партнерський сайт. Йому важливо, щоб новий користувач прийшов на ресурс, перейшовши за його реферального посиланням. Їй реферала забезпечує онлайн-сервіс, який організував і проводить партнерську програму. Про те, як проходить така партнерка і як рекламувати реферальне посилання можна прочитати тут.

Структура реферального посилання

Як зробити реферальне посилання і ефективно замаскувати

На малюнку наведено приклад реальної реферального посилання. Як бачите, вона майже нічим не відрізняється від звичайної. Крім того шматка», який йде відразу після знаку питання. У цій частині прописується унікальний ідентифікатор, який присвоюється рефералу партнерської системою в момент реєстрації.

Для дуже цікавих розповімо, що в веб-програмуванні ця частина посилання називається рядком параметрів. Через неї за допомогою методу Get протоколу http між ресурсами (або між сайтом і сервером) відбувається передача значень змінних, які найчастіше встановлюються (ініціалізуються) через поля веб-форм.

Тобто, щоб зрозуміти, як створити реферальне посилання, потрібно усвідомити, що передається з її допомогою унікальний ідентифікатор є змінною. Після переходу по реферального посиланням її значення передається спеціальної функції для подальшої обробки (нарахування винагороди рефералу).

Ось так коротко можна описати механізм функціонування звичайної реферального програми. Реферальне посилання можна легко сплутати зі звичайною. Адже описаний вище механізм передачі змінних є загальноприйнятим в інтернеті. Але є одна головна відмінність.

Унікальний ідентифікатор, прописаний в реферальним посиланням, найчастіше має осмислене значення і складається з одних букв. Він багато в чому схожий з користувальницьким ніком.

Ідентифікатор реферала прописується їм при проходженні реєстрації на сайті партнерки. Тобто реферальне посилання є «іменний».

Як створити реферальне посилання?

Однозначно на це питання відповісти не вийде. Так як сама реферальне посилання не є нічим іншим, як звичайним тегом html з переданими через нього значенням змінних. Але от для створення механізму обробки ідентифікаторів потрібні хороші знання веб-програмування. Тому для опису його реалізації потрібна окрема стаття. Так що давайте краще з’ясуємо, як можна переробити реферальне посилання.

Це дуже просто! Потрібно замість зазначеного ідентифікатора вписати потрібну. Наприклад, якщо ваш реферальний нік «Zevs», то перероблений код посилання буде виглядати так:

http://www.rotaban.ru/?a= Zevs

Але що робити, якщо ви є власником сайту, і для його розкрутки потрібно організувати власну реферальну програму. Для цього веб-програмістами вже створені спеціальні плагіни.

Одним з розширень, з допомогою якого можна поширювати реферальні посилання, так і створювати їх, є плагін AlphaUserPoints. Він призначений для CMS Joomla. На сайті розробників alphaplug.com можна завантажити потрібну редакцію компонента (в залежності від версії движка):

Як зробити реферальне посилання і ефективно замаскувати

Це розширення дозволяє:

 • Організовувати лотереї серед рефералів;
 • Призначати терміни старту і кінця партнерки;
 • Переглядати статистику по кожному учаснику;
 • Організовувати рангову систему рефералів;
 • Редагувати список учасників реферального програми;
 • Організовувати окремий кабінет для кожного учасника реферального програми:

Як зробити реферальне посилання і ефективно замаскувати

В рамках цієї статті ми не будемо торкатися теми, як розкрутити реферальне посилання. Наступний розділ присвячений приховування таких посилань.

Приховуємо реферальне посилання

Здавалося б, що тут такого страшного, якщо перейти не звичайною засланні, а по реферального. Але така людська природа – боятися невідомого. Причому ця фобія властива більше не звичайним юзерам, а просунутим.

Люди боятися, що:

 • На них зароблять гроші;
 • Вони стануть рефералами та відомості про них (і їх покупках) будуть відомі іншим людям;
 • Їх, так чи інакше, обдурять.

Тому краще зайвий раз перестрахуватися. Ось основні способи того, як заховати реферальне посилання:

 • Використовувати атрибут title – в html з його допомогою задається текст підказки, що з’являється при наведенні курсору миші на елемент. Це можна використовувати для відволікання уваги користувача від істинного посилання, який відображається в браузерах при наведенні на неї в нижньому лівому кутку. Змінений код посилання:

Хороша гіперпосилання
Як зробити реферальне посилання і ефективно замаскувати

 • Використовувати спеціалізовані сервіси, що дозволяють скоротити довжину посилання – ще один ефективний спосіб того, як приховати реферальне посилання. Після обробки сервіс видає короткий адресу вашої гіперпосилання. Одним з таких спеціалізованих ресурсів є goo.gl:

Як зробити реферальне посилання і ефективно замаскувати

 • Використовувати об’єктну модель документа і подія onclick. Даний метод заснований на доступ до атрибуту тега через об’єктну модель html документа з подальшим зміною його значення при натисканні на гіперпосилання (обробка події onclick). Змінений код реферального посилання:

Хороша гіперпосилання
Як зробити реферальне посилання і ефективно замаскувати

Як видно на малюнку, наведеному трохи вище, при використанні такого способу приховування в браузері відображається адреса звичайної гіперпосилання. При цьому значення адреси змінюється на зазначене (в оброблювачі події) відразу після натискання на посилання.

 • Спеціалізовані плагіни – якщо ваш сайт працює на основі поширеного php движка, то завдяки використанню спеціалізованих плагінів у вас не буде труднощів з тим, як розмістити реферальне посилання. Одним з таких розширень для WordPress, що дозволяють приховати адресу реферального посилання, є GoCodes:

Як зробити реферальне посилання і ефективно замаскувати

Описані способи дозволяють надійно замаскувати і сховати ваше «знаряддя праці» від чужого погляду. Але не радимо застосовувати всі методи відразу, інакше можете так замаскувати реферальне посилання, що потім самі не зможете її знайти!