Якщо Ви вирішили зробити банер самостійно, пропоную вашій увазі поради щодо створення банера з високим відгуком. Дана інформація є плодом моїх власних експериментів, а також витягами з деяких статей, знайдених на спеціалізованих сайтах.

Відразу хочу помітити, що більшість приведених нижче рад спрямовані виключно на збільшення відгуку (ctr банера. Якщо Вам потрібні «правильні відвідувачі» (дійсно зацікавлені в товарах/послугах Вашого сервера) чи, наприклад, Ви робите ставку на іміджеву рекламу, то просте проходження нижчеподаним радам явно недостатньо, а іноді просто протипоказано. ctr не є абсолютним гарантом ефективності банера.

1. Чарівна фраза — «click here».
Найпростіший спосіб збільшити кількість кліків на Ваш баннер — попросити про це користувача. За статистикою банери містять слова типу «click here», «жми сюди», «visit now», «enter» мають відгук на 30% більше, ніж без них.

Хорошою ідеєю буде помістити на баннері псевдокнопки чи смуги прокручування.
2. Ніщо людське користувачу мережі не чуже.
Зробіть баннер загадковим, нехай користувач буде заінтригований:
— Що вони цим хотіли сказати?
— Куди веде цей баннер?
Сексуально-еротичні мотиви драматичним чином збільшують відгук баннера.

3. Розмір баннера (піксели).
Баннери більшого розміру мають значно більший відгук, ніж баннери меншого розміру. Хоча, зрозуміло, часто за розміщення більшого баннера приходиться більше платити.

4. Розмір баннера (байти).
Імовірність того, що баннер швидко завантажиться на поточну сторінку і користувач побачить його до того, як перейде до іншої сторінки, прямо залежить від розміру баннера. Якщо користувач піде, а баннер ще не встигне завантажитися, буде вже зовсім неважливо, наскільки барвистий і круто анімований був баннер.
Крім цього, багато служб по обміну баннерами лімітують його розмір. Наприклад, не більш 15 кілобайт.

5. Використання анімації.
Рух приковує погляд. Те ж стосується анімованих банерів. По статистиці відгук у них на 25% вище, ніж у статичних побратимів. Саме складне тут — домогтися максимальної ефектності при невеликому розмірі файлу зображення.

6. Зображення.
Намагайтеся (якщо це не суперечить основній концепції даного баннера) використовувати зображення, а не тільки гру тексту та кольору. Зображення приковують увагу користувача і можуть доповнювати зміст рекламного слогану. За інших рівних умов варто віддавати переваги зображенням людей (краще жінок, тому що основна маса користувачів мережі — чоловіки :). Намагайтеся органічно вмонтувати зображення, а не просто помістити його як прямокутну частину баннера.

7. Кольори.
Використовуйте яскраві кольори — вони залучають до себе погляд користувача. Як пишуть деякі спеціалізовані видання, блакитний, зелений та жовтий кольори краще, ніж білий, червоний і чорний. Хоча, на мою думку, це питання спірне.

Підберіть оптимальне колірне поєднання для банера. Нижче наведено список деяких поширених колірних поєднань в порядку поступового погіршення сприйняття їх користувачем:

— синій на білому;
— чорний на жовтому;
— зелений на білому;
— чорний на білому;
— зелений на червоному;
— червоний на жовтому;
— червоний на білому;
— оранжевий на чорному;
— чорний на пурпуровому;
— оранжевий на чорному;
— чорний на пурпуровому;
— оранжевий на білому;
— червоний на зеленому.

8. Тестування баннерів.
Спробуйте запустити у показ відразу трохи однотипних баннерів, незначно змінити текст, додайте/прибирайте якісь риси. Іноді навіть незначні зміни тексту чи композиції баннера дають значну зміну ctr. Перевірте ці баннери якийсь час, після цього можна прибрати ті, котрі мають більш низький ctr у порівнянні з іншими.

Крім самого дизайну баннера на його відгук має сильний вплив розташування на сторінці