У цій статті ви дізнаєтеся, як створити особисту URL-адреси, щоб знайти так званий тіньовий трафік в соціальних мережах.

Що таке тіньової трафік?

Тіньовий трафік надходить на сайті, коли ви розміщуєте пряме посилання на ваш контент в соціальній мережі, але на це посилання натискають за межами даної мережі.

Наприклад, тіньовий трафік виникає, якщо ви розміщуєте посилання в Facebook, і хтось переходить на неї з мобільного додатку, призначеного для роботи з соціальними мережами, або коли хтось копіює посилання і ділиться їй по пошті або SMS.

Google Analytics не може відстежувати трафік з цих джерел, тому зараховує його до прямого трафіку. Це ускладнює оцінку кількості переходів по посиланнях, що належать до контенту, розміщеного вами в соціальних мережах.

Персональні URL від Google можуть допомогти відстежити тіньової трафік з соціальних мереж і більш точно оцінити ефективність вашого контенту.

1: Додайте моніторинг на ваш сайт

Сподіваюся, ваш веб-сайт вже прив’язаний до Google Analytics. Якщо ні, то перші кроки будуть дуже простими.

Зайдіть на веб-сайт Google Analytics і дотримуйтесь інструкцій, щоб зареєструвати обліковий запис і додати ресурс, який ви хочете відслідковувати.

За замовчуванням ваша аналітика не відфільтрована і відображає всі дані зі звітів. Якщо у вас вже є обліковий запис Google Analytics для вашого ресурсу, то потрібно створити додаткову звітність для відстеження персональних URL-адрес.

Google Analytics підтримує кілька конфігурацій уявлень, але від обраної конфігурації залежить, які дані будуть доступні у ваших звітах. Дуже важливо, щоб ви розуміли, як працюють облікові записи Google Analytics, користувачі і ресурси, коли створюєте подання.

Крім цього потрібно налаштувати код відстеження. Не лякайтеся цієї операції:

Знайдіть код відстеження у вкладці «Адміністратор» вашого облікового запису Google Analytics

Натисніть на вкладку «Адміністратор» і виберіть ваш ресурс з колонки «Аккаунт». У колонці ресурсу натисніть на «Код відстеження (Tracking Info) і потім знову – «Код відстеження (Tracking Code).

У наступному вікні скопіюйте скрипт для відстеження. Потім цей код потрібно розмістити на веб-сторінках, які ви хочете відстежувати:

Як знайти прихований трафік з соціальних мереж з допомогою Google Analytics

Google Analytics автоматично згенерує скрипт, необхідний для відстеження сайту

2: Створення персональних URL

Після того як Google Analytics правильно налаштований, ви можете скористатися Компонувальником URL для створення своїх персональних URL-адрес.

Доступно шість різних полів для параметрів, але ми будемо використовувати тільки поля «Адреса веб-сайту» (Website URL), «Джерело кампанії» (Campaign Source), «Канал кампанії» (Campaign Medium) і «Назва кампанії» (Campaign Name):

Як знайти прихований трафік з соціальних мереж з допомогою Google Analytics

Ці поля надають Google Analytics інформацію про вміст, який посилається на ваш сайт

Поле «Адреса веб-сайту» говорить сама за себе. Скопіюйте повний URL-адресу сторінки контенту, на який ви будете посилатися, і вставити в це поле.

Поле «Джерело кампанії» використовуйте для ідентифікації соціальної мережі, в якій буде розміщена ваше посилання, наприклад, Facebook або Twitter.

Поле «Канал кампанії» повідомляє Google Analytics, з якого каналу прийшов цей трафік. Для наших цілей, використовуйте цей пункт для нагадування собі, що трафік прийшов із соціальних мереж.

Поле «Назва кампанії» застосовуйте для ідентифікації, у яких повідомленнях або кампаніях ви будете використовувати посилання. Я настійно рекомендую використовувати дату де-небудь у полі. Це допоможе не тільки нагадати, що коли була розміщена посилання, але і розділити дані, щоб визначити, наскільки ефективний кожен окремий елемент контенту:

Як знайти прихований трафік з соціальних мереж з допомогою Google Analytics

Заповніть форму, щоб надати Google Analytics необхідну інформацію

Після заповнення полів натисніть на кнопку «Відправити» (Submit).

Інструмент автоматично згенерує отслеживаемую посилання, готову до публікації в соціальних мережах. Приклад URL, показаний на малюнку вище, був розміщений у Facebook 9 вересня 2014 року.

Якщо ви розміщуєте один і той же контент в різних соціальних мережах, то постарайтеся створити різні персональні URL для кожної мережі. Змініть «Джерело кампанії», щоб відобразити відповідну мережу.

3: Скоротіть і опублікуйте свій URL-адресу

Довжина персональних URL може зробити їх громіздкими для соціальних мереж з обмеженням символів, як, наприклад, Twitter. Я рекомендую використовувати сервіси для скорочення посилань, такі як Bit.ly:

Як знайти прихований трафік з соціальних мереж з допомогою Google Analytics

Використовуйте сервіси для скорочення довгих URL-адрес

Скопіюйте укорочений персональний URL в пост на Facebook і опублікуйте його:

Як знайти прихований трафік з соціальних мереж з допомогою Google Analytics

Приклад поста в Facebook з укороченою версією персонального URL

4: Оцініть результати

Коли настане час створити звіт по соціальним мережам, увійдіть в обліковий запис Google Analytics. Використовуючи навігацію зліва натисніть на «Кампанії» (Campaigns). У вікні «Кампанії» натисніть «Додатковий параметр» (Secondary Dimension) і введіть «Джерело або канал» (Source / Medium) у випадаючому поле пошуку:

Як знайти прихований трафік з соціальних мереж з допомогою Google Analytics

Перейдіть за посиланнями, щоб знайти необхідну інформацію

При застосуванні цього параметра в результати пошуку потрапляють всі персональні URL, які ви створили з допомогою полів «Джерело» або «Канал». Тепер ви можете знайти детальну інформацію про джерело, каналі та кампанії:

Як знайти прихований трафік з соціальних мереж з допомогою Google Analytics

Подивіться деталі секцій «Джерело», «Канал» і «Кампанія»

Ви отримуєте доступ до більш точних показників посилань, які спочатку були розміщені в соціальних мережах, навіть якщо за цим посиланням переходили всередині мобільного додатку.

Висновок

Багато хто з нас до цих пір залишаються в невіданні, коли справа доходить до оцінки результатів діяльності в соціальних мережах. Іноді дуже важко зіставити факти і побачити, чи справляють соціальні мережі вплив на ваш бренд.

Ефективно використовуючи інструмент «Компонувальник URL від Google, маркетологи можуть детально відстежувати показники ефективності контенту, розміщеного в соціальних мережах.

Хоча такий підхід досить загальний, але він дає більш чітке уявлення про величину ваших досягнень в соціальних мережах.
Що ви думаєте на цей рахунок? Поділіться з нами своїми думками в розділі коментарів!

Переклад статті «How to Find Hidden Social Media Referral Traffic With Google Analytics» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.