Відгуки можуть стати ефективним інструментом для впливу на аудиторію з метою прийняття користувачами певного рішення. Водночас існує кілька факторів, які необхідно враховувати, якщо ви хочете, щоб розміщені на сайті відгуки справили належне вплив. Місце розміщення — один з них.

Ось цікавий, але мало вивчений випадок, коли зміна місця розміщення відгуків читачів про електронні книги допомогло збільшити кількість скачувань на 64,53 %

Для довідки

Нещодавно я опублікував безкоштовну електронну книгу з оптимізації конверсії, яка називається «7 універсальних принципів оптимізації конверсії». Крім цього, я вирішив не обмежуватися тільки спливаючими вікнами або баннерами, і для можливості скачування моєї книги створив ще і цільову сторінку.

Крейг Салліван, Пііп Гавкоту, Олі Гарднер і Маркус Шерідан — всі вони прочитали мою книжку, і я вирішив отримати відгук від кожного з них, щоб в подальшому можна було розмістити їх на цільовій сторінці — це допомогло б підвищити довіру до мого матеріалу і мотивувати відвідувачів скачувати книги.

Контрольний варіант

У тестовому варіанті я помістив всі чотири відкликання читачів прямо під формою реєстрації.
Ідея полягала в тому, що найкращим чином відгуки впливають, коли вони розташовані в безпосередній близькості від місця заклику до дії.

Як зміна місця виведення відгуків призвело до збільшення конверсії на 64,53% (реальний кейс)

Експерименти

Для початку я вирішив розмістити два одержаних відгуків вгорі сторінки — таким чином вони опинилися на більше видному місці.

Тут ідея полягала в тому, що перший раз відвідувачі, які ще не знайомі з моїм сайтом будуть мати потребу в додатковому поштовху, щоб потім прийняти правильне рішення — наприклад, у вигляді думки інших користувачів.

Я вирішив розмістити написаний Маркусом Шеріданом відгук на більше видному місці, оскільки це дійсно допомагає продавати книгу, ну і додатково посилює вплив.

Ось його висновок: «Книгу, як ця, можна було б легко продати за великі гроші. Але Майкл прийняв рішення віддати її просто так. Все, що я можу сказати з цього приводу це — НІЧОГО СОБІ …. і отримати її сьогодні».

Як зміна місця виведення відгуків призвело до збільшення конверсії на 64,53% (реальний кейс)

Гіпотеза

Переміщення двох відгуків в верхню частину сторінки сприяє підвищенню довіри і спонукає більшу кількість відвідувачів завантажити книгу.

Дослідження питання

Який з варіантів буде сприяти найбільшій збільшення завантажень – контрольний, відгуки де я розмістив внизу сторінки, або варіант, коли два відкликання розташовані у верхній частині цільової сторінки?

Результати

Отримані в результаті тесту дані підтвердили мою гіпотезу — другий варіант виявився більш вдалим. Оскільки число завантажень зросла на 64,53 %.

Як зміна місця виведення відгуків призвело до збільшення конверсії на 64,53% (реальний кейс)
Як зміна місця виведення відгуків призвело до збільшення конверсії на 64,53% (реальний кейс)

Розміщені вами відгуки можуть мати істотний вплив на рішення і дії ваших потенційних клієнтів.
При використанні відгуків цільової сторінки, необхідно враховувати яке місце їх розміщення буде найкращим чином стимулювати процес прийняття рішення. Щоб в кінцевому підсумку відвідувач все-таки вирішив діяти.

У даному конкретному випадку, розмістивши два з наявних відгуків вгорі сторінки, я домігся того, що вони траплялися першими на очі відвідувачів. Це справляло на них позитивний вплив і допомагало мотивувати відвідувачів сторінки до скачування книги.

Крім того, потрібно розуміти – якщо щось надається безкоштовно, це не означає, що люди автоматично захочуть це. Інтернет завалений безкоштовними речами – електронними книгами в особливості — і я думаю, ви погодитеся з тим, що електронну книгу варто надавати, отримавши натомість адреса електронної пошти підписувача.

Переклад статті «Case Study – 64.53% More Downloads Moving by the Testimonials on an Ebook Landing Page» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.